Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

peki arkadaşlar rg 7321 aldım diyelim.bu gitardan ne kadar sert ses çıkar.yani KORN unki kadar çıkar mı????

dave_williams demiş ki:
Önce hepinize ilginiz için teşekkür ederim.bu zuhal müzik nerde?telefonu var mı sende.Bu ara Antalya'dayım ben.Bi de madem sataşma var bi iki lafda ben edeyim.Bi kere KORN lanetlik filan değil bırak bu işleri:hem kimsenin zevkleri tartışılmaz... :evil: :evil:

Kim kimin özel zevklerini tartışıyor...

Herkes fikrini belirtmiş görmüyormusun?

dave_williams demiş ki:
peki arkadaşlar rg 7321 aldım diyelim.bu gitardan ne kadar sert ses çıkar.yani KORN unki kadar çıkar mı????

Şöyle sorular çok anlamsız. Öncelikle korn elemanı bu gitardan mı kullanıyor? Sen de o tarz sound verecek ekipman ve tuşe var mı?

Var diyorsan tabi ki çıkar, yok diyorsan tabi ki çıkmaz. Ama sert ses çıkar. Uygun ekipman ve setupla neden olmasın.

Ben hiç bir gitarda -eğer bir problem yoksa- sert ses çıkmadığını görmedim gerekli ekipman olduğunda. Elektro akustiklerden bile güzel drive tonları alınabilir.

+ Korn'un kullandığı manyetiklerin çıkış gücü 220mV civarıdır. Çıkış gücü bakımından "düşük" sayılabilecek manyetiklerdir. Sert'den kastın Low-end'lerin güçlü çıkması muhtemelen, en azından korn sound'u nedir bildiğimi düşünüyorum, bunu sağlayan da kullandıkları Pi BigMuff drive pedalı ve MesaBoogie Amp'lardır.

Bu yüzden ne hayalci ol 7 telli gitar alırken, ne de "yok abi o tonu yakalayamazsın" diyenlere inanma. Aynı tonu alamazsın ama aynı karakterde ton alabilirsin ki korn bile aynı sound'u tekrar tekrar yakalayamaz. Bu yüzden fazla kafanı yorma tonlara. Elindeki gitar ne olursa olsun istediğin karaktere yakın ton yakalayabilirsin. Onun için de ekipman gerekir gerçi. Neyse uzatmadan...

BJK

dave_williams demiş ki:

kendine saplantı haline getirme korn tonunu. ;) yeni başladığını söylüyorsun, senin şimdi tonlarla pek işin olmasın bence. önce korn çalabilecek duruma gel, ondan sonra zaten korn tonu için neler gerekir zamanla öğrenirsin.

arkadaşlar acil bişey sormam gerekiyor.
150 dolara marshall mg15cdr anfi buldum..sizce fiyatı nasıl 0 bu araDA.bugün alcam büyük ihtimalle de bi sorayım dedim.zuhale falan sordum 1 hafta sonra gelcek dediler bide 175 dolar dediler gitarı ordan almama rağmen

Merhaba arkadaşlar, ben elektro gitara yeni başlayan biri olarak tecrübeli arkadaşların fikrini almak istiyorum, yurtdışındayım ve dönüşte bir gitar almayı planlıyorum, ibanez alıcam ama 2 model arasında kaldım.
İbanez S470DXQM ve RG2550E arasında kararsız kaldım.
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Deneyimli sayılmasamda forumu iyice karıştırırsan s serisi ibanezleri beyenildiğini görürsün benim param olsaydı s470 alacaktım ama nerde :( maum kasa hoş alettir.

SLiPKnOTh demiş ki:
arkadaşlar acil bişey sormam gerekiyor.
150 dolara marshall mg15cdr anfi buldum..sizce fiyatı nasıl 0 bu araDA.bugün alcam büyük ihtimalle de bi sorayım dedim.zuhale falan sordum 1 hafta sonra gelcek dediler bide 175 dolar dediler gitarı ordan almama rağmen

sıfırlığından eminsen iyi fiyata bulmuşsun, usa street price 140$

katilinek demiş ki:
Deneyimli sayılmasamda forumu iyice karıştırırsan s serisi ibanezleri beyenildiğini görürsün benim param olsaydı s470 alacaktım ama nerde :( maum kasa hoş alettir.

umarım bir gün alırsın. yorumun için teşekkürler.

Ibanez RG2550E ile S470DXQM arasında 150€ gibi bi fark var ama RG2550E üzerinde Dimarzio manyetikler takılı. Acaba manyetikleri umursamayıp S470DXQM mı alsam?

