Disenchant

Küçük bir mudahale;
Öncelikle konser sonrasindaki hakli beklentilerin icin çok teşekküler... Belirtmek istediğim ve seninde hak vereceğini umduğum
bir iki konu olacak. 3 yildir ciddi olarak calismalar icinde bulunan grup uzun aralarla seyrek konserler vermiştir... Yeniden yapilanma sürecinde olan
disenchant rockistanbul konseri icin elinden gelenin en iyisini yapmak icin cok fedakarlikda bulunmuştur. Grup icin ters bi zamana gelen konser resmen bazi konularda iki ayagi bir pabuca sokmuştur o yuzden de İstanbul daki konsere onceki gece İzmir den saat 10 gibi yola cikilmiş ve yorucu bir yolculuktan sonra kilyosa ulaşılmış ayaginin tozuyla birkac saat sonra da konsere çıkılmıştır. Cok ciddi olmanin Aksine şarkılarda hissedilecği gibi bazi yonlerde sicak ve samimi hava estirilmeye çalışılmıştır(in the name of god rudess ritm atak da ankara havasi calinmasi gibi vs...) fakat yorgunluğun vermiş oldugu bir durgunluk ister istemez kendini gostermiştir. yoksa özellikle grup için samimi olmama ve kendini beğenmişlik gibi bir konuda bugune kadar hic bir olumsuz görüş tecrube edilmemiştir... İnan senin yazini okuduğum zaman bile oldukça şaşırdım fakat ilk istanbul konseri (daha once tanışılmadığı için söyluyorum) olduğu için bu konuda gruptaki yorgunluğun dışa vurumunu o şekilde algılamanı çok iyi anladım. Tavsiyeni almak grup için çok önemli biraz daha sert olmayan bir uslupda olmasi ise gruba çok daha olumlu yansıyacaktır. Grup sizlerin gorusleriyle yerine gore kendini biçimlendirmektedir . O yorgunlukta alelacele site adresi verilmiş bi iştahsızlık gözlemlenmiş olabilir...

Besteler ve Dream Theater olayina gelince, Bu konunun biraz göreceli olduğunu düşünmekteyim. Özellikle Dream Theater, bir idol gibi progressive rock ile ugrasan gruplar için oldukça yönlendirici... Fakat siteden indirecegin diger sarkilarla da benzerligin ancak nuanslarla olculebildigi ve cok defa dinlenerek aceleci olmadan yorumlaninca soundun tamamen farkli olduğu konusunda da bizlerle hem fikir olacağina eminim . Disenchant konserler için playlist olustururken beste ve coverlarin gecis ve bagliligina da dikkat etmektedir o yuzden ayirdedilmior tarzinda yorumlarda gayet normaldir. Bu konuda aceleci olunmamasi ve bestlerin sıklıkla dinlenip yorumlanmasının daha uygun olacagı kanısındayım.

Konser sonrasi samimiyetinin kaybolmamasi ve gorusebilmek dilegiyle...

Teşekkürler cevap için,

Bu eleştirilerim, hakkınızda kötü düşündüğümden değildi bunu unutmayın. Sadece "kendime yakın bulduğum bir grupla tanışıyorum ve o adamlarla daha sonraları da karşılaşma ihtimalim var" şeklinde düşündüm, bu kasıtsız ama soğuk davranışınızın farkında olmanızı istedim o kadar. Ben sizin bundan sonraki işlerinizi de takip edeceğim çünkü bu ülkeden fazla progresif grup çıkmıyor. Çıkanlara da destek olmazsak onlar da azalabilirler diye düşünüyorum...

Eleştirilerimden müzikal yapınızı beğenmediğim gibi bir sonuç çıkarmışsınız gibi geldi. Aslında, yaptığınız müziği çok sevdim ve yaptığınız müzik türünü zaten çok seviyorum. Sadece biraz daha özgün olmaya çalışabilirsiniz demek istemiştim...

Bundan sonra sizin grubun iyi bir takipçisi olacağım emin olabilirsiniz. Çalışmalarınızın devamını diliyorum...

Disenchant vokalini arıyor
Rock İstanbul performansından sonra gruptan ayrılan Aykut yerine yeni vokalist arayışları sürüyor ayrıntılı bilgi sitemizde.

Ve nihayet Disenchant klavye eksikliğini İlker Tekbaşaran'ın gruba katılmasıyla kapattı .İlker'e hoşgeldin diyoruz artık bestelerimiz coverlarımız daha dolu olacak...

Disenchant olarak demomuzu çok yakında sizlere sunacağız.
Besteden kısa bir bölümü buradan indirebilirsiniz.
Yorumlarınızı bekliyoruz.

Disenchant nihayet vokalini buldu ve demonun vokal kayıtlarına yakında başlıyoruz tahminen bayram sonunda biticek ve en kısa sürede elinize ulaşıcak yakında daha ayrıntılı bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz
Yukarıdada demodan 1 2 wokalsiz bölümü bulabilirsiniz

Uzun zamandır ortalarda yokuz ne oluyo ne bitiyor bir haber vermek istedim.
Yakında demomuz çıkıcak kayıtlar bitti şu anda bootleg tasarımıda son aşamada 1 2 güne basıma vericeğiz ve en sonunda size ulaştırabileceğiz.
Duyurmayı unutmuşuz yeni vokalistimiz Burak Ordu tabi fazla yeni değil yaklaşık 3 ay oldu birlikte çalışıyoruz ve demoda vokalleri o yaptı.Yakında bizimle ilgili herşeyi (yeni)web sitemizden bulabilirsiniz.

cidden siki bi grup...
baya basarililar ama grupta bi klavye eksigi vardi onuda tamamladilar diye duydum...
basarilarinin devamini dilerim...
ali benim arkadasimdir alicim seni ege mak 03 olarak unutmayacaz yolun acik olsun

27 şubat pazar saat 18:00’de başlayacak olan konsere katılan gruplar;

NOTWITHSTANDING

DISENCHANT

PRIME OBJECT

CREMATE

fiyat:6 YTL.
yer:OOZE rock bar
satış noktaları:Stüdyo ümit - frekans Studıo

Disenchant olarak demomuzu satışa sunacağız.Yeni vokalistimiz Burak ve klavyecimiz İlker'le de vericeğimiz ilk konser olucağından bizim için çok iyi bir konser olucağını düşünüyoruz.Sizide bekleriz...

Sitemiz www.disenchant-band.net olarak değişti.Demomuzuda yakında İzmir , İstanbul ,Ankara ,Eskişehir......de satışa sunacaız şu anlık daha dağıtımını yapamadık.Sadece İzmir'de Gitarcı Müzik ve Studyo Frekansta bulunuyor.Demodan samplelar ,konser videoları abik gubik yakında disenchant-band.nette:)

27 şubat ooze konserinden küçük bi dance of eternity'i

http://students.sabanciuniv.edu/~mertc/mp3/disenchant-dance.mp3

adresinden indirebilirsiniz.

mertçim yardım için saol :)

Çok güzel bi çalışma...belki sesler çok net değil ama baya kaliteli çaldığınız kesin..

Bir de dance of eternaty'nin videosunu izlemiştim sanırım sizindi dimi o? karıştırmayalim..

OTDU konserinde başarılar dileriz..mutlaka konserlerinizi buraya yazın, mutlaka gelmek isterim..

kolay gelsin başarılar

Geri