RUJ (Alternatif/Modern Rock) - Ankara

• Konu Sahibi Konu Sahibi
slmlar ...oncelikle bu gelen sicak "hosgeldin"lere tesekkur etmek istiyorum...
bir kaydimiz war tabe..3 sarkilik bi demo bu..yazin kaydettik,eve kapanip..grubumuz "turkce sozlu alternatif modern rock" yapar..boyle baya baya melankolik,bunalim felan..genelde bu tarz muzigi sevenler,R.U.J. dinlediklerinde baya begendiklerini solediler..ucup gidiyorlarmis:)...
amerikanin unlu underground muzik sitesi "garageband.com" 'da ,turkce sozlu olmasina ragmen alternatif rock listesinde ust siralara yukseldik..iki tane sarkimizin ("exi" ve "fi") mp3 leri , "http://www.garageband.com/artist/rujcocugu" adresinde bulunmaktadir...isteyenler buradan download olayina girebilirler..
dinleyenlerin iyi veya kotu yonlu elestirilerine acigiz..(elestiri olayina gircekler sarkilari bi kac kere dinlerlerse bizim icin daha yapici olur,elestiri kotu yonlu bile olsa)...

tekrardan saolun....Z. "R.U.J. vocs"

Exi'yi indirip dinledim, sevdim. Sound güzel, süper bir atmosfer yakalamışsınız. Lacrimas Profundere'ye benzettim biraz, çok hoşuma gitti bu. Nakarattaki vokal için daha vurucu bir melodi bulabilirsiniz bence.
Başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun..

Alison gönderdi linki, ben de dinledim... Buram buram lacrimas kokuyor. Oldukça keyifli. Exi'nin introsunu çok beğendim özellikle.

Exi üzerine konuşacağım... Aliterasyon denemeleri var, çok severim ben bu tip şeyleri. Ufak bir eleştirim olacak, sözlerin hece hece müziğe biraz daha oturması daha iyi olabilir, bunu aradı sanki kulağım. Vocal'in duruluğu çok iyi. Biraz kayıttan kaynaklanıyor olabilir ama, kişisel tercihim müziğin üzerinde sözlerin anlaşılabilmesinden yana. Her sözün, tane tane, son harfine kadar duyulabilmesi taraftarıyım... Siz tarz olarak bunu seçmemiş olabilirsiniz.

Vocal oldukça başarılı... Şarkının 3.40'larında falan "artık deme" dediği yerde sanki biraz daha nefesli bir vocal tarzı düşünülebilir.

Gitarları çok sevdim... Karanlık şeyleri hep sevmişimdir zaten.

Çok güzel bir iş olmuş, kendine has bir iş olmuş... Elinize, ruhunuza sağlık.
Tanışmak, görüşmek dileğiyle...

gargoyle,

yapici olan elestirilerin icin sana cok tesekkurler arkadasim..boyle seyleri bilmemiz ileride yapacagimiz kayitlarda olaya cok daha prof yaklasmamizi sagliyor..sen de bir muzisyen olduundan beni cok ii anliyorsundur...cok saol...ayrica profundere 'i da indirip bi dinneyecem ,cok merak ettim wallah..

--------------------------------------

ayrica arkadaslar ,www.garageband.com/aritist/rujcocugu adli link te bulunan dier sarki "Fi" de dinlemeye deer bir sarki..oneririm..benim en cok sevdiim sarkidir:)her neyse eywalla...Zaza -R.U.J. vocs

beyler ellerinize sağlık..
olmasını isteğiniz işi paşalar gibi yapmışsınız..
şuna veya buna benziyor diye bir yakıştırma yapmak istemiyorum..
yenileri merak ettim..

bless!

Garip...
Bir işin bir başka (ve çok beğenilen) bir "işe" benzemesi negatif anlaşılacak birşey değil ki?

Tam olarak böyle bir ima sezmemiş olsam da, yanlış anlamalara yol açmamak açısından, bunun kötü anlamlara yorulmaması gerektiğini belirtmek isterim...

Ben kendime müzisyen diyecek kadar büyük hissetmiyorum, ama naçizane bir dinleyici olarak takipçiniz olacağım...

Sevgiler...

negatif anladığımı yanlış anlamışsın..
ben de bir kaç gruba benzettim ve ortada 5-10 tane grup ismi geçmesinin fuzuli olduğunu kanısındayım..

peace!

abi su benzeme konusuna bisiy yazamamistim...
bence; produktor eli degmemis, bole ne bilim kafayi cidden siyirmamis elemanlara sahip olmayan(muzikal anlamda) fln bir grubun baska bir gruba benzemesi cok ama cok normal...ben bu sitede forumu olan hicbir grubun ,saf bir sekilde kendi urettigi muzikle piyasada olduunu dusunmuyorum..hepimiz duyduklarimizi yapiyoruz bu bi gercek..ayrica bence, biz gibi gruplar icin ,bu kotu bisiy deil..su an unlu olan gruplarin hepsi bu donemlerden gecti..dumani ,athenasi ,metallicasi, limp bizkiti..hangisi basladiinda cok ozgundu ki...ama boole ozgun gruplar da yok demiyorum...aradiniz mi cok garip seyler dinleyebiliyorsunuz..ama bunlarin ulasacagi dinleyici sayisi kactir o bilinmez...ya da bu heriflerin "beni kac kisi dinlerki acaba??" endisesi tasidigi hic ama hic bilinmez...R.U.J. vocs

Merhaba foruma hoşgeldiniz.. Alternatif rock müzikle uğraşan bir grup olarak Diğer bir alternatifçi grubunuzu dinlemek isterim... Paylaşımlar önemlidir sanırım.. :) Saygılar....

Geri