Crossfire

Aslında bu tarz bir uygulamamız zaten var. Çanakkale'de yaptık. Bir fanın yardımı ile tüm armağanları adreslerine teslim edebiliyoruz. İzmir de toplu halde hareket ediyor ve bize çok büyük kolaylık sağlıyor.

Ne yazık ki şu an Antalya'dan hiç Nightwolf yok. Bir tane var hakkını yemeyelim ama İstanbul'da yaşıyor o da. ;)

Konu ile ilgili aşağıdaki linkten de bilgi alabilirsiniz...
http://nightwolves.org/forum/viewtopic.php?p=2339#2339

nese albumu dinledikten sonra belki bir tane olabilir... :) ne demek ankaralıyız sonuçta...taş atıpta kolum mu yorulacak...hem ya ne bileyim türkiye'de kolay olmuyor bu tür şeyler...eger bu badirelerin atlatılmasında bir yardımım dokunacaksa seve seve...

Aramıza bir de Antalyalı mı katılıyor yoksa... Bu arada Crossfire Antalya'da konser verecekti de iletişim koptu sonra. Bar ile ilgili sorunlar olmuştu, Gölge Bar'ın adı mı değişmiş, sahibi mi değişmiş bir şeyler olmuştu. Ekim ayındaki Antalya projemizi iptal etmiştik biz de. Antalya'da nedir son durum? Şöyle mart ayı gibi bir Antalya konseri olsa da doluşup gelsek cümbür cemaat...

Rebel_Werewolf demiş ki:
Aramıza bir de Antalyalı mı katılıyor yoksa... Bu arada Crossfire Antalya'da konser verecekti de iletişim koptu sonra. Bar ile ilgili sorunlar olmuştu, Gölge Bar'ın adı mı değişmiş, sahibi mi değişmiş bir şeyler olmuştu. Ekim ayındaki Antalya projemizi iptal etmiştik biz de. Antalya'da nedir son durum? Şöyle mart ayı gibi bir Antalya konseri olsa da doluşup gelsek cümbür cemaat...

alanyadayım aslında ama baya yakın...suana kadar ne dinledim crossfire'ı nede elemanlarıyla bi alakam var...ama bu bölgedeki her türlü konularında, ricalarında, isteklerinde, gönülden yardımcı olabilecegimi üstüne basarak söylüyorum...çünkü bu ülkede pop kültürü ortada...aslında içimi dökmeye başlarsam olmaz burası yeri değil...sadece şu linke tıklayım anlarsınız beni http://www.takvim.com.tr/2005/09/05/gnc109.html

bu arada her türlü konuda yardımcı olabilir size, hiç problem degil hatta sevirinirim bile...neden derseniz önce o linke tıklayıp okuyun...

Grubun bir kaç mp3'ü kendi sitesi olan http://www.crossfirenet.com adresinin download kısmında yayınlandı. Oradan grubun tarzı, müziği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz aslında. ;)

Bu arada verdiğin linkteki haberde pek bir şey yok. Zamanında Gözcü, Asabi, Takvim, Zaman, Milliyet gibi gazetelerde çıkan "satanist" haberlerini okuyanlar ya da kimi üçüncü sınıf yobaz ideoloji kanallarında bu haberleri izleyenler eminim daha fazla dehşete kapılmışlardır.
Kurtuluş Savaşı sırasında bile Yunan yalakalığı yapıp, İngiliz mandasını savunmuş ve hatta bunun dini bir gereklilik olduğunu dile getirmiş bu yobaz zihniyerten mantık, akıl ürünü bir yazı beklememek gerek aslına bakarsanız. Çok da dkkate değer yorumlar, haberler, yazılar değil emin olun ki...
Mizah değeri olduğunu ise inkar edemem.

bu yazıları yazanların zihniyetinden zaten kesinlikle bir şüphem yok...ailelerin aklına girerek onları farklı yöne sevketmeleridir...hehe gerçekten komik o damgayı bir ara bende yedim evden overkill seslerinin dışarı taşmasıyla beraber...yalnız bu lafı edip milletin agzına takan teyzecigim kendi çocugundan çekiyor diyebilirim...geç açıldı ama tam açıldı :) alternatife ve bu müzige saygım gerçekten büyük...(bu arada sitede şarkı yok)...en azından bu iş için benimde bir çakıl tanesi kadar katkım olacaksa ne mutlu bana...

