İlk gitarınız

sin-pecado demiş ki:
95 senesinde , Kore malı Fender Squier almıştım, sonra takasla vermiştim gitarı ama çok pişman oldum sonradan , şimdiki aklım olsa vermezdimo gitarı...

Siyah,sapı ibanez tarzı(Klasik fender sapı değil,adını bilmiyorum böyle yazdım)Orjinal floyd rose, tek humbucker, arkası biraz çizik olan bi gitar mı :)???

Neyse

Bu gitar çok tatlıydı görüntü ve ses itibariyle ama biraz ağırdı...
Sap kalitesi mükemmeldi

Ahhh neyde o eski gitarlar
fenderler,jacksonlar

sıkıştırılmış sunta BC Rich bronze warlock. ondan önce de bi klasiğim vardı halen süs niyetine durur, alttaki 3 teli yok, sap gövdeyle birleşik dursun diye bantlanmış, efendime söylüyüm esp falan yazıyor üzerinde siyah ojeyle :p

markasız custom diye geçen bi stratdı benimkide. üç single. ama çok iyidi 5,5 yıl idare etti beni.son yılda teller cızırdamaya başlamıştı.2001 ya da 2002 almıştım.

Serdar213 demiş ki:
sin-pecado demiş ki:
95 senesinde , Kore malı Fender Squier almıştım, sonra takasla vermiştim gitarı ama çok pişman oldum sonradan , şimdiki aklım olsa vermezdimo gitarı...

Siyah,sapı ibanez tarzı(Klasik fender sapı değil,adını bilmiyorum böyle yazdım)Orjinal floyd rose, tek humbucker, arkası biraz çizik olan bi gitar mı :)???

yok , değil...

en alt modeli squier'ın

bendede strat kopyası bi aria marka gitar vardı. ton dip gürültüsü bilindiği gibiydi fakat klavyesi çok rahattı. (hatta arkadaşım program bile yapmıştı o gitarla)

Sapı gövdeden ayrılmak üzere olan Prince marka bir klasik gitarım vardı. Nitekim ev halkının gazabına uğrayıp bir gün yere düşünde sapı direk ayrılmıştı. Bir ton ağaç tutkalını basıp balkona atmıştım gitarı, tutunca da yine tel gerip çalmıştım 2-3 ay. Büyük anısı vardı ama sonunda kendini çöpte buldu...

benimki princess markaydı tonu kötüydü ama şimdiye kadar çaldığım en rahat bend yapılabilen klasik gitardı ah ah parçaladım geçen sene arkadaş ın kafasında...
ev arkadaşın hırsız çıkınca yapacak başka bişey yoktu tabi

oscar schmidt by washburn klasik gitarım vardı. 150 dolarlık bir aletti ve hakkını yemeyelim oldukça iyi ton veriyordu. benim sevdiğim dipten dipten gelen, cırlak olmayan klasik gitar tonu. bunda gövdesinin arkasının hafif bombeli olmasının da payı vardı. ayrıca boyası-verniği mattı falan. çok severdim. onda öğrendim gitarı. şimdi durur memlekette, samsunda. gittikçe çalarım. hala severim keratayı.

ilk gitarım akustik castilla idi 5 milyona almıştı babam unkapanı atakan müzikten..keko bi herif var orda bide denemişti gitarı abi bak ses süper die...sattım sonra..

İlk elektro gitarım s.b.dreams kelly model bir gitardı ve zamanında baya para bayılmıştım cokta zaman gecti üzerinden almak için bütün yaz çalışmıştım üzerine paramın yetmeyecigini anlayınca mesai yapmaya başlamıştım bildiginiz üzre sunta güzeli bir gitardı ve en sonunda ucu düşüp kırlmıştı :) heyt be eski günler güzeldi :cry: ...

Pederden 200$ koparmistim. lise 2. Bas gitar alicaktim. Akdeniz muzikten 140$ a Extreme marka Unkapani guzeli bi bas almistim. Iki tane manyetigi calismiyormus. 2 ay sonra farkettim. Elektroya gecerkende bir tane cadenza elekro almistim. Turkiyedeki evde bir yerde yatiyor su anda :LOL:

3 yılı biraz geçti ilk gitarımı alalı. Kırmızı metalik bir Yamaha Pacifica 112J'ydi. Strat modelinde bir şeydi. 2 yıl falan kullandım gayet memnundum.

99' eylülünde tünele gittiğimde giridğim ilk dükkan LayLaylom oldu,daha elektro gitarı çalmamışken ordaki adam elime direk kelly verdi,böle dengesiz değişik acaip bişey,ben gittim onu bıraktım ve simli jackson dk2 aldım ve birdaha da o gitarı bırakmadım,halen daha durmaktadır,ilk göz ağrımdır ve asla ama asla satmayacağım bir parçadır,manyetikleride seymour duncan yaptım geçen sene ,şahane oldu :) ozaman üretilen jacksonlarla şimdikiler arasında baya bir kalite farkı var..bundan ötürü zaten gitar 10 senelik olucak 2 yıl sonra,bu bile satmamam için neden sayılmaz mı?

