İlk gitarınız

Arkadaşlar herkes aldığı ilk gitarı ve o anda hissettiklerini burada paylaşırsa hoş bir nostalji olur diye düşündüm.Mesala benim ilk gitarım çin malı wings marka bir elektro gitardı :D Akmar pasajının üst katında bir dükkandan,o zamanın parasıyla 8 milyona almıştım.Tabi o zaman tünel filan bilmiyoruz,yönlendiren de yok.Sene 1996... Gitar o kadar dandikti ki abartısız tellerin klavyeyle arasında ki mesafe 5-6 mm. kadardı.Ama ben inanılmaz mutluydum ve kendimi slash gibi hissediyordum :D

benm ilk gitarımın markası pearl river idi.bir çin markası..:D
çok mutlu olmuştum hatta onu aldırabilmek için o dönem hiç zayıf getirmemiştim.4 sene oldu alalı ama hala onu çalmadan geçirdiğim bir gün yok.bir kere fretlerini ve boyasını değiştirdim o kadar.çok güzel anılarım var onla.benim için yeri hep ayrı ve ayrı kalacak.....ilk ev kaydımı onla yaptım.zor zamanlarda hep o vardı yanımda......

böyle işte anlamlı topic olmuş teşekkürler....

Benim ilk gitarım, mavi, maxine marka single manyetikli bir strat kopyasıydı.. Ve yine adi ötesiydi :)

Teller yüksekti, ona rağmen cızırdıyordu, çaldığım tarzla gitarın alakası yoktu, vs.. :)

Yeni gitarımı alırken satıvermiştim onu da...

:) ilk gitarım vester bir bas. hala durur. babamın hediyesi. hayatımda bir daha o sabah uykudan uyandırıp verdiğindeki kadar henüz mutlu olmadım.

slm

ilk elektro gitarım castilla marka mavi çift singlıydı.. şimdi düşünüyorumda o dip gürültüsüne nasıl tahammül ediyormuşum bea

İlk gitarım 1987 de Ankara Yenimahalle'de çakma bir adamın çakma ağaçtan yaptığı çok dar açılı (yani yanlış imal) bir King V idi. Çok radikal bir gitardı o zaman şekil itibariyle. Ama bugünün parasıyla 300 ytl vermiştim. Sonra üzerine pembe ve krem rengi Malmsteen'in kullandığı DiMarzio lardan almıştım. Halen durur. Bolca konser vermiştim çok havalıydı tabi o zaman yoktu öyle gitar etrafta. Fretboardı cizgi film gibiydi eğik bükük fretleriyle. Ne entonasyon ne düzgün yükseklikleri vardı fretlerin. şaka gibiydi ama ses veriyodu işte. Sonra felaket kötü mat boyasıyla değişip lake boya attırmıştım. 1 Megalık potlar vardı ekstra gain veriyordu ehehehe...

Resmini koyarım yakında.

benım ilk gıtarım bcrich platium serıes gıtardır halen kullanırım satmaya kıyamıyorum cunku onu babama ılk nasıl aldırdıgımı ben bılıırm... sene 2000 aylardan temmuz :D o donem wahburn bt serısı baslangıt gıtarı olarak gozdeydı bende babamı en sonunda kandıra bılmıstım... kapotım babamı tunele gıttım gırdıgımız dukkanda son bırtrane bt3kalmıstı oda vıtrınde durmaktan solmus adam vermek ıstemedı sonra benım kırmızı kısızmı gordum orada ve atladım bune dıye cok kırlıydı 2. eldı bak bu olur senın ıcın dedı adam bak deneyelım ben temızlım tel falan takım dedı zaten neyı denıcem calmayımı bılıyorum kı :d ben hemen tamam alalım dedım hatta babam bana o gun ampi de almıstı ozallıkle ampi alması benı daha da mutlu etmıstı cunku hıc hesapta yoktu bak sımdı anılara daldım :D:D guzel dı ya o gıtar benden ve annemden ne cektı ya emektar ama halan sapa saglam be bana dayandı ya helal ona...

