Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

slm arkadaslar ...benim sb dreams marka bi gitarım ve 12 watt ibanez amfim var fakat gitarımın manyetiklerinden dolayı distortion cok gucsuz istediim sert tonları alamıyorum zoom 505 bi processorum de var fakat oda yeterince sesi iyi yapmıyor tavsiyelerinizi almak istiyorum napmalıyım,nasıl bisey alıyım(manyetik,pedal...vs)??

evet bende dusundumde para sıkıntısından dolayı yeni gitar alamam o yuzden bana baska bi cozum soleyebilirseniz sevinirim :)

arkadaşlar ben bi soru sormuştum ama kimseden cevap gelmedi :cry: ibanez almak istiyorum metal çalıyorum ve solo atıyorum ama nasıl bi ibanez alcam bilmiyorum benim istediğim sesi karşılicak bi ibanez...illa ibanez diil ama tok ses vercek bi gitar kalite bişey işte..ne önerirsiniz??param en fazla 400 dolar..teşekkürler..

kirk20 demiş ki:
arkadaşlar ben bi soru sormuştum ama kimseden cevap gelmedi :cry: ibanez almak istiyorum metal çalıyorum ve solo atıyorum ama nasıl bi ibanez alcam bilmiyorum benim istediğim sesi karşılicak bi ibanez...illa ibanez diil ama tok ses vercek bi gitar kalite bişey işte..ne önerirsiniz??param en fazla 400 dolar..teşekkürler..

aynı soruyu bende soruyom faakat para 450 dolar..

ahmtysf demiş ki:
kirk20 demiş ki:

1)cort kx1f - kx1 (kişisel tercihim)
2)ibanez rg370dx - 320

soruna umarım cevap olmuştur

ahmtysf demiş ki:
kirk20 demiş ki:

arkadaşlar...bu parayla sıfır gitar alacağım diyorsanız, Cort EVL_K4 ve Cort EVL_Z4'e bakabilirsiniz...
Cort EVL_K4....... http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1438&gid=111
Cort EVL_Z4....... http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1796&gid=111
bu iki gitar 400$'a alacağınız bir ibanezden çok daha fazla tatmin eder sizleri...ayrıca Washburn'ün N2leri için de baya güzel diyorlar, ama bence isterseniz forumda alım-satım bölümünde ikinci eller var, bir bakın oraya..size uyabilecek bir gitar bulabilirsiniz..misal bir Epiphone Gothic LP veya temiz bir Jackson felan...baya güzel gitarlar var forumda...açıkçası fazla teknik bilgim olmadığı için detaylı anlatamıyorum ama buradan edindiğim bilgiler açısından bunları tavsiye edebilirim size...sağolasın turkrock.com :D

merhaba arkadaşlar. ben esp ltd ec 50 almayı düşünüyorum fiyatı 600ytl civarında. tarz alternatif. tavsiye edermisiniz? yada o fiyatlarda hangi gitarları önerirsiniz?

Fefedx demiş ki:
merhaba arkadaşlar. ben esp ltd ec 50 almayı düşünüyorum fiyatı 600ytl civarında. tarz alternatif. tavsiye edermisiniz? yada o fiyatlarda hangi gitarları önerirsiniz?

dostum ilk önce ec-50den vazgeçmeni öneririm...çünkü,
1-ESP/LTDler genel anlamda sert karakterli gitarlar...yumuşak tonlar elde etmen zor biraz...alternatif tarz çalmak istediğini belirttiğin için söylüyorum...
2-600 YTL'ye ec50 den kat be kat kaliteli gitarlar bulabilirsin...bence bu parayı hak etmeyen bir gitar..

bence eğer ikinci el düşünürsen forumumuzu bir ara...alım-satım bölümümüze bir bak..belki orada aradığını bulursun...ama yok ben sıfır gitar istiyorum diyorsan, sana iki önerim olur..