Yardımcı olayım
http://www.crossfirenet.com/downloads/02-Slaves.mp3
http://www.crossfirenet.com/downloads/03-Eternal%20Lies%20(Non%20Serviram).mp3
http://www.crossfirenet.com/downloads/09-...And Darkness Fallin'.mp3
http://www.crossfirenet.com/downloads/10-Under Siege.mp3

Gelelim bana.İnternete giremedim zaman içinde İzmirli Nightwolves ekibi durmak bilmedi tabiki.Bu süre içerisinde en az 10 kişiye Crossfire albümü aldırdı yeni fan olmak isteyen adaylar belirlendi iletişime geçilecek bu kişiler hakkında.İşin kötü tarafı ise bu 10 kişiden 8 nin daha önce Crossfire ı dinlemeyi bırak hiç ismini bile duymamış olmasıydı.

s_hifty arkadasım saol şuan dinliorum gayet iyi antalyaya yolunuz düşerse görüşecegimize emin olabilirsiniz...tekrarlıyorum bu kaçıncı oldu bilmiyorum ama bu bölgede size fazlasıyla yardımcı olabilirm unutmayın...

tam olarak online satış sisteminizi anlayamasamda anlayıp p.tesi bankaya gidecegim 1 gün vaktim var umarım becerebilirim ben ayıkken şunu ayrıntılı biçimde adım adım anlatırsan sevirim bi daha böle obulamayabilirsiniz beni :)

hımm anlatmaya çalışayım o zaman biraz:
Öncelikle kafanda imzalımı olsun diye bir karar verip ardından info@nightwolves.org adresine kararını ve adresini yolluyorsun.Ardından parayı nasıl yolluyacağına karar veriyorsun postayla-kargoyla yollarım dersen 8 ytl yi bir kağıda sarıp zarfın içine koyuyorsun(çünkü para yollamayı kabul etmezler) ve Raven Records, Reşit Galip Cad. 11/A - 06700 - Küçükesat / Ankara adresine yolluyorsun.
Yok ben havaleyle yollarım paramı dersen bankaya gidip Nightwolves (Şermin Özbilgin adına) - Türkiye İş Bankası Küçükesat Şubesi - 4208 / 499508 numaralı mevduat hesabına parayı yatırıyosun.Bu işlemide bitirdikten sonra info@nightwolves.org mail adresine paranız yatmıştır yollayın artık albümümü mailini atıyorsun albümün elinde :) anlatabilmişimdir umarım bir yanlışım varsa düzeltin

O gece bende ordaydım crossfire ve arcane ile birlikteydik geldiklerinden itibaren saat 16:00 da afişte kapı açılış yazıyodu mubarek konser 18:00 gibi anca başladı diğer gruplara deginmiycem izledim ama ben oraya crossfire için gittim ve mubarek grup saat 23:30 gibi çıkıp üstüne bide 20 dakika çaldılar ne diim ki crossfire dan sora arcane çıkıp 20 dk çaldı tesisat rezalet degildi yoktu ve diyecek bişey bulamıyorum. Ankara'dan misafir gelen gruplara yapabilecegimiz en buyuk ayıbı yaptık bi daha gelirlermi sanıyosunuz. mekanda toplasan 30 kişi yoktu...

Hadi ya kötü olmuş :( Reklamında iyi yapılmadığını düşünüyorum ben,yoksa gruplara bak akıl var mantık var yani diğer günler nasıldı kalabalıkmıydı

Haberi alalı 2 ay filan olmuştu..

İçimde bir sevinç tomurcuğu kabarmıştı; Karavan gibi bir mekanda olacak olmasının kötü yanları ile iyi yanlarını kafamda tartmaya başlamıştım. Ses sisteminin muhtemelen kötü olacak olması ve dar sahne olumsuzluklar olarak gözüme çarparken; Rock Republic ve Rock the Nations'da olmak üzere daha önce 2 kez izlemiş olduğum grubu çok daha samimi bir ortamda, daha yakından izleme şansını edinecek olmam da olumlu yönler olarak belirdi kafamda.

Irc'de ki 3 kanala da yazdık, tüm ayrıntılarını belirttik, bir şekilde içinde bulunduğumuz forumlarda da uzun uzun yazılarla bahsedip herkesi lokal bir çabayla haberdar etmeye çalıştık; ve gelin görün ki nelerle karşı karşıya kaldık..

Öncelikle dolu olduğumu belirteyim..

