Pay Pal Türkiye'den Çekildi

:)) Tabi dogru dedin. Aslinda internetten alisveris tamamen yasaklanmali.
Youtube, twitter, ebay, diger bir ton site.... Turkiyenin mantık altyapisi internete hazir degilken 4.5g neye yarar.
Bir de adamlar acilis sayfasina kocaman yazip bir de pop up yapmışlar. Bu sayfaya giren herkes ne kadar sacma islerle ugrastigimizi gorecek. Zamaninda, sene 2008 falan ebaydeki cogu satici Turkiye'ye gonderim yapmıyordu. Zaman içinde neredeys göndermeyen kalmadı.yine donduk başa....

Sadece paypal kabul eden yerlerden alışveriş yapıyorsan veya ödeme almak için paypal kullanıyorsan sıkıntı büyük. Bu gruba ben de dahilim. Hem ödeme yapmak hem ödeme almak için çok yoğun şekilde kullanıyordum. Şu an alternatifim yok kara kara düşünmekteyim.

Odeme alma konusu bircok insani cok zor durumda birakti, onun alternatifini bilmiyorum malesef. Ancak ebay ve diger sitelerden alisveris icin amerikadaniste.com ve shopbyamex.com gecici cozum olabilir. Shopbyamex de amerikadaniste'nin amex sahiplerine bir servisi. Amex kartiniz varsa ucretsiz ve aidatsiz uye oluyorsunuz. 'Benim icin al' diye bir hizmetleri var, linkini verdiginiz urunu kendileri satin aliyor, amerika adresinize gelen urunleri paketleyip size gonderiyorlar. %7 gibi bir komisyonu var. Kargo ebada gore degisiyor ama 3-4 gunde elinize ulasiyor. Cok ucuz alternatif degil ama acil bir durumda yardimci olabilir.

Amex'in orijinal kartinin aidati cok yuksek ama bonus cardiniz varsa bonus amex ile de uye olabiliyorsunuz. Yillik aidat toplam 90 liraya geliyor ama carlayinca iade ediyorlar. Kampanyalari cok ciddi bu aralar. Ben normal harcamayla her ay yaklasik 100tl bonus kazaniyorum bu iki kartla. Shopbyamex'i ben hic kullanmadim ama iki cocugunun giyim alisverisini buradan yapan bir arkadasim onermisti.

Dedigim gibi cok kullaniyorsaniz bir sure alternatif olabilir. Ama para alamamak cok insani uzdu, kisisel hirslar yuzunden bircok ailenin ekonomisi sallaniyor. Yazik.

Dünya kim abi allaşkına.
Bu kadar çekinmeyin, olursak olalım yani. Onlarda da farklı rezillikler var.
Ne demiş ünlü düşünür R.T.E "Yav siz kendinize bakın önce"
Ne güzel demiş değil mi?!!
Arkadaş kaldıramıyorum artık tamam düşünce özgürlüğü fikre saygı ama kimsenin düşüncesine saygı duymayan birinin sözünü yazıyorsun dayanamıyorum yazmıyayım diyorum boşver diyorum ama bıktık arkadaş. Kendi sözünü söyle hocam RTE hergün her kanalda zaten saniye başı konuşuyor.

Odeme alma konusu bircok insani cok zor durumda birakti, onun alternatifini bilmiyorum malesef. Ancak ebay ve diger sitelerden alisveris icin amerikadaniste.com ve shopbyamex.com gecici cozum olabilir. Shopbyamex de amerikadaniste'nin amex sahiplerine bir servisi. Amex kartiniz varsa ucretsiz ve aidatsiz uye oluyorsunuz. 'Benim icin al' diye bir hizmetleri var, linkini verdiginiz urunu kendileri satin aliyor, amerika adresinize gelen urunleri paketleyip size gonderiyorlar. %7 gibi bir komisyonu var. Kargo ebada gore degisiyor ama 3-4 gunde elinize ulasiyor. Cok ucuz alternatif degil ama acil bir durumda yardimci olabilir.

Amex'in orijinal kartinin aidati cok yuksek ama bonus cardiniz varsa bonus amex ile de uye olabiliyorsunuz. Yillik aidat toplam 90 liraya geliyor ama carlayinca iade ediyorlar. Kampanyalari cok ciddi bu aralar. Ben normal harcamayla her ay yaklasik 100tl bonus kazaniyorum bu iki kartla. Shopbyamex'i ben hic kullanmadim ama iki cocugunun giyim alisverisini buradan yapan bir arkadasim onermisti.

Dedigim gibi cok kullaniyorsaniz bir sure alternatif olabilir. Ama para alamamak cok insani uzdu, kisisel hirslar yuzunden bircok ailenin ekonomisi sallaniyor. Yazik.
Bilgilendirme için teşekkürler.

paypal'den büyük çapta şirket ve bankalar bddk'nın yükümlülüğünü yerine getirmiş.bu yükümlülük sirketlerin tüm serverlarini taşımasını içermiyor sanırım.sadece türkiye kullanıcılarının bilgilerini kapsayan başka türlü yerel bir uygulama olsa gerek.işin hukuki boyutu da vergi alınıp alinmamasiyla değil dava acilabilip acilamamasiyla ilgiliymiş yanlış anlamadiysam.bir hak doğduğunda türk mahkemeleri paypal'i dava edemiyor.ayrıca bir ortakla geri doneceklermis zaten türkiye piyasasına.

ben de ayni soruyu soruyorum?
Paypal'a alternatif birsey var midir?
Banka transferi disinda tabii.

Amazon olabilir. Üye olup adresinizi girdikten sonra, yaptığınız arama da "ship to Turkey" diye bir filtre çıkıyor. ("Refine by" yazısının altında) Bu filtreyi seçerseniz, arama sonuçlarında Türkiye'ye gönderilen ürünler/satıcılar çıkıyor. Amazon eskiden kitap dışında çok birşey göndermiyordu Türkiye'ye ama son zamanlarda bu baya değişti.

Kendi hesabımdan deneme amacıyla baktım, bahsettiğiniz pedalı Amazon gönderiyor. 345$ fiyatı var. 13 dolar da kargo. Gümrüğe takılırsa yaklaşık bir 20% vergi daha verip alırsınız...

Arkadaşlar ebayden aldığım tremoloyu uzun bir aradan sonra satıcı göndermediğinden bende para iadesi istedim.

Şimdi satıcı benden paypal hesabı istiyor. Paypal ile ilgili son gelişmelere rağmen Para iadesi alabilirmiyim?

Geri