Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Bloody_Wolverine demiş ki:
belik saçma bi soru olcak ama sormazsam deli olucam. bende bi gitar var:Ibanez rg370dx. çok da güzel sesi var. istediğim zaman sert tonlarını alabiliyorum evdeki amplimle(Marshall MgSeries15cd). küük bi ampli tabi. ama yine de çok güzel. iki gün önce stüdyoya gittik. kendi gitarımı da götürdüm. başka bi ampliye taktık gitarı(O da Marshall'dı ama daha büyük, kaliteli, vs.vs. bişeydi). ses acayip geldi. evdeki küçücük amplimde yakaladığım tonların hiç birini onda yakalayamadım. niye peki???
cevabı teorik olarak veriyorum;
akustik ve volume deki desibel farkından olsa gerek tabi aynı tonlar çıkmaması normaldir.. :)
tabi tam emin değilim sadece bir teori.. ;)

selamlar arkadaşlar..
ufak ve net bir sorum olacak;
elimde ibanez RGR 220 DX var..satmayı düşünüyorum ve yerine ibanez GRG 170 DX almayı düşünüyorum..
+ ve - leri nedir gitarın..kullanan varmı acaba??
bir de ankarada deneyebileceğim bir müzik dükkanı varmıdır bu ibanez GRG170DX için??
teşekkür ederim..

selamlar herkese.washburn wr154 hakkında bilgisi olan varsa, bu aletin nette niye referansını bulamıyorum.floyd rose u falan orjinalmidir,merak ediyorum ve nasıl anlayabilirim?

medusa666 demiş ki:
selamlar arkadaşlar..
elimde ibanez RGR 220 DX var..satmayı düşünüyorum ve yerine ibanez GRG 170 DX almayı düşünüyorum..
bir de ankarada deneyebileceğim bir müzik dükkanı varmıdır bu ibanez GRG170DX için??
teşekkür ederim..

Aşağıda verdiğim linkte birara bu gitarın muhabbetini yapmıştık. Zuhalde olabilir gidip deneyebilirsin. Hem verdiğim linkte grg170dx ile kaydettiğim bir parçada var dinleyip fikir edinebilirsin gayet güzel gitar. Ibanezin her modeline ibanezin büyülü havasını bulaştırdığının bir ispatı bence grg170dx. Kardeşim kullanalı 1-2 ay oldu sanırsam gayet güzel gitar. Ben şu an rg570 kullanıyorum ama gitarsız kalsam ve paramda kısıtlı olsa hiç düşünmeden çekinmeden gider bir grg170dx alırdım.

Link : http://www.turkrock.com/post611352.html#611352

Skyrunner demiş ki:
medusa666 demiş ki:
selamlar arkadaşlar..
teşekkür ederim..

Aşağıda verdiğim linkte birara bu gitarın muhabbetini yapmıştık. Zuhalde olabilir gidip deneyebilirsin. Hem verdiğim linkte grg170dx ile kaydettiğim bir parçada var dinleyip fikir edinebilirsin gayet güzel gitar. Ibanezin her modeline ibanezin büyülü havasını bulaştırdığının bir ispatı bence grg170dx. Kardeşim kullanalı 1-2 ay oldu sanırsam gayet güzel gitar. Ben şu an rg570 kullanıyorum ama gitarsız kalsam ve paramda kısıtlı olsa hiç düşünmeden çekinmeden gider bir grg170dx alırdım.

Link : http://www.turkrock.com/post611352.html#611352

eyvallah hoca..saolasın :) fiyatı ne kadar civarı idi bu aletin??

Hellhound demiş ki:
EMG'lerin sana maliyeti ortalama 250 dolar olacaktır.Onun yerine gitarını satıp 250 dolar daha koyup daha iyi bir gitar alma fikri de mantıklı.280-300 dolar civarına alıcı bulabilirsin.Kolay gelsin.
ya gitarımı da satmak istemiyorum çok benimsedim :)
yani yakın bi zamanda değiştirmeyi düşünmüyorum.