Nasıl ifade ederim düşündüklerimi ve dün gece yaşananları; bunu tam olarak bilemiyorum ama deneyeceğim.. Normanbates ile gittik, kapı açılışı 16.00 yazan bir ortamda yarım saat gibi cüzi sayılabilecek gecikmeler olabileceğini hesaba katıp İstiklali biraz turladıktan sonra 18.00 civarı içeriye girdik.. Biz girdiğimizde soundcheck bile başlamamıştı, az sonra çıkıp bitmek tükenmek bilmeyen bir soundchecke başlayacak olan grubun 1. grup olduğunu ise hiç ama hiç tahmin etmiyorduk; kaçırdığımız bir iki grup oldu sanırım diye düşünürken, öğrendik ki ilk grupmuş..

Bu gecikme, çokta iyi olmasını beklemediğimiz organizasyon açısından bizi biraz daha kıllandırdı; Origam ve Dethrone parça seçimleri ile bizi biraz ferahlattılar ama özellikle Dethrone'un sahneden inmek bilmemesi, saatlerimize bakmamızla birlikte daha da kaygılandırmıştı bizi. Yani sahneyi sahiplendiler resmen; nasıl bir sahiplenmekse..

Çağlar ve Deniz gelipte bana grubun 1 şarkı çalıp inmeyi düşündüğünü söylediğinde ise nevrim döndü, ne olup ne bittiğini anlamak amacıyla dışarıya doğru çıktım ve kendisini organizatörlerden biri olarak tanıtan kişi ile birlikte o hararetli tartışmaya başladık. Yani organizasyonun içinde olan iki kişi ile muhattap oldum, ikisinin de söylediklerini buraya yazacağım; siz karar verin artık, siz yorumlayın durumu..

İlk arkadaş kendisine şöyle bir savunma mekanizması oluşturmuştu: ''Burada gruplarla ilgili herşeyi yapacak olan kişi benim ve oldu işim çıktı ben burada yoktum; ne yani böyle bir şey olamaz mı? Ben olmayınca da kimse diğer gruplara 'İnin, zamanınız doldu' dememiş; ve olaylar böyle gelişti, ne yapalım zamanı geri alacak halimiz yok ya..''

Şimdi eğer sen organizatör sıfatındaysan, bu cümleleri kurmadan önce durup düşünmen gerekir, utanman gerekir.. Ben bunlara karşılık olarak dedim ki; ''Tamam aksilik olup burada olmaya bilirsin; ama böyle bir aksiliğin olma ihtimalini göz önünde tutarak neden burada seni ve organizasyonu temsil edecek ikinci bir kişi bırakmıyorsun?'' cevap yok. Zaten bu soruya cevap vermeyince daha da fazla diyeceğim bir şey kalmadı o kişiye. Sonrasında neler konuştuk hatırlamıyorum ve hatırlamak istemiyorum bile.

Mutabakata varılıp grup 4 şarkı çalıp indikten sonra en üst kata geçip sorumlulardan biri olduğunu söyleyen diğer bir kişi ile konuşmaya başladık; ve bu arkadaşta ''Ben kimseye bunun bir festival veya konser olduğunu söylemedim..'' gibi ilginç ötesi bir mantıkla bizi hayretlerden hayrettinlere sürüklüyordu. ''Ben kimseye bunun bir festival veya konser olduğunu söylemedim..'' Lan nasıl yani?

Dolayısıyla grup isyan etti, diyecek fazla da bir şeyleri yoktu. Artık buraya bir daha gelirler mi bilmiyorum; ama neden 3 günlük mini festival ilanlarından sonra bar programı gibi bir ortamla karşı karşıya kalsınlar? Ben bu grubu seviyorsam empati yapmalıyım, sırf yönü olan her hangi bir organımın keyfine, sırf seyredebilmek adına buraya gelipte böylesine öküzce muamele görmelerine seyirci kalamam; varsın gelmesinler, en büyük destekçileri de ben olurum her daim. Demek ki neymiş, gerekirse ben gideceğim Ankara'ya.. Diyeceğim odur ki, Çağlar bana ''Her horoz kendi çöplüğünde öter'' kuralından bahsettiğinde buna inanmamıştım, belki de inanmak istememiştim; ama dün gece gördüklerim bu lafın doğruluğunu işaret ediyordu. Daha doğrusu modifiye edilmiş halini: Her horoz kendi çöplüğünde ''öttürülür.''

Ben bir İstanbullu ve Nightwolvesların İstanbul kanadından bir garip insan olarak şu platformda ne kadar yer ve önem teşkil ediyorsam tüm varlığımla özür diliyorum bu yaşananlar adına. Grup yapması gerekeni yaptı; benliğiniz ve amacınız zaman zaman bazı şeylerden daha önce gelir, gelmelidir. Grup elemanlarına da yakınlıkları ve samimiyetleri için teşekkür ediyorum; gerçekten birer arkadaş gibiydiler. Olur da konser harici yolları düşerse kapımız her zaman açıktır, bunu da belirtirim.

