Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

@power_slave
Bence o gitar çok güzel bir gitar alınası birşey.
Bu forumda nickini hatırlamadığım bir arkadaşımız 400 dolara satmaya çalışmıştı birçok kişi renk ve desen hakkında yorum yapmıştı. Ama alan olmamıştı. Arkadaş ta ilanını çekmişti. Ben git dene derim. Ayrıca sahibiyle birebir kontağa geç belki daha ucuza alabilirsin.

arkadaşım farkındaysan burada hepimiz imla kurallarına uymaya özen gösteriyoruz. ayrıca unutmaki bunca soru soran insan içinde senin lakayıt yazış şeklinle umursanman zor.

kv3 iyi gitardır fiyatı gayet uygun ama gidip çalman lazım sapı sana rahat gelmezse oturarak çalamıyorsan almazsın

zaz demiş ki:
Arkadaşım bende cort bayiisiyim gel ben sana x6 yı 275 $ a vereyim birde 1 yıllık garantisi var hatta di,rek kargo sana gelsin kargoyu sen ödersen tabi.düşünürsen omeratalay2@hotmail.com bekliyorum.Birde bi arakadaş cort z22 demiş pek iyi gitarlara benzemiyor hoşuma gitmedi açıkçası x ve g serisi baya güzel cort düşünen arkadaşlar almadan önce bana gelsin piyasanın baya altında verebilirm..bu arada
OA25R 33 watt oscar schimdt amfi nasıl sizce arkadaşlar 150 YTL'ye alıyımmı?

zaz sana ö.m attım ordan konusalım.

elektro gitar almak istiyorum... alternatif rock için hangi gitarları önerebilirsiniz 300 dolar falan verebilirim ama amerikadan alacagım fiyatların buradan daha ucuz olacagını düşünüyorum yanılıyormuyum? Anfi ve distortion konusunda da yardımcı olursanız çok sevinirim...

nameless120 demiş ki:
elektro gitar almak istiyorum... alternatif rock için hangi gitarları önerebilirsiniz 300 dolar falan verebilirim ama amerikadan alacagım fiyatların buradan daha ucuz olacagını düşünüyorum yanılıyormuyum? Anfi ve distortion konusunda da yardımcı olursanız çok sevinirim...

amerika'da fiyatların daha ucuz olduğu doğru, ama yinede 300 usd içine gitar , amfi ve ekipman sıkıştırmak çok sağlıksız olur.
tavsiyem önceliği elektrogitara vermen yönünde. amfi yurtdışından getirmede çok yük oluyor, ki bahsettiğin fiyata elektrogitardan artacak parayla ufak bir amfi alınabilir, yani değeceğini düşünmüyorum.
elektrogitar konusunda ise www.music123.com sitesinde electric guitars bölümünde yaklaşık amerika piyasasını az çok görebilirsin, gerçi eyaletler arasında fiyat farklılığı yaşanabiliyor, fikir sahibi olursun en azından.

Kolay gelsin

Skull_KruSher demiş ki:
Hatta dikkatimi çeken yeni başlayan arkadaşlar " alternate picking, sweep picking, hybird picking in püf noktaları nelerdir" sorusunu araştırmak yerine sesini bile duymadan "hangi manyetik hangi ağaçta nasıl ses verir" sorusuna cevap arıyorlar. edit=*

Skull'in mesajdan sonra baktim pek dise dokunur bisey bulamadim. Var mi soyle adam gibi anlatabilecek su picking meselesini yada beni nerde bulabilecegime yonlendirecek :?: :?: :D

guitarer demiş ki:
Arkadaşlar 'FENDER american stratocaster'(sıfır) arıyorum. Kıvılcım'a telefon ettim dün. 1500 euro dedi. Denizlide bir müzik market 995 euro ya satıyor. Nasıl oluyor bu İstanbulda daha ucuza bulmam gerekmez mi? 995 euro dan daha ucuza nasıl alabilirim? Nereden alabilirim? Yurt dışından getirtsem. İnternetteki gitarlara güvenebilirmiyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Denizli'de hangi muzik markete sordun?? Acayip merak ettim valla :)

TR icin 995 Euro oldukca iyi. Amerika ucuz liste fiyatı 929$. Kargosuyla hemen hemen aynı fiyata gelir. Ustelik deneme sansın var gitarı alırken. Super bir durum.

Ancak hangi muzik evi hala merak icindeyim. Helal olsun valla.

Power_Slave. Tabi alınası bir gitar bu. Bence almalısın. Bunlardan çaldım ben. Klavyesi iyidir. İleride en fazla manyetik değiştirirsin modifiye olur.

guitarer demiş ki:
http://www.dogamuzik.com/elektro_fender.htm
Bu linkteki Gitar nasıl?
Sanirim Usa strat olmasi seni cezbetti ama o gitarin ozellikleri:
Akçaağaç sap, 3 adet tekli manyetik (Roland GK2A), gül ağacı veya akçaağaç sap, opsiyonel olarak 1Humbucker 2 single veya Floyd Rose çift kilitli tremolo.
Gelelim orjinal fenderlere orjinal fenderlerda custom shoptan ozel yaptirip secmezsen floyd rose kopru bulunmuyor.bu en buyuk gariplik.ikincisi ise burda manyetiklere roland gk2a demis bu aletleri hicduymadim rolandin sitesine bakmak lazim bu manyetikler icin ancak custom shopta yaptirirken secmezsen hicbir 0 fenderda fender singlecoil manyetikler disinda manyetik bulunmaz. detayli bilgi icin:
http://www.fender.com/products/search.php?partno=0117400706#
http://www.fender.com/products/search.php?partno=0117400706

ama o linkteki gitar standart strat degil o gitar fenderin rolandin istegi uzerine urettigi bir imzali gitar boyle gitarlar var mesela malmsteen strat vs. ama bu gitarlar standart amerikan strat degil vede imza sahibine ozel olarak uretilmis aletler oluyor.
yani senin baktigin amerikan strat degil roland icin ureti,lmis ozel uretim bir gitar bu da tamamen roland manyetikleri guclu goıstermek icin uretilmis olabilecegi anlamina geliyor yani ilerde yapacagin degisimlerde biraz daha dikkatli olman lazim
ayrica bu verdigin linkteki gitarin govdesi alder(kizilagac) doga muzik linkinde verdigin gitar ise maple(akcaagac) vede bu alet amerikan strat degil standart strat yani amerika sitesinde bulunan her gitar amerikan degildir.o sitede tum fender urunleri gosteriliyor sadece amerikan uretim gitarlar degil.

Arkadaşlar Cort X serisindeki x-6 gitarının Kore yapımı olanı mı yoksa Endonezya yapımı olanı mı daha iyi? yardımcı olursanız sevinirim?

Sağolun şimdiden....

Geri