Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

ya gitar japon ve yeni.daha jelatini bile çıkmamış.bildiğim bir yer yani geçen hafta falan yoktu o gitar orada.3 tane ibanez getirtmiş adam işte yani.bi tane de edr 470 vardı(bu gitar çok ağır)

muttalip demiş ki:
StratoMaster demiş ki:
muttalip demiş ki:
arkadaş dün orjinal usa fender strat aldı üst manyetikte korkunç bir gürültü var bende mexico strat var ondada acayip bir gürültü var..bu stratlardaki gürültü nasıl gider..ben benim gitara seymour duncan almayı düşünüyorum...acep alsam gidermi..

Anlaşılan stratların ne olduğunu tam bilmeden bu işe girmiş senin bu arkadaşın. Enteresan :!:

Bir tane duncan manyetiği yok.

ne alaka ben bir tane seymour duncan manyetik mi var yazmışım,ayrıca stratların ne olduğunu biliyorum.ilk stratımı 93 te almıştım...dip gürültüsü nasıl gider sual o..cevap ?

I. http://www.turkrock.com/post427965.html+hum#427965

II. Seymour Duncan bir tane manyetik uretmiyor. Bahsettigin sey "Arkadaslar ben Ford alacagim, acaba Lord olurmuyum?" gibi bir soru. Kamyon mu aliyorsun, araba mi, minibus mu? :?:

Arkadaşlar, ben jtm 60 almayı düşünüyorum 2. el, ama bunun iki hoparlörlü versiyonu var bir de tek hoparlörlü versiyonu var, konserlerde mikrofonlayarak hangisinden daha iyi verim alabilirim, ve neden?

yav bilen birisi vardır illa ki cevap verir misiniz

Karabash kardeşim 2'sinde de iyi performans alırsın mikrofonlayarak
ayrıca aletin emulated output u var (xlr çıkış) ordan direk mixer'a da girebilirsin

özel mesajda bahsettiğim konuyuda unutma

birde bendeki alet bayağı bir ağır yani tek hoparlörlü olan daha taşınabilir bir şey olabilir onu da düşünmek lazım

KaRaBaSH demiş ki:
Arkadaşlar, ben jtm 60 almayı düşünüyorum 2. el, ama bunun iki hoparlörlü versiyonu var bir de tek hoparlörlü versiyonu var, konserlerde mikrofonlayarak hangisinden daha iyi verim alabilirim, ve neden?

yav bilen birisi vardır illa ki cevap verir misiniz

JTM60larin ciddi sorunlari vardir genelde haberin olsun ikinci el alirken ozellikle. SRVdekiler ondan o kadar ucuz, 40Wlik valve fender amfiye 1250 cakanlar elbet super JTM serisinin hem de 60wlik amfisine 500 koymazlar tabi eger bir durum olmasa.

B

Amrakh demiş ki:
graffit demiş ki:
Kıvılcımda rgt 42 750$ rg450 de 950 $ dı ben en son baktığımda rg 450 nin japon olduğu düşünülürse fena fiyat değil aslında, birde yeri gelmişken sorim bu 450 lerle 1550 ler arasında ne fark var akort burgularına kadar aynılar

klavye, köprü, manyetik...

Sadece klavyesi farklı olabilir köprü ve manyetikleri aynı baya incelemiştim klavye wizard neck değil sanırım

graffit demiş ki:
Amrakh demiş ki:
graffit demiş ki:
Kıvılcımda rgt 42 750$ rg450 de 950 $ dı ben en son baktığımda rg 450 nin japon olduğu düşünülürse fena fiyat değil aslında, birde yeri gelmişken sorim bu 450 lerle 1550 ler arasında ne fark var akort burgularına kadar aynılar

klavye, köprü, manyetik...

Sadece klavyesi farklı olabilir köprü ve manyetikleri aynı baya incelemiştim klavye wizard neck değil sanırım

haklısın ya, manyetikler aynı, tekrar düşündüm de... ;)
klavye farklı, o kesin, bir de köprü galiba, 1550 de wizard ve edge pro, 450 de wizardII ve başka bir köprü var, Lotrs miydi neydi?? :roll:

Zaten şu ibanezlerin en sevmediğim yanıda bu, adamlar bi tarafını değiştirip piyasaya sürüyor örneğin 1000 tane rg modeli var ama bunların arasında o kadarda çok fark yok japon zihniyeti işte :D

StratoMaster demiş ki:
JTM60larin ciddi sorunlari vardir genelde haberin olsun ikinci el alirken ozellikle. SRVdekiler ondan o kadar ucuz, 40Wlik valve fender amfiye 1250 cakanlar elbet super JTM serisinin hem de 60wlik amfisine 500 koymazlar tabi eger bir durum olmasa.

B

abi ben de sorundan korkuyorum. ne gibi sorunlar çıkabilir? birkaç tane muhtemel sorunu biliyorum, stormcrow söyledi saolsun
ama bana kesin kontrol etmem gereken şeyleri söylersen memnun olurum.
teşekkürler. :)

Arkadaşlar ben distortion alacağım yakın bir zamana kadar boss metal zone istiyodum ama bana Rocktron un bir distortionu olan zombie yi tavsiye ettiler... Sizce hangisidir... Gerçi ben zombie yi daha bir ton olarak doyurucu buldum ama sizlerinde fikrini almak istedim... bu rocktron boss mt-2 den sadece 20 dolar fazla...

Fikirleriniz nelerdir ???

Teşekkürler.

Önerilerde bulunan bütün arkadaşlara ve bu kadar sayfada bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler.

Bugün buradan Darestan nickli arkadaşımızdan Washburn WR 154 (köprüde Seymour Duncan JB manyetikli) ve Marshall MG15DFX aldım. Şimdi bir an önce öncelikle evde kendim kitaplar ile çalışmaya başlayacağım. Birkaç ay sonra (bitirmeyi verince) boş vaktim olunca ders almayı da düşüneceğim belki.

Tekrar teşekkürler. Bol müzikli günler.

bende jtm 60 var hergün 3- 4 saat sahnede kullanıyorum hiç bir sorun çıkarmadı.aleti alırken denersin sesini beğenmezsen alma tabi.bendeki 15 inc tek cabinli ve oldukca ağar.güzel alettir. tavsiye ederim.

Kaish demiş ki:
arkadaşlar jackson rr3 hakkında düşünceleriniz nelerdir

Bence Mükemmel ama ilerde manyetiklerini Dimarzio X2N(hem Humbucker hem single pull push potla) veya Prossesör muziği için EMG 81 değiştirmek lazım bence (kişisel zevkim)

Sapı acayip rahattır, şekli süperdir, en zor perdeye basmak bile diğerlerinden kolaydır,Alder gövde maple neck hem Trash metalde hem grunge da hem popta kullanıla bilir

herkese merhabalar,

yeni ekipman alacağım ve iki seçim arasında kaldım

biri line 6 spider 75 w amfi almak ki onun üzerindeki efektler bana yeter gibi,olmadı bendeki digitech rp300 le onun clean kanalını birleştirip yapabilirim bişeyler eğer çok gerekirse...

ikinci seçenek boss gt6 almak...

ama kararsız kaldım...

bu konuda bi düşüncesi olan varsa benimle paylaşırsanız sevinirim....

teşekkürler

Geri