Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

513080.jpg

Nasıl gitar?
Online fiyatı 600usd, muhtemelen bu yaz alırım bundan.

equiron demiş ki:
rock için ne uygundur dense ilk verilecek cevap gibson lp olurdu heralde. herhangi bir lp. standard öncelikle.
abi bir de bu studio, melody maker falan var bunların ne farkı var? manyetik farkı mı var? Yurt dışından bir standart getirtmek istesem bana ne kadara mal olur?
teşekkürler

Kod:
emrahkoroglu  	
MesajTarih: Çrş 25.05.2005 17:46    Mesaj konusu:
merhaba ben elektroakustik gitar alacağımda nelere dikkat etmeliyim hiç bir fikrim yok 300 400 dolar arası ne alabilirim Aria Fet-STD nasıl yada takamine'nin 541 serisi güzele benziyor bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim

slm arkadaşım.emrah abicim ben aria yı önermem dediğin diğer markayıda bilmiyorum.ama bende elektro aksutik açlıyorum 2 senedir.bende CORT MR710F var açıkçası gayet memnunum.sesleri yapısı tonları mükemmel bence.akustik alacak herkese tavsiye ederim.bi kere üzerinde fishman 4 band equelizer var ki bu piyasadaki en kaliteli equelizerlardan biridir.sesleri temiz.4 band sayesinde ton ayarı şansın artıyo ve geniş bir ton şeçme şansın oluyo. eskiden benim olmamakla birlikte washburn ve martinez bile çalıdım ki martinez 1600 dolarlık normal akustik gitardı.ses ve kalite olarak onlardan aşağı kalır yönü yok derim.elindeki bu paraya bu model gitarı rahatlıkla alabilrisin.yardımcı olabilmişsem ne mutlu.hadi kendinize iyi bakın.hepinize kolay gelsin.İnşallah hepiniz müzikle kalın.:)

Takamine bu dünyadaki en güzel akustik gitar üreten firmadır, ama modelden modele tabiki fark olabilir, aria a da ucuz gitar üreten bi firma ama internetten gitarlarını inceledim, ağaçları gayet kaliteliydi, manyetikler için bi şey diyemiycem, akustik alacak arkadaş, takamine 541 i bilmiyorum ama takaminin 12 tellisini kullandım, daha güzelini de görmedim.

satch_yt demiş ki:
Takamine bu dünyadaki en güzel akustik gitar üreten firmadır, ama modelden modele tabiki fark olabilir, aria a da ucuz gitar üreten bi firma ama internetten gitarlarını inceledim, ağaçları gayet kaliteliydi, manyetikler için bi şey diyemiycem, akustik alacak arkadaş, takamine 541 i bilmiyorum ama takaminin 12 tellisini kullandım, daha güzelini de görmedim.

Nasil bunlar yani Martin'den Taylor'dan veya Gibson'dan daha mi iyiler?

B :!:

Tamam Şöyle soruyorum o zaman; Fender Stratocaster alacağım,Rock yapacağım Belki Hard Rock(metal değil), 3 single mi alayım? Yoksa 2 single 1 humbucker mi? Arasında çok fark var mı? Arasında çok fark yoksa 3 single daha hoş görünüyor göze!

guitarer demiş ki:
Tamam Şöyle soruyorum o zaman; Fender Stratocaster alacağım,Rock yapacağım Belki Hard Rock(metal değil), 3 single mi alayım? Yoksa 2 single 1 humbucker mi? Arasında çok fark var mı? Arasında çok fark yoksa 3 single daha hoş görünüyor göze!

drive istersen bridge humbucker
clean dersen single bridge
kendin seç ama hard rock ta drive olmazsa olmazdır.
2 single 1 humbucker daha mantıklı benim gitarın öyle bir modeli olsa düşünmeden onu alırdım.