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar..

Deliriyum'da yazdım bu yazıyı, utanmaz bir tavır içerisinde bulunduğum her platforma aktarmak ile meşgulüm şu sıralar, çocuklar da iyi; ellerinizden öperler..

Bu ülkede işini doğru ve düzgün yapacak adam yok mu? Organizasyon yapmak grubu ayağına getirmekle bitmiyor. Grup şehire geldi mi olay bitiyor sanki başka şeye ihtiyaç yok. Oraya çalmaya gidiyoruz ve uğraştığımız şeylere bak!!! Şu dünyada keyif alarak yaptığım 2-3 şey var. Yanımda biraderimle ve abim sayılan 2 kişiyle daha bişeyler üretmek,üretirken de zevk almak. Sahnenin önünde duran NIGHTWOLVES t-shirt lü adamlar görmek, bişeyleri paylaştığını bilmek. Bir de motora binmek ama konumuzla alakası yok!!!! Bunları yapmaktan beni alıkoyan ve gelecekte alıkoyacak olanlara ................. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6 Kasım konseri

Herkese selamlar...
Bu mesaj CROSSFIRE adına bu pazar günü gerçekleştirilen organizasyona ilişkindir.

Öncelikle desteği ve yardımı için ilgilenen herkese teşekkürler. Geç saate kadar bekleyenler ve istemelerine rağmen bekleyemeyenler. Caravan Bar'ın uzlaşmacı işletmesine, False In Truth'tan Adil'e, webzine ve fanzine'lerden arkadaşlara, grubun ikinci evi Çanakkale'den dostlara ve tabii ki CROSSFIRE'ı bu güne dek hiç yalnız bırakmayan Nightwolves üyelerine tekrar teşekkürler.
ARCANE... Siz hep yanımızdaydınız, biz de orada olacağız.

CROSSFIRE ve bu etkinlik ile ilgili bir kaç forumda mesajlara, yorumlara, eleştiri (olumlu ve olumsuz) denk geldik.
Biz bu saçma sapan etkinlik ile ilgili tartışmalara herhangi bir şekilde taraf olmak istemiyoruz.
Gerekli duygu ve düşünce paylaşımlarımızı fan kulübümüze ait forumda yaptık. http://www.nightwolves.org

Biz; bu etkinlik ve Crossfire ile ilgili herhangi bir platformda, herhangi bir yorum yapmak istemiyoruz.
Çünkü bu etkinliği hiç yaşanmamışçasına unutmak istiyor, bir yandan da bir kez daha yeni bir ders çıkartarak bir etkinlikten ayrılırken, pek çok kişinin kullanımına açık sosyal paylaşım platformlarında konuyu uzatmak istemiyoruz.
Eğer bu konu ile ilgili siz de görüş belirtmek istiyorsanız lütfen sizler de oraya olumlu ya da olumsuz fikirlerinizi aşağıdaki uzantı üzerinden doğrudan bize yazın.

Konu ile ilgili uzantı: http://nightwolves.org/forum/viewtopic.php?t=230&postdays=0&postorder=asc&start=0

Daha güzel, anlamlı ve işi bilen insanlarca düzenlenen etkinliklerde görüşmek üzere.
Tekrar teşekkürler. Saygılarımızla...

drummer31 demiş ki:
O gece bende ordaydım crossfire ve arcane ile birlikteydik geldiklerinden itibaren saat 16:00 da afişte kapı açılış yazıyodu mubarek konser 18:00 gibi anca başladı diğer gruplara deginmiycem izledim ama ben oraya crossfire için gittim ve mubarek grup saat 23:30 gibi çıkıp üstüne bide 20 dakika çaldılar ne diim ki crossfire dan sora arcane çıkıp 20 dk çaldı tesisat rezalet degildi yoktu ve diyecek bişey bulamıyorum. Ankara'dan misafir gelen gruplara yapabilecegimiz en buyuk ayıbı yaptık bi daha gelirlermi sanıyosunuz. mekanda toplasan 30 kişi yoktu...

Sağlık olsun, dert etme, benim üzüldüğüm, bizi birkaç defa izlemiş ama hep şanssızlığımıza denk gelmiş olman. Umarım bizi sıkı bir performansımızla izleyebilirsin sahnede ;)

Geri