Merhaba.. Bir tane Squier'im var (97 Kore yapım) fakat çok çabuk akort bozuluyor. Belki bir faydası olur diye köprüyü sabitledim ama bir şey değişmedi. Bunun dışında son 2 ay içinde 3 kere tel koptu 2 si bend yaparken telin tam köprüye deydiği noktadan 1 kerede ortadan (Daddario kullanıyorum). Tellere şiddetlide basmıyorum. Acaba burguları ve köprüyü değiştirmem mantıklı olurmu bu gitar için? Yoksa gitardan umudu kesip daha iyi bir şey mi almalıyım ne dersiniz?

karasovalye demiş ki:
selamlar herkese.washburn wr154 hakkında bilgisi olan varsa, bu aletin nette niye referansını bulamıyorum.floyd rose u falan orjinalmidir,merak ediyorum ve nasıl anlayabilirim?
Referansını bulamamanın sebebi artık üretilmemesi sanırım,çünkü bende aradım bu sabah bişiy bulamadım..Floyd rose u orjinal diye satmışlardı kuzenime,ama her dive yapışında akorun kayması pek mantıklı gelmiyor..

Arkadaşlar Washburn X50Q modelini kullanmış,yada bilgisi olan biri varsa ve bana biraz bahsederse sevinirim.Bi washburn için sağlam bi fiyatı var ama aşık oldum nedense gitara ben,denediğim an çok rahat geldi,ama amfiye bağlama şansım olmadı..Gitar ankara zuhalde var,girince solda asılı olan parlak ateş sarısı model..bilgisi olan paylaşsın lütfen..eyvallah..

Deahy demiş ki:
Merhaba.. Bir tane Squier'im var (97 Kore yapım) fakat çok çabuk akort bozuluyor. Belki bir faydası olur diye köprüyü sabitledim ama bir şey değişmedi. Bunun dışında son 2 ay içinde 3 kere tel koptu 2 si bend yaparken telin tam köprüye deydiği noktadan 1 kerede ortadan (Daddario kullanıyorum). Tellere şiddetlide basmıyorum. Acaba burguları ve köprüyü değiştirmem mantıklı olurmu bu gitar için? Yoksa gitardan umudu kesip daha iyi bir şey mi almalıyım ne dersiniz?

Bende vardı önceden Squier... Akort bozulmasına pek birşey diyemeyeceğım ama çalarken tremolo kolunu çok kullanıyorsan ondan olabilir.. Ki ben çok kullanmama rağmen çok fazla bozulmuyordu.. Hatta akort problemi hiç yaşamamıştım...

Tel kopma konusunda benim gitarımda son zamanlarda yapıyordu.. Köprünün ordaki delikler zamanla aşınıyor ve tel kendine ufakta olsa bir yer açıyor gerginlik sırasında oraya sürttüğü için daha çabuk kopabiliyor... Ben sorduğumda köprüyü değiştirebilirsin veya eyeleriz demişlerdi...

X50q için süper giardır zamanında her şeyini biliyordumda klavyesi bana göre değilmiş özelliklerini washburn ün sitesinden görebilirsin zaten. Bende baktım tonları falan oturaklı güçlü de yırtıcı değil yani daha bir rock gitarı tadında. Ki şahsi görüşüm fiyatını hakeden bir gitar olduğudur klavyesi biraz daha bana göre olsaydı direk üstüne atlamıştım o gitarında kısmet değilmiş. İyi günler.

merhaba japon fenderler nasıldır bu konuda fikir almak istedim birde single görünümünde humbucker varmı sert tonlar için fenere takabileceğim...

Me_ThuS demiş ki:
X50q için süper giardır zamanında her şeyini biliyordumda klavyesi bana göre değilmiş özelliklerini washburn ün sitesinden görebilirsin zaten. Bende baktım tonları falan oturaklı güçlü de yırtıcı değil yani daha bir rock gitarı tadında. Ki şahsi görüşüm fiyatını hakeden bir gitar olduğudur klavyesi biraz daha bana göre olsaydı direk üstüne atlamıştım o gitarında kısmet değilmiş. İyi günler.
Ibanez 350 ex almak daha mantıklı gibi o zaman?... en azından satarken rahat olur...

Mrb arkadaslar ya ben sunu sorcam bu amerikan gibson les paul 1800usd normal uzakdogu yapımı 200usd gibi bişey( amerika fiyatları) ya bu ucurum biliyorum işçilik farkından falan ama yani ton olarak böyle bir uçurum söz konusumudur sizce???

Geri