Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

çok teşekkür ederim anladım kadarıyla tremolo kullanacaksam floyd rose avantajlı bişey yani ihtiyacım var anladım pedal konusuna gelince aslına bakarsanız pedallar hakkında hiç bi fikrim yok biraz yardımcı olursanız teşekkürler

öncelikle herkese merhaba,
benim bu foruma ilk yazım ve sizlerden bir şey öğrenmek istiyorum.ben haftaya tünele gidip ilk gitarımı alacağım.normal gitar falan çalmışlığım yok.burdaki yazıları hatim indirerek okuyorum iyi bir karar vermek için.çalmak istediğim tarz iron maiden,megadeth,judas priest,dream theater amma ve lakin bütçem kısıtlı.gitar için maksimum 320 ytl ,amfi için de 150 ytl verebilirim.bunun için cort x-6 ve fender squier düşünüyorum.cort x-6 nın da 2006 yapımlarının daha kaliteli olduğunu cort forumlarından öğrendim.ikisinin arasında kararsız kaldım ama cort x-6 squier e nazaran daha iyiymiş diye duyduğumdan cort tercihim olacak.bu tercih doğru mudur,yönlendirirseniz sevinirim.anfi olarak ta roland cube 15 watt düşünüyorum.
ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

dün izmirde gittim mağazalara.solak gitar seçme gibi bir avantajım olmadığı için,bunları buldum diyebiliyorum.(aslında benim aklımda ibanez rg370dxl vardı ama :( )

:arrow: yamaha RGX121ZL

:arrow: cort X2

:arrow: washburn X10

hangisi daha kullanışlıdır?

şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler...

herkese iyi günler. dün 570 ytl artı 6 taksite cort m200 ile washburn bd12 amfi aldım. sizce kazıkmı yemşim ayrıca para konusu dışında bu ikili yeni elektroya yeni başlayan biri için uygunmudur, ihtiyaçlarını karşılarmı?

kinslayer demiş ki:
masrhall vs15r(ing)
mg30 dfx bu 2 si arasında karar veremedim kimse mg ye bulasma diyo hangisini tavsiye edersinzi?
neden mg ye bulaşma dediklerini anlayamadım ben de mg50dfx almak üzereyim biri yardımcı olursa sevinirim tşekkürler bir de daha önce yazdığım gibi ibanez s520ex almaya karar verdim ama şu anada biraz daha para biriktirip js100 mü alsam diye düşünüyorum js100 ün s520ex e göre avantajları nelerdir. bir de sorması ayıp olacak ama gerçekten o fiyatı vermeye değermi? s520ex 600 dolar js100 700 dolar yardımcı olabilir misiniz

sritman00 demiş ki:
kinslayer demiş ki:
masrhall vs15r(ing)
mg30 dfx bu 2 si arasında karar veremedim kimse mg ye bulasma diyo hangisini tavsiye edersinzi?
neden mg ye bulaşma dediklerini anlayamadım ben de mg50dfx almak üzereyim biri yardımcı olursa sevinirim tşekkürler bir de daha önce yazdığım gibi ibanez s520ex almaya karar verdim ama şu anada biraz daha para biriktirip js100 mü alsam diye düşünüyorum js100 ün s520ex e göre avantajları nelerdir. bir de sorması ayıp olacak ama gerçekten o fiyatı vermeye değermi? s520ex 600 dolar js100 700 dolar yardımcı olabilir misiniz

Ben senin yerinde olsam s520 degilde s470 düsünürdem, 470 humbucker larin yaninda birde singli coile sahip, sana daha bir genis bir ses yelpazesi sunar. Ayrica bütcen bu kadar rahat esnebiliyorsa sana rg1550 (1570)yi öneririm, 1550 PRESTIGE yani ibanezin halen japonyada üretilen ender gitarlarindan biri ve kullanilan malzemesi ve isciligi diger korelerden daha kaliteli. Mesala kullanilan floyd rose köprü 1600 EU degerindeki JS1000 deki (oda PRESTIGE ) köprüylen ayni köprü. Bu gitar seni gercekten cok cok
uzun zaman idare eder.