İlk gitarımı 2. el gitar satan müzik mağzalarını gezerek bulmuştum. BC Rich Warlock Bronze series (endonezya yapımı) bi gitardı. Şekline aşık olmuştum. Alırken o kadar acele ettim ki "işte bu! başka gitarlara bakmaya gerek yok!" diye düşünüp alıvermiştim cebimdeki parayla... 15 ay sonra bir ibaneze aşık olup biriktirdiğim paranın üzerine warlock u satıp elde ettiğim parayı koyarak bir ibanez aldım... Hala özlüyorum o gitarımı, öğrendiklerimin yarısından çoğunu o gitarda öğrenmiştim... Param olursa ilerde sattığım kişiden geri almayı düşünüyorum :)

İlk gitarım elektro gitarım Washburn Maverick serisi idi gayette güzel bir gitardı,babam saolsun o dönem ben elektro gitar istiyorum dediğim an ertesi gün beni armoni müziğe götürüp ilk ekipmanım olan 10watt marshall anfi,washburn maverick ve bir tuner almıştı dünyanında parasını vermişti o dönem,bundan rahat bi 10 sene önce :) ilk gitarımı keşke satmasaydım diyorum anı olarak aslında...ama o gitarı satıp yerine epiphone les paul gothic almıştım o ayrı :)

95 senesinde , Kore malı Fender Squier almıştım, sonra takasla vermiştim gitarı ama çok pişman oldum sonradan , şimdiki aklım olsa vermezdimo gitarı...

Lignatone marka 30-35 yıllık bir Çekoslavak malı akustik gitarla başlamıştım.Annemin eski gitarı gençliğindeyken çalarmış.Action'ı 6-7 mm kadardır.O nedenle hala yüksek actionla çalıyorum.

Decade marka bi gitar vardı ilk aldığım elektro...Gitar gerçekten çok ağardı arkadasım aynından almıstı benden görüp onun gitarının kasası çok hafifti benimkinde bi anormallik var herhalde deyip fazla kullanmadan satmıstım ama ağacından olabilir herhalde veya çok kazma bi gitar olabilir...ama gitarı yabancıya satmadım her an elimin altında yani içim gitmiyo ahhh ahhh :D

ilk elektro gitarım zax marka bir explerer kasa gitardı.cok iyi hatırlıyorum o gün boynum tutulmustu.gece klimanın altına yatmısım :D babamla o şekilde gitmiştim mağazaya :D gitarlara yandan yandan bakıyordum :D malum kafa sağa dönmüyordu :D hatta eleman ben gitarı denerken oğlunuz özürlümü demiş :D hayvan herif :D böyle sorumu olur.gitar bir boka benzemiyordu :) iğrençti.kazık ymeiştim birde.ama ilk elektro gitarım olduğu için çok mutluydum o gitarla.sonra izmir farfisfon a sattım .cem abi sağolsun.sonra kim bilir kime gitti yavrucak :)

Annemle unkapanına gitmiştik orta sondaydım 1997 senesi. 20 ekimdi tarih dün gibi hatırlarım her saniyesini :)
ritm gitarla solo gitar diye iki ayrı elektrikli gitar var sanırdım ama annem bana klasik gitar almıştı zaten o sıralar farketmiyordu benim için.

İlk elektro gitarım Fıstık Yeşili bir bc.rich ironbird dü.
Kore malıydı 150$ a almıştım(evet sapı atıktı ve böyle birşeyden haberim yoktu, forumlar sağolsun şimdiki çocuklar çok şanslı bu konuda istedikleri gibi araştırabiliyorlar ;))

İlk gitarım 1985'te Tünel'den aldığım Bulgar malı kütük gibi bir çelik telli akustikti. 15.000 tl fiyatı vardı. Valla ağacı neydi bilmiyorum ama ne yaparsam yapayım güldür güldür bir ses gelmiyordu.

İlk elektrom ise, 1988'de evdeki Commodore 64 bilgisayarımı satıp, 300 bin liraya (yanlış hatırlamıyorsam) Pulse marka tek humbuckerlı, siyah renkli, 21 fretli uzakdoğu malı bir gitardı ve yanında bir de saz amplisi almıştım. Distortion için saz amplisini köklüyordum, derinden distortion için ampliyi yatağa yüz üstü yatırıyordum. Ayrıca cihazın auto wah'ı da vardı tabii düğün salonu tarzında. O günlerde Tünel'de %80 zurna davul ve saz satıyorlardı. Gitar süper kötüydü ama yine de kahrımı çekti. Cinderella, Twisted Sister falan çalıyorduk. :metalhead

Geri