Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

back_che demiş ki:
arkadaşlar öncelikle selamlar
yaklaşık 4 yıldan beri kendi çabalarımla ögrendigim kötü bi marka gitarım var cahillik zamanlarında aldıgım (skylark) ama aklımda 1 yıldan beri şu soru dolanıyo ibanez ve korn delisi olarak ve genelde bütün coverlarımızı korn dan yaptıgımız için acaba fantezi yapıp 7 telli i ibanezmi alsam (ki fiyat gayet makul 780 ytl) yoksa kendimi kasıp ibanez sevdasından vaz geçmeyip 6 telli klasik bi ibanezmi alsam (650 ytl) ve aranızda varsa 7 telli çalan bi yorumlarini almak istiyorum şimdiden teşekkirler
Alım satım forumunda bi tane Jackson dr7 var... Onu al...

arkadaşlar elimdeki cort x9 u satıp inşallah bir epiphone lespaul 100 alcam şimdi ben bu gitarlar arasında nasıl farklılıklar yaşarım bir de epiphone lespaul 100 sizce iyi midir... artık blues county modunda ilerlemek isteyen biri olarak soruyorum teşekkürler!!!

cort x9 umu rock tonları istemediğim için satıyorum ayrıca sorduklarım lp100 den de yeterli toklukta ses alabilceğimi soyledi valla buraya da bi danışayım dedim ama şaşırdım valla...

selam kardeşler benim de bir sorum olacak
ben elektro gitar alacağım
gitarları o kadar iyi bilmiyorum,ordan burdan öğrendiklerim var
alacağım gitar o kadar pahalı olmayacak (param yok :))
cort x6 nasıl bir gitar? başka önereceğiniz gitar varmı

arkadaşlar dolabının bir köşeinde yada çöplükten bulduunuz elektro gitar warsa şöle max60ytl ciwarlarında çalışan gitar.warsa lazım içini kurcuklucam da:D

Arkadaşlar yeri burası mı emin değilim ama gitarımın potanslarını , jak girişlerini dimarzio parçalarla değiştirmek istiyorum ama hangisini alacağıma nasıl karar vereceğimi bilmiyorum bu konuda birileri bana yardım edebilir mi?

arkadaşlar cort x11(400 dolar),cort viva gold(450 dolar),ibanez rg350ex(500 dolar)ve ibanez rg320fm(500 dolar)arasında kaldım...kullanan arkadaşlardan bu gitarlarla ilgili yorumlarını ve önerilerini bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

ben gitara başlamak istiyorum başlarken illaki klasik gitarlamı başlamak gerekiyor yoksa elektro gitarla da başlayabiliyormuyuz biraz cahil kaldım yardımcı olursanız sevinirim :)

Klasik şart değil... Hatta birçoğumuz hangi gitarla devam edilmek isteniyorsa onunla başlanması kanaatindeyiz. Arama yaparsan çok daha detaylı yazılar bulabilirsin...

ben kendi kendime gitar çalmaya çalışan birisiyim, gitarda aşırı sert tonlar sevmem. kesmeşeker, mavi sakal, düş sokağı sakinleri, bülent ortaçgil gibi müzisyen/grupları dinlerim. bu grupların müziğine uygun tonda ses alabileceğim elektro gitar-amfi pedal vs almak istiyorum. 2. elde biraz tereddütlüyüm o sebepten sıfır malzeme istiyorum. bu isteklerime uygun 500 dolar civarı nasıl kombinasyonlar yapılabilir? bu konuda bilgili büyüklerim yardımcı olursa sevinirim

Geri