Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Arkadaşlar elimde 750-800 YTL gibi bir para var bu fiyata ikinci el Japon ibanez alabilirmiyim?Veya sizce hangi gitarı alsam en performans olarak japon ibanezlere yakın sonuçlar alabilirim.

Saygılar..

İkinci el Japon bulabilirsin belki ama şanslı olman ve biraz araştırman lazım, bazen aciliyetten güzel aletler güzel fiyatlara satışa çıkabiliyor, şansın varsa bir tanesini kapabilirsin... :)

Bunun haricinde Ibanez RG350 - 370 gibi bir gitar alabilirsin, Yamaha RGX420'lere bakabilirsin, Ibanez S470'lere bakabilirsin. Elindeki para bu gitarları sıfır almana yetecek miktarda herhalde, gerçi S470'in fiyatından pek emin değilim ama... RG350'ler oldukça yaygın, ikinci el alıp da artan parayla da manyetik, pedal vs. alma şansın var tabii... :)

KaRaBaSH demiş ki:
blackshadow demiş ki:
Selam herkese...ben elektro gitar çalıyorum yada çalmaya çalışıyorum desem daha doğru olur sanırım tabları rahatlıkla okuyup çalabiliyorum.bir çok akoru da okuyup çalabiliyorum.dominat akorlar,5liler,7liler gibi akorları da biliyorum ve çalabiliyorum fakat diğer konuşarda oldukça bilgisizim.bir çok şarkıyı çalabilmeme rağmen sanırım çok acemice ve bilgisizce çalıyorum.sizden ricam bana bu aşamadan sonra neler öğrenmem gerektiği hakkında bilgi vermeniz...bir de bir kaç şey sormak istiyorum;6lı,9lu akorları yazabilir misiniz?bir de manyetikler hakkında hiçbir bilgim yok...çok şey istedim biliyorum ama bir de pedal almayı düşünüyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden teşekkürler...

her şeyden önce akorları, manyetikleri, pedalları, merak ettiğin her şeyi araştır, araştır, araştır; temel olaylarını öğren; sonra özel bir noktada merakın kalırsa buralara sor (bundan kastım distortion pedalın olayı nedir öğren mesela sonra buraya şu tarz çalıyorum hangi distortionu önerirsiniz gibi bir soru sor. keza manyetikte de öyle.), daha iyi olur senin için. bir adet bora uslusoy gitar metodu edin. tablara bağlı kalmamaya, kulağını geliştirmeye çalış. mümkünse zibidi olmayan bir hocadan ders al. çaldıklarını kaydet, gerçekten nasıl çalıyorsun gör ve hatalı yönlerini düzelt.
beğendiğin gitaristlerin videolarını izle, tekniklerini gözaltına al. benzemeye çalış, iyi yönlerini almaya çabala, ama taklit etme.
acı yok :) .

yok yeni başlamıyorum 3 ay zaten ders aldım ama bırakmak zorunda kaldım kursu o yüzden öğrenemediğim şeyler var...cry baby wah pedal önerdiler onu alıcam sanırım...araştırıyorum,bakıyorum hep...sağol:)

KaRaBaSH demiş ki:
blackshadow demiş ki:
Selam herkese...ben elektro gitar çalıyorum yada çalmaya çalışıyorum desem daha doğru olur sanırım tabları rahatlıkla okuyup çalabiliyorum.bir çok akoru da okuyup çalabiliyorum.dominat akorlar,5liler,7liler gibi akorları da biliyorum ve çalabiliyorum fakat diğer konuşarda oldukça bilgisizim.bir çok şarkıyı çalabilmeme rağmen sanırım çok acemice ve bilgisizce çalıyorum.sizden ricam bana bu aşamadan sonra neler öğrenmem gerektiği hakkında bilgi vermeniz...bir de bir kaç şey sormak istiyorum;6lı,9lu akorları yazabilir misiniz?bir de manyetikler hakkında hiçbir bilgim yok...çok şey istedim biliyorum ama bir de pedal almayı düşünüyorum bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden teşekkürler...