DrB demiş ki:
satch_yt demiş ki:

Sadece Taylor!

rL demiş ki:
equiron demiş ki:
rock için ne uygundur dense ilk verilecek cevap gibson lp olurdu heralde. herhangi bir lp. standard öncelikle.
abi bir de bu studio, melody maker falan var bunların ne farkı var? manyetik farkı mı var? Yurt dışından bir standart getirtmek istesem bana ne kadara mal olur?
teşekkürler

https://www.thomann.de/thoiw2_shopping_basket.html?sn=e41001082974f2995144c23a513d6605

bu adrese bir bakın fiyatlar yazıyor burada. melody maker hatırladığım kadarıyla düşük bir modeldi. baritone da kalın bir tuning den çalacaksan işine yarar standart bir gitar değildir yamulmuyorsam. studio da düşük bir model. gönül ister supreme olsun custom olsun ama piyat/performans en uygunu standardtır bence. o da oldukça pahalı gerçi benim bütçeme göre.

2 senedir klasik gitar çalıyorum bu sene elektro gitara geçtim sorunum şu : tuşem fena değil ama örnek veriim 12. perde sol teline bastıktan sonra si teli 10. perdeye bastığımda 12. perdeden parmağımı kaldırdığım anda boşa çıkan sol teli öyle uzun ses çıkarıyorki alt telde yeni bastığım notanın sesini bozuyor. Hele hız yapmaya yönelik egzersizlerde sesler bu yüzden birbirine giriyor. Bu söylediğim gitar distortionluyken oluyor. Elimde rp100 var bununla noise gate i açıyorum ama farketmiyor. Bu olay neden olabilir? Gitarın sustaini çok güçlü ondan olabilirmi.? Çünkü clean tonda çalarken bile bir tele basıp parmağımı kaldırdığımda boş tel sesi uzuun süre kesilmiyor. Gitarımın telleri de yüksek değil oldukça inik seviyede halbuki. Ne olabilir sizce?

Çalış tekniğin ile alakalıdır distortionda olması normaldir ilk başlarda. Onu engelleyecek kadar yüksek bi noise treshold koyarsan hiç bi ses uzamaz zaten. Çaldıkça zamanla farkında olmadan o sesi çıkartmamaya başlarsın elini oldugunca yavaş çekersen sorun kalacagını sanmıyorum...Ya da sol teli ile işin bitip alt tele geçtiğin zaman sağ elini köprüye koyup hafiften mute ile susturursun o teli. Yine de ustalar cevaplasa daha sağlıklı olur :)

arkadaşlar size bi sorum var yine.İnşallah gelecek ayın başına elektro gitar alcam.SX diye bi marka duydum sizce nasıl?yani bilmem hangi markanın alt ürünü falan mı biliyomusunuz?

bide İnşallah alabilirsem les paul kasa almak istiyorum.onlarda 2 humbackır oluyo ya bunun bana bi eksisi artısı olurmu?

bide kıyaslama açısında soruyorum.les paul kasa washburn var 2 humbackırlı 180$ ve bu SX olan gitar var yien les paul kasa ve 2 humbackır 1 single var üzerinde 240$ civarı.şimdilik parama göre bunlar var.siz bi tercih yapcak olsaydınız hangisini şeçerdiniz?yani ton olarak, marka olarak,manyetikler açısından?

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.kendinize iyi bakın.hepinize kolay gelsin.İnşallah hep müzikle kalın.:)

DrB demiş ki:
satch_yt demiş ki:

Senin bu yazdıklarının üzerine akustik tanımam abi :)

Dünya para zaten...

-Takamine mi?

-oda ne?

DRB'nin söylediği markaları ayrı tutarak Takamine'nin akustik ve klasik gitarlar arasında iyi sayılabilecek bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Japon yapımı gitarlar olup özellikle santa fe modeli harika bir gitardır.
Dünyanın en iyisi diyemeyeceğim ama "takamine o da ne" gibi bir tabiri de haketmediğini düşünüyorum bu markanın.

Geri