Forumdaki Kalite Ve Insani Yaklaşımlar !!! Ve Bir Gitar Satış Başlığı !!

Türk lirası değer kaybetmiş, tamamen dolara endeksli ürünlerin piyasası da artacaktır doğal olarak. İkinci el fiyatlarının da artması gayet doğal. Ekipman fiyatlarını tl üzerinden değil de dolar üzerinden değerlendirirseniz sorun falan kalmaz. Kaldı ki @taratur da 6000 liralık ürünün ikinci elini 5000'e koymamış, makul bir fiyat çekmiş.

Şu anda bu Cort YOK arkadaşlar.
O gördüğünüz fiyat, sitede fi tarihten kalan ve web site yazılımının, güncel kur ile otomatik olarak çarparak yenilediği bir rakamlar dizisinden başka birşey değil.
O zaman -eğer bu gitar diğerlerinden daha farklı konumdaysa ve iyi ise- ikinci elde daha da değerlenebilir, bu kaçınılmaz bir şey. Ha zaten fiyat yüksekse satılmaz, satıcı da eğer satmaya niyetliyse indirir fiyatı olur biter. Gereksiz kırıyorsunuz birbirinizi gibi :)

Abi selamlar.

Olayı biliyorum. Alım Satım'ın 6. kuralı gereği de ürünler yoruma açık. Seni de @CAJEMIR i de severim. Haklı haksız tartışması biraz gereksiz. Altıncı maddeye dayanarak adam olayı sorgulamış. Burada yazdığın açıklamayı ilanda CAJEMIR'e cevap olarak yazman daha soğukkanlı bir yaklaşım olurdu bence.
Sevgili Hakan bende Cajemir i tanırım.Alışverişim de oldu..Barış rakamı yüksek bulabilir ama 6 madde bize başkalarında sen şu fiyata aldın üstüne satamazsın deme Hakkı vermemeli.Sıfırına göre bakınca sattığı rakam eleştiri haketmiyor.İster hediye gelir,ister ucuza alır.Sırf uygun aldı diye uygun satmak zorunda değil bence...

Şu anda bu Cort YOK arkadaşlar.
O gördüğünüz fiyat, sitede fi tarihten kalan ve web site yazılımının, güncel kur ile otomatik olarak çarparak yenilediği bir rakamlar dizisinden başka birşey değil.

2015 Fender standard da artik uretilmiyor, 500 TL ye mi satilcak uretilmiyor diye? Gereksiz bir arguman olmus

Son düzenleme:
Arkadaşlar, yapmayın etmeyin. Bu gitarın sıfırı 6000 TL filan değil. Çünkü bu gitarın sıfırı filan YOK, senelerdir de üretilmiyor. Masterpiece serileri Kore'de üretilirdi. Orada üretimi yok artık Cortların.
"Sıfırı 6000 TL" diye verilen linklerden birine baktım. Siteye 2012 (Beş sene önce !) tarihinde eklenmiş.
Herhalde şimdiki dolar kuru üzerinden hesaplanarak öyle bir kanıya varılmış.
Bu gitar Cort'un prestijli işler yapmaya çalıştığı bir dönemden kalma, üst model bir gitarı. Şimdiki Cortlardan çok daha üstün bir gitar.
Ama konulan fiyata alıcı bulması da mümkün değil. Açık konuşayım; pek çok Cort sahibi oldum ve çaldım. Sevdiğim modelleri de var, elimde de var. Ama şu anki kurdan bile hiç bir Cort modeline ben zaten 1800 TL de vermem.
Kimsenin fiyatına karışmıyorum. Ama sıfırı 6000 TL filan değil, bu gitarlar artık üretilmiyor, dolayısıyla da sıfırının fiyatının ne olabaileceğine dair bir fikrimiz de yok.

2015 Fender standard da artik uretilmiyor, 500 TL ye mi satilcak uretilmiyor diye? Gereksiz bir arguman olmus
Cort ve Fender markaları kıyas kabul etmez. Fender markası istediği fiyatı dayatabilir, ama Cort hiç bir zaman o felsefede gitar yapıp satmadı. Zaten Cort'un Endonezya'ya taşınması sürecinde markanın prestiji de dibe vurdu. Masterpiece serileri biraz daha iddialı idi, ama onların da ömrü bitti. Koleksiyonluk bir şey olarak belki bazıları değerli bulabilir, ama o da çok zayıf ihtimal. Söz konusu modelin sahibi oldum bir kaç yıl önce, biraz çalıp sattım. 1000 TL civarında bir fiyata SRV üzerinden satmıştım sanırım.