yani şimdi rg 1570 al diyorsun ama bnm bütçem yeter mi şu na bilemiyorum bilmiyorum rg 1570 in avantajları ne ve js100 nasıl bna biraz bilgi verebilir misin ve bir de s470 bu gitarları biraz kıyaslar mısın şu anda bna kalite-fiyat olarak en uygun js100 geliyor ama tabi senin düşünceni de alamk isterim çünkü çok çnemli belli bir noktaya geldim karar aşamasındayım ve gitarım tek seferlik olacak yani değiştirmeyi düşünmüyorum yardımcı olabilir misin tşkkürler

ewt uzun süreli bi konuşma sonucunda rg serisi alamıcamıı anladım şu anda alabileceğim en fazla js100 ltf bi yardım eder misin js100 s470 arasında kaldım... bunlardn uygun olanı hangisi

bildiğim kadarıyla js 100 iyi bir gitar ama o fiyata değmezmiş gibi geliyor bana çünkü vediğin o para ile joe satriani isminide satın alıyorsun, s470`e gelince ben gayet memnunum gitardan sadece bazen 24. perdeyi arıyorum gitarımda ama manyetikleri değiştirildiğinde ZR Tremolo sistemi olsun, klavyesi olsun, ağacı olsun oldukça memnunum...

dediini anladım daha doğrusu bana rock tarzı bi gitar lazım ama daha fazla solo olayına gireceğim için js100 dedim. peki s470 hakkında biraz bilgi verir misin tremolo olsun ağacı olsun bana avantajları dezavantajları nelerdir js hakkında da verirsen sevinirim mesela js100 de baswood s470 de ise mahogany yani bu konuda bana bilgi verir misin teşekkürler tabi birde manyetikler hangisi bana daha uygun olur sanırım di marzio daha iyi inf lerden tabi yanlış biliyosam kusura bakma yapacağım müziğe ve tarza uygun olan hangisi tşkürler

hmn yazıım dinlediğim duman bomb buz replikas kurban pinhani kargo manga vega bunlar türk umarım fikir verir yabancı greenday dream theather papa roach yeterli olur heralde bir de birşey sorucam js100 alıp onu sonradan manyetikleri değiştirip js1000 yapmak mümkünmü js1000 de farklı bir sistem var ama bu js100 e eklenebilir mi

Prestige olmasindan dolayi alabirsen rg1550 tavsiye ama onu gecelim s 470 len js 100 diyorsun. Her iki gitarinda avrupa fiyatini arastirdim, s 470 565 EU, js 100 800EU, sen s 470 icin 600 dolar (500EU) js 100 icin 700 dolar (580Eu) tr fiyati aldim diyorsun. Ilk olarak sunu söylemek lazim ibanez suan Tr de nerdeyse ABD fiyatina satis yapiyor, bu mükemmel.
Js ilen s 470 in avrupada arasinda 235€ fark var, türkiyede ise sadece 80 EU, bu durumda kendi adima söylüyorum ben js100 alirdim. Ama js 100 un fiyatini bir daha sor bana cok düsük geldi, bir yanlislik olmasin.

ibanez_js100bk.jpg

ibanez_s470bk.jpg

yok hayır bu benim araştırdığım tr fiyatı deği zaten avrupa ama sen neden bu karar pahalı buldun anlayamadım www.froogle.com u bi dene istersen baq şu anda tam benim dediim gibi fiyatlar neyse bir de birşey sormuştum js100 ü alıp mayetikleri değiştirip js1000 gibi yapabilir miyim gerçi onların sistemleri farklı ama. js100 türkiyede 1500 ytl s470 ise 1060 ytl türkiye fiyatları bunlar

Geri