Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Arkadaşlar benim hassas olduğum bi konu var. O da; gitarı aldığımda (varsa) kutusundan hiç çıkmamış olsun istiyorum.

Böyle bir şey mümkün mü? Yani bir gitar fabrikadan satış mağazasına nasıl gelir? Orjinal ambalajı var mıdır? Ben satıcıdan böyle bir şey talep etsem saçmalamış mı olurum?

Aylarca vitrinde durmuş veya duvarda asılı kalmış, tozlanmış ve önüne gelenin denemek için eline aldığı bir gitara o kadar para vermek içime sinmiyor. Sonuç olarak böyle bir şansım var mı?

yeni gitarlar depoda kutuyla durur genelde. o yüzden bu istek anormal bir istek değil. hatta kutunun üstünde gitarın özellikleri -renk, klavye malzemesi vs.- de yazar. saçmalamış olmazsın. ben de 2. gitarımı direk depodan çıkarttırıp aldım, çok da iyi oldu.

Ben bu laylaylomun fiyat politikası yüzünden Jacksondan İbaneze kayıcam sanırım. Yabancı sitelerde 499$ denen DXMG burada neredeyse 2 Milyara mâl oluyor. Bu durumda İbanez RG2570E'yi gözüme kestirdim. Bu gitar hakkında fikri olan var mı?

Bunun fiyatı 1700 YTL civarında. Ayrıca pazarlık aşamasında duruma göre %20'ye varan indirim yapılabiliyormuş. Bu durumda DXMG'ye göre çok avantajlı görünüyor.

Yaptığım bu fiyat hesabı ile ilgili yorumu olan var mı? Gerçekten RG2570E'nin fiyatını o kadar düşürebilir miyim?

KabaK demiş ki:
Arkadaşlar benim hassas olduğum bi konu var. O da; gitarı aldığımda (varsa) kutusundan hiç çıkmamış olsun istiyorum.

Böyle bir şey mümkün mü? Yani bir gitar fabrikadan satış mağazasına nasıl gelir? Orjinal ambalajı var mıdır? Ben satıcıdan böyle bir şey talep etsem saçmalamış mı olurum?

Aylarca vitrinde durmuş veya duvarda asılı kalmış, tozlanmış ve önüne gelenin denemek için eline aldığı bir gitara o kadar para vermek içime sinmiyor. Sonuç olarak böyle bir şansım var mı?

Eğer hiç el değmemiş bir gitar istiyorsan mümkün değil bu, çünkü fabrikadan çıkmadan önce kontrol edilip setupları yapılıyor gitarların :)

KabaK demiş ki:
Ben bu laylaylomun fiyat politikası yüzünden Jacksondan İbaneze kayıcam sanırım. Yabancı sitelerde 499$ denen DXMG burada neredeyse 2 Milyara mâl oluyor. Bu durumda İbanez RG2570E'yi gözüme kestirdim. Bu gitar hakkında fikri olan var mı?

Bunun fiyatı 1700 YTL civarında. Ayrıca pazarlık aşamasında duruma göre %20'ye varan indirim yapılabiliyormuş. Bu durumda DXMG'ye göre çok avantajlı görünüyor.

Yaptığım bu fiyat hesabı ile ilgili yorumu olan var mı? Gerçekten RG2570E'nin fiyatını o kadar düşürebilir miyim?

Tabiki de güzel bir pazarlıkla rg2570 almak daha mantıklı sağolsun laylaylom çok uçuk fiyatlar istiyor.

memnunum şuana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. sapı, köprüsü falan gayet güzel akort kaçırma gibi bir sorunu yok. 2570 ten tek eksiği manyetikleri onları da değiştircem ilerde.

forumunuza yeni katılıyorum,öncelikle cok teşekkürler gerçekten cok yararlı bilgiler edindim,,
Gitara başlamak istiyorum,bana cort x2 önerildi.
Şu an ön araştırma aşamasındayım,gitarla ilgili bilgiler ediniyorum,daha önce keman çaldım ama gördüm ki keman cok sıkıcı,benim de rock a büyük bir ilgim var,gitara başlamaya karar verdim.
Nasıl başlamalıyım,ne yapmalıyım ne tür bi gitar önerirsiniz.yardımcı olursanız sevinirim

yahu keremmm bu mantığa bir süre gitar çalıp bir şeyleri farkettikten sonra varıyoruz ne yazık ki.. ben de mesela keşke klasik gitarı da sürdürseydim bir yandan diye düşünüyorum bazen..

rock müziğe ilgiliysen cort gitarların çoğu değişik karakterlerde olmasına rağmen rock a gider. x2 veya x11 alabilirsin, arasını alma x serisi alacaksan. x11 alacak paran varsa da zaten 2.el kore ibanez falan ara daha mutlu olursun.
ama x serisi yerine katana kx serisi daha çok işine yarar cort'un.
x2 de iyi bir seçim olur. yeni başlayan biri için özellikle.

elimde bi rg350dx var. sıfır akordunu yapamıyorum yarım ses pas kalıo ne yapsam. floyd rose ayarı olması gerekenden biraz daha gevşekmiş sanırım. kendim yapabilir miyim floyd rose ayarını ve ya kimler yapar?

Hmm nasıl akordunu yapamıyorsun ya :? ? Tutmuyor mu kilitlerin mi kapalı anlamadım birşey..

Floyd Rose ayarınıysa arkadaki büyük plastik kapağı çıkarıp ordaki vidaları (mekanizmayı gövdeye bağlayan) orantılı olarak sık, akord et ; sık, akord et.. Böyle böyle Floyd Rose gövdeye paralel olana kadar uğraş işte :)

akord oluyo fakat sıfır akord denen şey olmuyo yani olması gerekenden yarım ses kalın oluyo bunun da floyd rosedan kaynaklandığını söylediler... ama zaten paralel duruyo :)

Arkadaşlar ben de klasik gitardan elektroya geçeceğim. Hem de Bursa'ya gitmeden almalıyım, hazır İstanbul'dayken. Yani 2-3 gün içerisinde bir elektro gitar alacağım. Şu anki para durumum 550 milyon, yeme içme yol masraflarını çıkarın. Sıkıyoruz dişimizi de biraz ve 500 milyon ayırabiliyoruz gitara. Sadece gitar olsa gene iyi bir de yanında ampli(amfi) de alcağım.
Sözün özü 500 milyona -ki bu maskismum fiyat- alabileceğim elektro+ampli tercihlerinizi acilen beklerim. Vereceğiniz bilgilerle sevinir, mutlu olurum sevgili elektro gitar dostlarım.
Birkaç tercih de sunayım sizlere.

JD Brothers Les Paul tarzı= 380 milyon
Cort Solo series(arkadaştan 2. el)= 150-200 milyon (bana özel fiyat, ama ben almazsam ve de isteyen olursa arkadaşa iletirim)
İbanez set Grx40J(amfisi bilmem nesi hepsi dahil)= 350$
İbanez(modeline bakamadım)= 275$
Squier= 275$
Stagg= 280 milyon
Bir de fiyatını bilmediğim şunlar var. Belki bütçemi zorlar, o konu hakkında da önerilerinizi alayım.
İbanez Gax30
İbanez Rg370
Epiphone LesPaul istiyorum ama fiyatı zorlayabilir.

Ampli önerilerinizi de bekliyorum.

Bunlar araştırırken gözüme çarpanlar. Bunlar haricindeki tercihlerinizi de beklerim. Clean ağırlıklı tonlar tercihimdir, ritimden çok soloya yönlenme niyetindeyim. Heavy metal-hard rock ağırlıklı.
Şimdiden teşekkürler...:)

Geri