Arkadaşlar, yapmayın etmeyin. Bu gitarın sıfırı 6000 TL filan değil. Çünkü bu gitarın sıfırı filan YOK, senelerdir de üretilmiyor. Masterpiece serileri Kore'de üretilirdi. Orada üretimi yok artık Cortların.
"Sıfırı 6000 TL" diye verilen linklerden birine baktım. Siteye 2012 (Beş sene önce !) tarihinde eklenmiş.
Herhalde şimdiki dolar kuru üzerinden hesaplanarak öyle bir kanıya varılmış.
Bu gitar Cort'un prestijli işler yapmaya çalıştığı bir dönemden kalma, üst model bir gitarı. Şimdiki Cortlardan çok daha üstün bir gitar.
Ama konulan fiyata alıcı bulması da mümkün değil. Açık konuşayım; pek çok Cort sahibi oldum ve çaldım. Sevdiğim modelleri de var, elimde de var. Ama şu anki kurdan bile hiç bir Cort modeline ben zaten 1800 TL de vermem.
Kimsenin fiyatına karışmıyorum. Ama sıfırı 6000 TL filan değil, bu gitarlar artık üretilmiyor, dolayısıyla da sıfırının fiyatının ne olabaileceğine dair bir fikrimiz de yok.
Sevgili Barrios satıldığı dönem ki fiyatı linkte 1200 dolar görünüyor ki bunu reper almamız çok doğal...Eder etmez ayrı bir konu,o kişiye göre değişir..Ama o dönemki linkteki fiyat o rakam görünüyor...Ayrıca burada ki tartışma konusu arkadaşın aldığı rakam üzerine satması...Ki bu da kişinin kendi tasarrufu...

Son düzenleme:
Cort ve Fender markaları kıyas kabul etmez. Fender markası istediği fiyatı dayatabilir, ama Cort hiç bir zaman o felsefede gitar yapıp satmadı. Zaten Cort'un Endonezya'ya taşınması sürecinde markanın prestiji de dibe vurdu. Masterpiece serileri biraz daha iddialı idi, ama onların da ömrü bitti. Koleksiyonluk bir şey olarak belki bazıları değerli bulabilir, ama o da çok zayıf ihtimal. Söz konusu modelin sahibi oldum bir kaç yıl önce, biraz çalıp sattım. 1000 TL civarında bir fiyata SRV üzerinden satmıştım sanırım.
Mesajim marka karsilastirmasi uzerine degildi.Arkadas boyle bir gitar yok demis ona cevabendi.Soz konusu gitari denemedim ama Cort'un 6000-7000 fiyat araliginda bir hayli modeli var hali hazirda ve demek oluyorki ust seviye ve yuksek butceli gitar uretebiliyor.Bir gitar artik uretilmiyor ya da sizin dediginiz gibi bir Fender degil diye degerini dusuk gostermek zorunda degil kimse.Tamamen onun karari.Artik uretilmiyor ibaresi eklenebilir ilana bu da tercih meselesi.

Arkadaşlar aslında tartıştığımız cort gmp3 ün kendisi değildi koyduğum satış rakamı ile ilgili haksız yere rencide edici yorumların yapılması idi ancak bu gitar hakkında bir bilgilendirme yapayım hiç olmazsa bu konu bir işe yaramış olsun
1- Bu gitardan şimdi yok ?? olmaz tabiki zira azıcık araştıranlar cort masterpieces serisinin her sene ayrı bir model seri ile çıktığını ve bir daha üretimeyeceğini bilir (2006senesi modelidir)
2- Fiyatlar eski ?? eski fiyatlardır evet dolar üzerinden konmuş 1200 dolar civarındadır
3- Masterpieces serisi kore de cort 'un sahip olduğu en usta luthierler tarafından özenle ve belli sayıda üretilen , ağaçları burguları manyetikleri ve sustain i açısından bizzat çalıp gördüm ki bir çok baba strattan daha strat soundu olan 3A mapple sapı ve sap profili ile yabana atılacak bir gitar değil.
4-Bu gitarın kolleksiyon değeri yok diyenler yukardaki bilgileri okuyup tekrar bir düşünsün derim
Ben hastalık derecesinde fender 'ciyim ancak bu gitarın USA stratıma kafa tuttuğunu rahatlıkla söyleyebilirim

Ebay dan 2. el fiyatı bir adet bulabildim 890 euro yani 3000 tl civarında
Guitarra electrica CORT masterpiece con funda GMP3 muy buen estado | eBay

