Crossfire

umarım rockthenations öncesi crossfire'da keyifler yerindedir.
almanya'da da bir albümde yer alacakmış bu arada onun için de tebrikler.zaten crossfire'dan böyle sevindirici haberler almaya alıştık.
crossfire'ın fan klübüne üye 0lmamama rağmen belki bir gün ,içerisinde ortalama en çok crossfire diyen benimdir.çok başarılı bir grup çünkü gerçi benden daha çok organizatörler crossfire diyorlardır.

bi dakka şu olayı tekrar konuşalım :) Purgatory istanbul da ve bu albümü istanbul da hiçbiryerde bulamamış ve bu çok kötü birşeydir istanbul gibi kalabalık bir şehirde albümün olmaması :? buna bir el atmak lazım :p birde albümün reklamı çok az yapıldı ya ben mesela şans eseri bu foruma girmesem albümün çıktığını bilmiycektim yani

İstanbul gibi kalabalık bir şehirde bulunamaması bence de çok kötü bir durum. Üstelik firma İstanbullu olmasına karşın.

Reklam konusunda da yeterli olduklarını düşünmüyorum. Sadece 1-2 dergide reklamı gördüm, o kadar. Rock Republic gibi hem büyük, hem de grubun yer aldığı bir festivalde bile standda albümü göremedik.

Firma Rock Republic Fest'te organizatörler ile kavgalı olduğu için stand açmadı.
Benim tamamen kişisel tahminimce Crossfire sıralamasının değiştirilip bir sıra öne çekilmesinde de bu anlaşamamzlılığın etkisi var. Çünkü, Rock Republic eş dost muhabbetinin son derece önemli olduğu bir festival organizasyonu. Ama yeni oldukları için ileride bu tarz deneyimsizlikleri atarlar diye düşünüyorum. Bunların başında da organizatörün bireysel kulak zevkine göre sahne sıralaması yapma (Crossfire yumuşak kaçtığı için önlere çekildi gibi bir duyum da aldım, inanmak istemedim, hala da inanmıyorum çünkü bu laf gerekçe değil, olsa olsa yukarıda belirttiğim gerekçeye bir bahane olur ancak)

Dağıtım yetersizliği... Ne yazık ki böyle de bir gerçek var.
Albümün bulunamamasına gelince, firma bu konuda yetersiz kalıyor diye tahmin ediyorum. Yeterli özen gösterilmemesi de diyebiliriz.
Şöyle ki Ankara'da Rock Store ve Zıd Müzik gibi müşteri profili tamamen rock, metal ve türevleri üzerine olan önemli iki satış noktasına albüm gönderilmedi.
Albüm yalnızca Dost Kitabevi, Hayri Plak ve Diaposon'da satılıyor. Diaposon'a giden CD'lerin de 4 günde bitmiş olması grup adına gurur verici ama yenilerinin gönderilmemiş oluşu da bir kadar acı.

Düşünün ki İstanbul'dan mail atarak albüm talep ediyor insanlar. İşte Purgatory, Rainbow gibi gruba ulaşmaya çalışıp da bulamayan iki örnek dinleyici. Üstelik de piyasayı yakından takip eden kişiler bunlar.
Hal böyle iken albümü herhangi bir müzik mağazasında tesadüfen görüp, merak ederek alacak birinden söz etmek ancak komedi olur diye düşünüyorum.

Reklamsızlık... Ama bu Türkiye'nin gerçeği.
Ayrıca dün Shades Müzik'teydik vokalist Uğur ile. Hicri de oradaydı tesadüfen. Konusu açıldı ve Shades'in sahibi Süleyman Abi "Crossfire ne, öyle bir grup mu var" dedi ki, içler acısı bir durum. Adam ununu elemiş eleğini asmış, yeni grupları takip etmek zorunda değil ama firmanın reklamı o kadar yetersiz ki bırakın tüketiciyi, satış noktalarını bile gruptan haberdar edemiyor.
Tabii bu olaydan Shades müziğe de albüm gönderilmediği sonucunu çıkarabiliyoruz.

Reklam olarak bugüne dek sadece Rock Station Dergisi'nin iki sayısında yer aldı Crossfire albümü ki o da zaten yalnız Crossfire değil, Notwithstanding ve Pentagram gibi grupların da tanıtımlarını içeriyordu.
Kişisel fikrim, bu da bir hata. Satışının belki de tamamına yakınını Ankara gibi Crossfire'ın zaten bilinip sevildiği bir ilde yapan bir dergiye reklam vermek yerine İstanbul çıkışlı Ağrı Kesici, Yuxexes, Blue Jean gibi dergilere yaptırtmak daha anlamlı olacaktır.
En azından bir el ilanı ile satış noktalarına ulaşmak ya da dergilerin arasına bu el ilanlarını koydurtmak çok masraflı olmasa gerek.
Pek çok siteye banner reklamlar koydurtmak da mümkün.

