Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

GULCHIN demiş ki:
piyasadaki ibanezler hep kore malı... kore yada japon arasında pek fark yok dediler gerçekten böyle midir?? böyleyse neden fiyatları arasında epey bi fark var...
Bariz var bence,yani çokta Kore ibanez denemedim ama denediklerim bendeki Japondan (prestige s 1625) daha kötüydü,Japon herzaman için daha iyidir.

alierkanimrek demiş ki:
maestro demiş ki:
Ya arkadaşlar yeni bi elektrro gitar aldım.Ama amfiye takmadan çaldığımda teller çok cızlıyo.Bunun sebebi nedir ve ne yapabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden saolun.

:metal

Alalı birkaç gün olduysa aldığın yere götürüp sap ayarı yaptır, yoksa bilen birine sap, action ve entonasyon ayarı yaptır, yeni gitar alacaklar da ayarlarını yaptırıp öyle alsınlar gitarlarını. Bu mağazalara iyice gıcık olmaya başladım tencere tava satar gibi mal satıyorlar.

Alalı 2 gün falan oldu.Cızlamayı fark etiimde gittim bi tremolo ayarı yaptı,Ama hala cızlıo.Aslında tellere çok hafif vurunca cızlama olmuo ama az bişii yüklenince oluo hatta perdelerde dolaşınca da oluo.

cevap yazdığınız için çok saolun

Hadi eyvallah :D

:metal

jackson ps2 min floyd rose unda teli taktiktan sonra sıkıstırmak icin cevirilen demir kirildi

tunelde floyd parcasi var mi? dedigim parcayi bulabilir miyim?

neye niyet neye kismet;
evden x2 veya j&d alırım diyerek çıktım eve döndüğümde elimde cort kx5 vardı :)

umarım iyi bir gitar seçmişimdir...

bu gitardaki coil tap ve tonepros özellikleri ne işe yarıyor biri bana açıklayabilr mi ?

senko demiş ki:
neye niyet neye kismet;
evden x2 veya j&d alırım diyerek çıktım eve döndüğümde elimde cort kx5 vardı :)

umarım iyi bir gitar seçmişimdir...

bu gitardaki coil tap ve tonepros özellikleri ne işe yarıyor biri bana açıklayabilr mi ?

Mükemmel bir seçim.

MM Motherbucker sert, temiz ve kalite bir manyetik.

Basswood gövde, maple sap.

tonepros köprü(dünyanın en iyi sabit köprüsü)

Coil-top:manyetiği çektiğin zaman single-coil haline getirir.

Sanırım mavi saten rengi olmalı gitarın.

İçin rahat olsun çok iyi bir gitar.

Reeve demiş ki:
jackson ps2 min floyd rose unda teli taktiktan sonra sıkıstırmak icin cevirilen demir kirildi

sorum arada kaynamasin, dedigim gibi tunelde floyd parcasi var midir yuksel ustada falan?

ona gore istanbula gidip gitmicemde o acidan..

buarada gitarin hayirli olsun senko

cort taki tone pros lar direk tonepros yapımı değil ama lisansını alıp yapmışlar.
cidden akort kaçırmıo benim cort m520 dede var.

cortun katana modelleri cidden güzel hayırlı molsun çok iyi gitar aldın :)

Darestan demiş ki:
cort taki tone pros lar direk tonepros yapımı değil ama lisansını alıp yapmışlar.
cidden akort kaçırmıo benim cort m520 dede var.

cortun katana modelleri cidden güzel hayırlı molsun çok iyi gitar aldın :)

Lisansıyla hiçbir farkı yok orjinalin. Ne malzeme olarak ne de şekil itibariyle. Floyd rose daki gibi değil yani.(bence)

öyle olabilir de ben biraz oynuyodum ayar yapıodum vidası yalama oldu sanki tornavida döndüremio artık tornavidayı soktuum yer biraz genişledi snaki napmam laızm :(

Gibson lp almak istiyorum ne zamandır..Gitarımı ve bi çok şeyi sattım,para biriktirdim..Ama hala kararsızım..Gibson special var bir tane..Sıfır kendisi,1500 dolar.Standart var,1800 dolar,87 model..Bir de SG var..oda 1500 dolar(2.el)Bendeki para ise bugün gelen öğrenim kredisi ile birlikte 1500 oldu..Ben ne yapacağım?Saygılar...

Mourner_1_ demiş ki:
Gibson lp almak istiyorum ne zamandır..Gitarımı ve bi çok şeyi sattım,para biriktirdim..Ama hala kararsızım..Gibson special var bir tane..Sıfır kendisi,1500 dolar.Standart var,1800 dolar,87 model..Bir de SG var..oda 1500 dolar(2.el)Bendeki para ise bugün gelen öğrenim kredisi ile birlikte 1500 oldu..Ben ne yapacağım?Saygılar...

hepsini aynı anda deneme fırsatın varsa tek tek dene tonlarına bak görünüşüne bak içine en çok sineni al biz ne söylesek boş

Reeve demiş ki:
Reeve demiş ki:

sorum arada kaynamasin, dedigim gibi tunelde floyd parcasi var midir yuksel ustada falan?

ona gore istanbula gidip gitmicemde o acidan..

buarada gitarin hayirli olsun senko

Ben daha evvel ankarada oturan bir arkadaş için araştırmıştım ancak bulamamıştım. Biryerlerde gözüme çarparsa hepsini alacağım, kesin lazım oluyor birilerine.

Geri