Arkadaşlar aslında tartıştığımız cort gmp3 ün kendisi değildi koyduğum satış rakamı ile ilgili haksız yere rencide edici yorumların yapılması idi ancak bu gitar hakkında bir bilgilendirme yapayım hiç olmazsa bu konu bir işe yaramış olsun
1- Bu gitardan şimdi yok ?? olmaz tabiki zira azıcık araştıranlar cort masterpieces serisinin her sene ayrı bir model seri ile çıktığını ve bir daha üretimeyeceğini bilir (2006senesi modelidir)
2- Fiyatlar eski ?? eski fiyatlardır evet dolar üzerinden konmuş 1200 dolar civarındadır
3- Masterpieces serisi kore de cort 'un sahip olduğu en usta luthierler tarafından özenle ve belli sayıda üretilen , ağaçları burguları manyetikleri ve sustain i açısından bizzat çalıp gördüm ki bir çok baba strattan daha strat soundu olan 3A mapple sapı ve sap profili ile yabana atılacak bir gitar değil.
4-Bu gitarın kolleksiyon değeri yok diyenler yukardaki bilgileri okuyup tekrar bir düşünsün derim
Ben hastalık derecesinde fender 'ciyim ancak bu gitarın USA stratıma kafa tuttuğunu rahatlıkla söyleyebilirim

Ebay dan 2. el fiyatı bir adet bulabildim 890 euro yani 3000 tl civarında
Guitarra electrica CORT masterpiece con funda GMP3 muy buen estado | eBay
Kısa bir araştırma ile gitarın 2. el fiyatının 700-900 Avro aralığında olduğu görülüyor zaten. Bence fiyatı doğru ve insaflı koymuşsunuz, mesajlardaki açıklamalar da ekstra olmuş :)

Abiler kardesler... Fikir alisverislerini fiyatlar hakkinda yapacaginiza, millet foruma yalan yanlis bilgi yazdigindada yapsaniz ,inaninki daha cok ise yarayacak.. Satilan mal sahibinin derdi o fiyata ister satar ister satamaz. Istedigi fiyatada koyar. Baska konulardada bu kadar hassas olsak bu forum cok daha gulluk gulistanlik olur. En azindan bir amaca hizmet oluruz.

Taratur demiş ki:
"Bak gene haddini aşan saygısızca bir yorum bir daha size cevap yazmayacağım diyorum ama !! çocukça olup olmadığına kafam sizden çok daha fazla basar o konuda bana akıl fikir verecek mevki ve birikimde değilsiniz herkes yerini haddini bilecek bu bir."
Bunu Cajemir'den alıntı yapmaya çalışırken alıntı içine yazmışsınız.
Benim asıl takıldığım nokta bu işte. Neyin ego patlamasıdır bu?

Aynı yaklaşımı Cajemir'in durum mesajında da gördüm:
2017-02-14 22.29.01.png

Bu mesajın devamında yazdığımı da yapıştırayım:
Screenshot_2017-02-14-22-33-23.png

Bu "haddini bil" yaklaşımı hiç hoş değil bence.

Hah ben de diyordum birileri eksik kaldı hayret diye. Bence egoizm patlaması değil sizin anlayamadığım bir nedenle takındıgınız saldırgan ve komplexli yaklaşımınıza cevabımdır o. Beni ticaret yapmakla suçladıklarında iş ve yaş durumumu yazıp böyle bir şeye ihtiyacım olmadıgını belirtmek istemiştim ama göruluyor ki bazılarındaki komplexleri kaşımışız.

Hah ben de diyordum birileri eksik kaldı hayret diye. Bence egoizm patlaması değil sizin anlayamadığım bir nedenle takındıgınız saldırgan ve komplexli yaklaşımınıza cevabımdır o. Beni ticaret yapmakla suçladıklarında iş ve yaş durumumu yazıp böyle bir şeye ihtiyacım olmadıgını belirtmek istemiştim ama göruluyor ki bazılarındaki komplexleri kaşımışız.
Evet. Haklısınız. Ben kompleksliyim. Sizin sosyal statünüzden ötürü aşağılık kompleksine girdim. Kahrolsun bağzı şeyler. ;)

Artık bu konuya daha fazla yazmak, istemiyorum, bu forumda kim tuccar kim esnaf kim sahtekar kim beyefendi herkes biliyor herkese iyi geceler. Keşke bazı arkadaşlar biraz daha terbiyeli ve saygılı olabilselerdi bu arada ilk 6 ay anne sütü alınması da önemli tabi.

Artık bu konuya daha fazla yazmak, istemiyorum, bu forumda kim tuccar kim esnaf kim sahtekar kim beyefendi herkes biliyor herkese iyi geceler. Keşke bazı arkadaşlar biraz daha terbiyeli ve saygılı olabilselerdi bu arada ilk 6 ay anne sütü alınması da önemli tabi.
Hocam baslıgı acan sizsiniz artık yazmayacagım dıyorsunuz :) Yani şimdi fıyat konusunda haklı ıken bır anda bu yaptıgınız sızı haksız duruma dusurur. Soyledıklerınız hakarete gırmeye baslar!

İlk 6 ay anne sütü almadığını bildiğiniz kişi kimdir? Merak ettim.

Son düzenleme:
Geri