Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Sağol KeReMmM rahatlattın beni...:)

GIRNATA linkler için sağol indirdim onları, şu an bavul hazırladığımdan arama işlerine giremedim. Ses kartı var ama profesyonel bir şey değil...

Klasik gitar

500-550 YTL'ye kesik (cutaway) elektro klasik gitar arıyorum.
Takamine eg 124 modeli bana cazip geldi. Bir de Crafter'ın bi modeli cazip geldi.
Sizin tavsiye edebileceğiniz başka bi model veya başka bir marka var mı?
Bir de İstanbul'da oturuyorum. Pek çok yer müşterileri kazıklıyor. Uygun bir yer de söyleyebilir misiniz?(mesela laylaylom'dan almayı düşünüyorum ama layalylom hakkında ekşisözlükte
iyi şeyler yazmamışlar.)
Şimdiden teşekkür ederim.

TheJester demiş ki:
Ben bu hastalığı bi yerden hatırlıyorum ama :oops:

EX-50'yi bence boşverin. 260 olabilir ama 50'ye değmez bence... Epiphone Explorer'a da bakın.

Epiphone Explorer nerden kaça bulabiliriz... Sanırım bunların gövde maun, agantis bir ltd alana kadar epiphone daha iyi bir seçim olabilir. Manyetik almayaya gerek kalmaz (şimdilik, ltd'yi emgler ile kurtarma fikri ertelenir).. bir cube15 ve epiphone gotik explorer iyi olur gibime geliyor ama gitarın 2. el yada sıfır fiyatını hiç bilmiyorum... (Türkiye'de)

Katatonik demiş ki:
TheJester demiş ki:
Ben bu hastalığı bi yerden hatırlıyorum ama :oops:

EX-50'yi bence boşverin. 260 olabilir ama 50'ye değmez bence... Epiphone Explorer'a da bakın.

Epiphone Explorer nerden kaça bulabiliriz... Sanırım bunların gövde maun, agantis bir ltd alana kadar epiphone daha iyi bir seçim olabilir. Manyetik almayaya gerek kalmaz (şimdilik, ltd'yi emgler ile kurtarma fikri ertelenir).. bir cube15 ve epiphone gotik explorer iyi olur gibime geliyor ama gitarın 2. el yada sıfır fiyatını hiç bilmiyorum... (Türkiye'de)

Buradaki sıfır fiyatlarını bilmiyorum şu an, ben aldığımda (2004 Kasım civarı olması lazım) 495 euroydu ancak ben aldıktan sonraki parti 650 euroya gitmeye başladı. Musiciansfriend'de falan 400 dolar olduğunu düşünürsek burada da 400 450 dolar civarına gitmesi lazım temiz bir ikinci elinin. Ben yaz sonu satmayı düşünüyorum hala bir şey almamış olursanız beklerim :)

arkadaşlar forumda daha yeniyim
bi elektro aldım Washburn WR154 modeli gitar bildiğim bi gitar zaten satan arakdaşta 3 ay önce aldı çok temiz bi alet kilitli falan bir de normalde iki yaylıdır ancak bir üçüncüsünü takılmış bu alete
birileri bana bu maKİNA hakkında detaylı bilgi verebilir mi acaba

bir de 15lik amfi alacaağım ama marshalldan başka bişey almayı düşünmüyorum
ancak marshalla alternatif olabilecek daha uygun fiyatlı bi makina varmıdır??

gitarist_a gitar için bişey diyemem ama amfi için marshall seçeneğin güzel..daha alternatif daha uygun bi fiyat istiyosan yinede başka amfiye bakma ama tarzında önemli..marshall mg serisi uygun başka kasalarına göre(fiyat açısından) marshall15dfx al bence..bende var mg15dfx ve gayet memnunum ah bide gitarı değiştirseyim daha iyi olurdu :? ama herşey sırayla dostum neyse sölediğim gibi mg ler transistörlü..tavsiye ederim hoşçakal..

kirk20 eywallah hocam ama dediğim gibi şu ana kadar ibanez-jackson-falan kullandığım için washburn ne bileyim denememiştim hiç

walla pedal ııcn digitech'ın GRUNGE ve DEATh METAL'ını tavsıye ederm guzel tonları arkdaslarım war kullannlar bnd kullandım fıyatları 100ytl ve 130ytlydı en son.bn bunları soyleblrm.

ARKDSLAR BNMD SORUM

yeni gitar

rg 2570e vsl almayı düşünüyorum ama antalyada bi yerle görüştüm adam bana edr 470 ex in ondan üst bir model olduğunu söyledi tavsiyeleriniz nelerdir teşekkür ederim .

akustik gitarımda ince mi teli 7 8 9 si teli 7 8 9(bi nebze daha az) tizleme yapıyr. perde problemi sanırım. gitar ucuz sayılır. elektro akustik jasmine takamine es31c. gitarda bu tizlemeyi önlemek için tamir ne kadar tutar, veya daha kalın bir telle çözülebilr mi. saygılar

Peki gitarımıza hangi kalınlıkta telin takılı olduğunu anlamanın bir yolu var mı?Alırken adam bana 0.9 galiba demişti ama bana daha kalın gibi geliyor.

Geri