Norton_Antor demiş ki:
Lignatone marka 30-35 yıllık bir Çekoslavak malı akustik gitarla başlamıştım.Annemin eski gitarı gençliğindeyken çalarmış.Action'ı 6-7 mm kadardır.O nedenle hala yüksek actionla çalıyorum.

Aynen, ben de annemin 35-40 yıllık, Polonya malı akustik gitarı ile başlamıştım, aman Allah'ım teller o kadar yüksekti ki, elime ilk elektrikli gitarı aldığımda inanamamıştım, ''gitar böyle birşey demek ki'' demiştim. Uzun yıllar o akustik gitarla çaldım evde, 93'te bir arkadaşımdan , Hondo marka ilk elektrikli gitarımı alana kadar...

İlk gitarımı 99 senesinde, "Baba ben gitar çalıcam, beni kursa yazdırsana" dedikten sonra, babamın beni A.S.S müzikevine götürmesiyle almıştım. Admira Juanita klasik gitar, hala da durur.
İlk elektrik gitar ise:
O zamanlar internetten oyun indirme vs.. yoktu. Bilgisayar oyunu satan yerler çok yaygın değildi. Direk yurtdışında binlerce cd getirip öyle satarlardı. Bilgisayardan çekme işlemide yoktu. Bizim de bir bilgisayarcı tanıdığımız vardı Azmi diye. Onun çırağı vardı uzun saçlı falan bir eleman, sallamıyım Hakan olabilir adı. O satmıştı bize gitarı. Kaç paraya aldığımızı hatırlamıyorum.Ama galiba ekonomik krizden önceydi, o yüzden yüksek dolarlı bir fiyattı, tamamen sallıyorda olabilirim. Ibanez EX, hala da bu gitara nette rastlamadım,nedir ne değildir bilmiyorum. Hatta ilk aldığımda üstünde akustik gitar telleri vardı.

daha önce klayve çalıyodum (since 1997©) yurttan arkadaşlar gaza getirdi düşünsene dediler gitarı alıosun çıkıosun sahneye falan dehşey sololar flan baya bi gaza geldik...
kararımız kesin... alacam gitarı...
ee para lazım... Nerden bulurum nerden bulurum gitarı alsan yetmio bi de amfisi var bunun

girdim bi işe...
anketörlüğe başladım...
abi anket yapalım mı? abla anket yapalım mı valla ekmek parası:D saolsun abiler ablalar yardımcı oldular anket yaptık bol bol yağmur çamur demeden sokak sokak dükkan dükkan ev ev gezdik SANAYİ de bile anket yaptığımı biliorum Maslakta. her nese para birikti birikti daha da çalışıp biriktirirdim ama finaller geldi işte ara verdim işe... para beklio bi yandan bi gözüm derslerde bi gözüm para da hergün sayıyorum parayı kaç param var die ee artık dayanamadım turkrock.com forumlarında gezinirken parama göre alabileceğim gitarı araştırdım en iisi bir an önce alim de başlim çalmaya sonunda Cort X6 aldım aramız fena deil artık yetmio gitar ama olsun ses verio yani şimdi proc arıom sıkılıyo insan bazen hep aynı ton... benim nostalji böle Anketörlük die bi meslek olmasa herhalde araba camı yıkardık...

İlk gitarım? Gitarı öğrendiğim ilk gitar ablamın Prince C425'iydi. 2-3 ay çalmıştım onu.

İlk elektro gitarım, babam sağolsun, Washburn BT-4BK'dır... Kayseri'de bir marketten almıştık (evet, şaka değil gerçek, Migros, Tansaş vs. gibi yerel bir market). 15 Mayıs 2000 gibi bir tarihte alınmıştı. Okulda 19 Mayıs konserine çıkacaktık... Gitarım hala durur. Baya gitar aldım, sattım, denedim ama o gitarı "satmayı" hiç düşünmedim. Şu an neredeyse tamamen orijinal şekilde duruyor. Modifikasyon planlarım var, parça topluyorum ama bir tarafım da hiç dokunma, ilk günkü gibi kalsın diyor...

Konuyu saptırmayım da ilk amfimi de ablam almıştı. Rocktek RK10R. O da hala durur... :)

ilk gitarım broze bcrich warlocktu... tam anlamıyla bi takozdu.13-14 yaşlarında bi çocuğa sattım.Çocuğun önünde bi master of puppets patlattım hemen tavoldu hehe :D

ilk gitarım broze bcrich warlocktu... tam anlamıyla bi takozdu.13-14 yaşlarında bi çocuğa sattım.Çocuğun önünde bi master of puppets patlattım hemen tavoldu hehe :D

Geri