her şeyden önce akorları, manyetikleri, pedalları, merak ettiğin her şeyi araştır, araştır, araştır; temel olaylarını öğren; sonra özel bir noktada merakın kalırsa buralara sor (bundan kastım distortion pedalın olayı nedir öğren mesela sonra buraya şu tarz çalıyorum hangi distortionu önerirsiniz gibi bir soru sor. keza manyetikte de öyle.), daha iyi olur senin için. bir adet bora uslusoy gitar metodu edin. tablara bağlı kalmamaya, kulağını geliştirmeye çalış. mümkünse zibidi olmayan bir hocadan ders al. çaldıklarını kaydet, gerçekten nasıl çalıyorsun gör ve hatalı yönlerini düzelt.
beğendiğin gitaristlerin videolarını izle, tekniklerini gözaltına al. benzemeye çalış, iyi yönlerini almaya çabala, ama taklit etme.
acı yok :) .

yok yeni başlamıyorum 3 ay zaten ders aldım ama bırakmak zorunda kaldım kursu o yüzden öğrenemediğim şeyler var...cry baby wah pedal önerdiler onu alıcam sanırım...araştırıyorum,bakıyorum hep...sağol:)

Ibanez Weeping Demon Wah'a da bir bak bence. Bu pedalı denemeden CryBaby almamanı öneririm, Morley ve CryBaby'lerin arkasında kalmış çok başarılı bir wah pedalı WD7

Jackson RX10D RR türkiyede varmı?? vede varsa ne kadar ben internetten araştırdım bir sitede buldum o da geocities uzantılı bi siteydi pek güvenemedim açıkçası

bak arkadaşım şöyle diyim peşinde iyi indirim var. önceden sipariş edip peşin verdin mi de o kadar ucuza geliyorki hayal bile edemezsin.sitede 718 euro olarak gözüküyor. peşinde hehalde 610 yapıp kdv yi düşürüyorlar. sormak lazım.arkadaşım bi kaç ay önce almıştı senin gitardan.

Melomani'de ikinci el RX10D vardı bir aralar, €500 istiyordu gitarın sahibi sanırım, pazarlıksız olarak. Satıldı mı bilmiyorum ama gitar, 4 - 5 ay oldu gitarı en son göreli...

ya arkadaşlar washburn x10 alıcam daha çok yeniyim electroda hiçbişiden çakmıyorum anlıcanız :D bu gitarların akor dügmeleri varya başında :D o açık renk onu koyu yapamıyomuz deişmiyomu onlar bide değişirse para değişirmi merak ettim şimdiden eyvallah herkeze :D

Mevcut gitar da değişiklik yapamazsın.Zaten firmadan mağazaya o şekilde geliyor.Ancak satın aldıktan sonra sağda solda gitarına uygun bir mandal bulursan değiştirebilirsin.

merhaba arkadaşlar
ben gitara yeni başlayacam ve yaklaşık 500-600 ytl civarında bir bütçem var. zorlarsam 700 olabilir:D. rock ve metal çalmak istiyorum. nasıl bir gitar önerirsiniz.

Ibanez RG350'ler güzel gitarlardır ama gitara başlarken Floyd Rose ile uğraşmak ister misin, orasını bilemem. Forumda "Floyd Rose Hakkında Her Şey" adlı bir başlık var, o başlığı okumanı tavsiye ederim.

Yamaha Pasfica 120S ve Yamaha PA112J başlangıç seviyesi için çok uygun gitarlardır, artan parayla da amfi alma şansın var.

İkinci el forumunu da biraz araştırırsan güzel bir gitar bulma şansın fazla, elindeki miktar hiç fena değil.

Beyler elimde Marshall mg30dfx var ve ayrıyetten kocaman iki tane kabin var..Amfiyle bu kabinleri nasıl birleştirebilirim .. ? İlla arada bi mikser olması mı gerekir ? Sağolun

Geri