Poete demiş ki:
Merhaba arkadaşlar, ben elektro gitara yeni başlayan biri olarak tecrübeli arkadaşların fikrini almak istiyorum, yurtdışındayım ve dönüşte bir gitar almayı planlıyorum, ibanez alıcam ama 2 model arasında kaldım.

Ben s 470 kullanıyorum gayet güzel bir gitar,bu gitar baya bir güzelse demekki s470dxQm daha güzeldir...

dxQm de maple kaplama var sanırım.Zr koprunun opsiyonlarından biride D tuner olayı...Bu aleti kesnlikle tavsiye ederim...

Ayrıca 2550e için dimarzio manyetik var demişsin o bildiğin Dimarzio lardan değil :)

Poete demiş ki:
imkanın varsa s ve rg serilerinin daha üst modellerine bak derim çünkü orası ile burası arasında makas daha fazla oluyor
birde bi arkadaş (bu forumdan) havaalanı gümrüğünde 150 dolar vermişti
daha iyi ve pahalı gitar 150 dolar daha az koyar bence insana

01 demiş ki:
Poete demiş ki:

Ben s 470 kullanıyorum gayet güzel bir gitar,bu gitar baya bir güzelse demekki s470dxQm daha güzeldir...

dxQm de maple kaplama var sanırım.Zr koprunun opsiyonlarından biride D tuner olayı...Bu aleti kesnlikle tavsiye ederim...

Ayrıca 2550e için dimarzio manyetik var demişsin o bildiğin Dimarzio lardan değil :)

S470DXQM yorumun için teşekkürler, evet QM Maple kaplama anlamına geliyor
RG2550E deki dimarzio ları tavsiye etmiyomusun?

Stormcrow demiş ki:
imkanın varsa s ve rg serilerinin daha üst modellerine bak derim çünkü orası ile burası arasında makas daha fazla oluyor

keşke bakabilsem ama bütcem en fazla 500€ yeter. Arkadaşın birden fazla gitar mı getirmişti? Normalde tek bir gitarın sorun olmaması gerekir.

Poete demiş ki:
Stormcrow demiş ki:

keşke bakabilsem ama bütcem en fazla 500€ yeter. Arkadaşın birden fazla gitar mı getirmişti? Normalde tek bir gitarın sorun olmaması gerekir.
valla alım satım bölümüne yazmıştı ben tanımıyorum tek bir gitar ama illa sorun olacak diye birşey yok tabii
bir ihtimal daha olarak söyledim

Stormcrow demiş ki:
valla alım satım bölümüne yazmıştı ben tanımıyorum tek bir gitar ama illa sorun olacak diye birşey yok tabii
bir ihtimal daha olarak söyledim

uyarın için çok sağol, dikkate alıcam. Konu ile ilgili (Ibanez S470DXQM - RG550E karşılaştırması) teknik yorum yapabilecek arkadaşım varmı?

Poete demiş ki:
01 demiş ki:
Poete demiş ki:

S470DXQM yorumun için teşekkürler, evet QM Maple kaplama anlamına geliyor
RG2550E deki dimarzio ları tavsiye etmiyomusun?

Yok tabiki güzel manyetikler,ibanezin diğer stock manyetiklerine göre güzel.

Ama verimsizler..Bu benim kanaatim ,sen beğenirsin o ayrı :)

Zaten ibanez demek manyetik değiştirmek demek.İlerde manyetikleride değiştirrsin,sanırım yeni başlamışsın.

Ama samimi söylüyorum s 470 ve üst modelleri güzel...
Diğer rg lerdeki gibi Baswood gövde yok(ben basswoodları sevmiyorum).

PG ve Jb ile canavar olma potansiyeline sahip aletler zaten.İleride kendi müzikal zevkine göre manyetiklerinide alırısn canavar olur.. ;)

01 demiş ki:
Yok tabiki güzel manyetikler,ibanezin diğer stock manyetiklerine göre güzel.

Ama verimsizler..Bu benim kanaatim ,sen beğenirsin o ayrı :)

Zaten ibanez demek manyetik değiştirmek demek.İlerde manyetikleride değiştirrsin,sanırım yeni başlamışsın.

Ama samimi söylüyorum s 470 ve üst modelleri güzel...
Diğer rg lerdeki gibi Baswood gövde yok(ben basswoodları sevmiyorum).

PG ve Jb ile canavar olma potansiyeline sahip aletler zaten.İleride kendi müzikal zevkine göre manyetiklerinide alırısn canavar olur.. ;)

Doğru tahmin, yeni başladım ama uzun süre idare edebilecek birşey arıyorum, ileride sadece manyetikleri değiştirerek geliştirebileceğim bir gitar almayı umuyorum.

Geri