1. Cort X11....... http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=616&gid=111

Bu gitarla güzel clean tonlar da, istediğin zaman da güzel drive tonlar da elde edebilirsin...ben bugün bir tane denedim...2006 model bir X11...gerek klavyesi, gerekse manyetikleri fena değil...genel anlamda tatmin edici..ama mutlaka dene, al eline çal ve mümkünse 2006 model al alacaksan..manyetik uçları siyah olan... rastansaga olsa öyle bir anlatır ki :D

2. Squier Standart Stratocaster........ http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=387&gid=109

bu gitarla ise drive tonlardan biraz fedakarlık edersin..malum bu model üzerinde humbucker yok ama deneyip de güzel bir kore squier alırsan ileride çeşitli modifikasyonlarla çok dehşet bir alete sahip olabilirsin...benim bir arkadaşımda var böyle bir tane, alet feci bir şey oldu şimdi.. :)

netice itibariyle mutlaka alacağın gitarı dene..al eline çal...klavyesine bak, tonlarına bak, işçiliğine bak...vs ben mevcut bilgim dahilinde bunları önerebilirim...daha deneyimli arkadaşlar da var burada...belki onların da bir diyeceği şeyler veya önerileri vardır...umarım kendine uygun bir gitar bulursun...
hadi kal sağlıcakla... :)

squier'lar için "çok kötü, değmez" demek pek doğru değil gibime geliyor..mutlaka bir fender USA gibi olamaz, olması beklenemez ama iyi olanları da çıkmıyor değil...mutlaka denenip öyle alınması gerekir...elbetteki aynı model fabrika çıkışlı iki gitar birbirini tutmayabilir..bir tane squier strat denersin pek iyi değildir ama başka bir tanesi gayet güzel olabilir...gitar konusunda önyargılı olmamak lazım bence..
ibanezin 600ytl lik rg modellerinden denedim ama bana pek sıcak gelmedi...gerçi sert tonları olan bir gitar, öyle kötü de değil...lakin ben olsam o parayı güzel bir 2006 model cort x11e vermeyi tercih ederim...bir tane denemiştim, hem görüntü açısından, hem tonları hem de klavyesi, işçiliği açısından tatminkardı...benim denediğim rg350 ve cort x11i karşılaştırırsak ben x11 derim...tabii ki denemek lazım işte..önemli olan senin gitara ısınman, beklentilerini karşılayabilmesi...

Slm beyler (yada bayanlar).. Canım felaket sıkılmış durumda, B.C. Rich Mick thomson special diye bir gitar var hani bayağı eski artık üretilmiyor, bugün onu 3. kez alma girişiminde bulundum sağolsun trigon gene satarken aaa elimizde kalmamış muhabbeti yaptı.. Gitar yok hiçbiryerde kimse de getirmiyor.. Tamam biliyorum o kadar iyi bir gitar değil ama tip bakımından iyiydi ayrıca bi de o aktif manyetikler.. Neyse Şimdi biraz kendime geldim ama bana acilen ikinci gitar lazım kafamda 3 tane gitar var sizce hangisi en uygun olur (Hardcore çaldığım için seçenekler bunlar)
1. Cort Kx1
2. Cort Evl K4
3. Cort Evl Z4 (bundan pek emin değilim 22 perde olması ve tipi içime sinmedi gibi )

bi de en önemli olay aranızda Dropped B olarak gitarını akortlayan vardır mutlaka, şöyle tel hakimiyeti rahat olacak böyle tellerin çamaşır ipi gibi sallanmayacak olması için kaç numara tel kullanmamı önerirsiniz.. En son sinirlenip gitara 0.11 lik tel setinin 7. 6. 5. 4. 3. 2. tellerini takmıştım [1. tel hala ortalıkta ( malum K7 alamadığım için 6 lıkla böyle idare ediliyor) ] şu an gitar teli değil sanki mübarekler dökme çeliği mazoşistlik olsun diye sıkıp sıkıp bırakıyormuşum gibi geliyor sadece A dan akortlayınca bişeye benziyor..

Geri