Ama bunları da grup yapacaksa, eee bir de üzerine firmaya para ödesin albümü bastırtmak için tam olsun... :roll:

Her ne kadar yukarıdaki mesajın hemen başında söylemiş olsam da, daha açık bir şekilde belirtmek istedim;
grup ile çok yakın arkadaş olabilirim ve fan club'da da aktif olarak çalışıyor olabilirim (çünkü bir fanım).
Fakat mesajın içeriği ve düşünceler sadece ve sadece beni bağlar. Bireysel yazdım. Kimse farklı yorumlamamalı.

Durumu gördükçe üzülüyorum. Üzüntümü ve konu ile ilgili düşüncelerimi yazayım dedim.
Sonra da oturup yakınıyoruz yerli gruplar neden birer albüm yapıp dağılıyor diye, yerli gruplarımız neden hak ettikleri konserlere çıkamıyorlar ya da çıksalar bile ilgi görmüyorlar diye, neden görsel ve yazılı ulusal basında fazlaca göremiyoruz, neden desteklenmiyor, tanınmıyor, bilinmiyor, sevilmiyor, sayılmıyor diye...
Bu konuda öncelikli iş en yakındaki kişilere düşüyor.
Firma gibi...
Basın gibi...
Diğer grupların elemanları gibi...

Kesinlikle... Ben firmadan ve basından umudu kesmiştim ama belki yerli gruplar aynı durumda oldukları için birbirlerine destek çıkarlar demiştim. Şu son günlerde görüyorum ki o da yalan iş.

Herkes kendi başının çaresine kendisi bakacak, en iyisi bu. Firmanı da kendin kuracaksın, reklamını da kendin yapacaksın...

Albümümüzün reklamı yapılmamakta. İşin komiği, bugün Kerem (gitaristimiz) albüm lazım olduğu için Hayri Plak'tan parasıyla aldı kendine. Bizim elimizde de yok yani albüm. Hiç bir yerde de yokmuş zaten Ankara'da. Neyse...

Rock The Nations konserinde "eğlenmek" için karar aldık. Seyirci ister az olsun, ister çok, ister katılsın, ister katılmasın, biz yine sahnede coşacağız!!!...

GÖRÜŞMEK ÜZERE!!!

Oh, rekor valla. Bizler de zaten eğlenmek için geliyoruz. Diğer seyirciler ister eğlenmeye çalışsın, ister çalışmasın (Rock Republic'teki gibi). İster çok olsun, ister az olsun (Rock Republic'teki gibi).

CROSSFIRE rules, NIGHTWOLVES executes !!!

:metalhead :metalhead :metalhead :metalhead :metalhead

NIGHTWOLVES olarak, CROSSFIRE sahneye çıkmadan önce çevreye vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür falan dilemiyoruz...

:seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan :seytan

deerrudolf ile sık sık konuşuruz, hakikaten bu oluşumun koordine halini çok benimsiyorum. Dün gece üzerinize yapıştırılmaya çalışılan yaftalar hakkında biraz bilgi sahibi oldum; resmen kanım dondu yani. Hiç kulak asmayın diyorum ben, en uzak deplasmana bile giden tribün grupları gibisiniz valla; helal olsun bir kez daha. Ayrıca çevreye vereceğiniz rahatsızlıkta ben de sizin yanınızda olmak istiyorum :)

Ama benim kafama takılan satırlar şunlar oldu:

Can_Besli demiş ki:
Bizim elimizde de yok yani albüm. Hiç bir yerde de yokmuş zaten Ankara'da.

Ankara'da bile yoksa nereden edinecem ben bu albümü? Fenerium'da Fenerbahçe forması kalmaması gibi bir şey olsa gerek. Sinirlendim :evil:

çağlar sana getiricekti ama msn den bir dürtüver onu :D olmadı benim bildiğim rtn de atlantis müzik stand açıcak orda bulursun heralde orda da olmazsa yuh artık

Fan Klübün elinde firmanın ulaşamadığı Konya, Trabzon, Aydın gibi illerdeki üyelere online satış için imzalı albümler var. Size o stoktan alarak getireceğiz. Merak etmeyin mağdur etmeyiz :twisted:

Bol gürültü yapalım haaaaaa...
THRASH METAL izlemek isteyenleri 14.30'da sahne önünde görmek istiyoruz !

Geri