Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

peki made in japan fender stratocaster mı yoksa cort m600 mü.(2hum tuneomatic push/pull coil.made in korea.mahogany body setneck.prs e çok benziyor.flame maple top)
stratta baya vuruk var ve sanırım fretleri iyi durumda dğil baya bakıma ihtiyacı var.

bird eçoğunlukla brit rock ve death metal türevi şeyler çalacaksam nasıl bir seçim yapmalıyım?.(türler alakasız gibi görünebilir ama zevkim böyle işte :) )

DrB demiş ki:
satch_yt demiş ki:
Takamine bu dünyadaki en güzel akustik gitar üreten firmadır, ama modelden modele tabiki fark olabilir, aria a da ucuz gitar üreten bi firma ama internetten gitarlarını inceledim, ağaçları gayet kaliteliydi, manyetikler için bi şey diyemiycem, akustik alacak arkadaş, takamine 541 i bilmiyorum ama takaminin 12 tellisini kullandım, daha güzelini de görmedim.

Nasil bunlar yani Martin'den Taylor'dan veya Gibson'dan daha mi iyiler?

B :!:
12 telli akustik için konuşabilirim, takamine hepsinden iyidir, akustik deyince fender gibson ibanez falan hikaye

Darestan demiş ki:
peki made in japan fender stratocaster mı yoksa cort m600 mü.(2hum tuneomatic push/pull coil.made in korea.mahogany body setneck.prs e çok benziyor.flame maple top)
stratta baya vuruk var ve sanırım fretleri iyi durumda dğil baya bakıma ihtiyacı var.

bird eçoğunlukla brit rock ve death metal türevi şeyler çalacaksam nasıl bir seçim yapmalıyım?.(türler alakasız gibi görünebilir ama zevkim böyle işte :) )

Bu bgitarların ikiside söylediğin tarzlara hafif kalabilirler,tabi üzerindeki stock möalzemelerle...

Öodifiye yaptığın zaman M600 daha verimli olur gibi geliyor bana...

Ben baya bir araştırmıştım m600 leri...

Alacaktım sonradan birazdaha bekleyip S 470 alıp modifiye ettim...

Yönetici arkadaşlardan Swallowed kullanıyordu M600 yanılmıyorsam ...

sanırım fender 84-87 arası üretim bi japon.
cort iyi de kore malı ve bütn malzemelri ucuzundan.
iki gitarı alsamda masrafı baya olucak cort alsam eninde sonund amanyetikler ve iç aksam değişecek.
fender alsam heralde pickguard+vidalar+fretler vs değiştirmeye kalkarım.
gitar tam vintage bozmak istemiyorum ama gitarı çalıcam sonuçta,süs olsun diye almıyorum bu yüzden cort daha yakın gibi geliyor :( bende çözemedim

Abi bugün jackson forumunda bişey okudum, düşük model jacksonlarla ilgili konuşurken herifin birisi demiş ki, kötü hardware'i çıkartıp değiştirirsin, ama kötü ağaç kötü ağaçtır demiş :)

Modifiye edersin gayet iyi olur yani, derdin o olsun :)

ama sorun şu ki fender şekli pek hoşuma gitmiyor.birde 3.singel olamsı snakia dam gibi rock ypaılamz gibi m600den split coil olduğu için hiç deilse single çekttiğimd esingle olabilecek fenderde yok bu olay :) ne bileyim çok kararsız bi adamım.m600ün şekli hoşuma gidiyor ama .sanki süper çalıyorum bide,alt tarafı intermediate playerım yav :)

heralde m600 alıcam bu gidişle.fendere yapacağım masrafa m600e manyetik takarım oderece sorunlu bi gitara benziyor fender.klavyesnde vuruklar filan var hatta.çalmayı etkiler sanırım.fenderi almamyı düşünmemin tek sebebi eski olması fender olması ve ucuz olması sanırım.

Darestan demiş ki:
ama sorun şu ki fender şekli pek hoşuma gitmiyor.birde 3.singel olamsı snakia dam gibi rock ypaılamz gibi m600den split coil olduğu için hiç deilse single çekttiğimd esingle olabilecek fenderde yok bu olay :) ne bileyim çok kararsız bi adamım.m600ün şekli hoşuma gidiyor ama .sanki süper çalıyorum bide,alt tarafı intermediate playerım yav :)

heralde m600 alıcam bu gidişle.fendere yapacağım masrafa m600e manyetik takarım oderece sorunlu bi gitara benziyor fender.klavyesnde vuruklar filan var hatta.çalmayı etkiler sanırım.fenderi almamyı düşünmemin tek sebebi eski olması fender olması ve ucuz olması sanırım.

sen gitarda karar kıl ,biz sana yapacağın modifikasyonlar hakkında yardımcı oluruz:)

unspoken18 demiş ki:
slm ya internette gezerken extereme diye bi marka gördüm.gerci bu bi markamı yoksa jacksonun bi modelimi tam anlayamadım :oops: acaba bu konuda bilgisi olan biri benide bilgilendirebilirmi?

Jacksonla extreme in bi alakasi yoktur. Eger benim bildigim extremeden bahsediyosan unkapaninda yapiliyor onlar. Tam bas belasi gitarlardir. Ilk gitarim extreme di ordan biliyorum. Aman uzak dur basin agrimasin!! :)

m600 baya iyi gitardır. Ağacı da gayet kalitelidir. Hem gövde hem sap Mahogany. Pahalı bi ağaç Gibson les Paul lerinkinden. Üstü de flamed maple kaplı yanlış hatırlamıyorsam.

Bide zaten Cort M serisi Guitar Player Editor's Choice Award mı ne almıştı. Yani sadece ağaç değil ses+manyetik te iyi.

Ama bu iki gitarla da death yapılmaz. Onu bil yani. Ama brit pop-rock olur. Ama sonradan EMG set taktırırsın. O zaman da onları yapamasın ama death yaparsın.

rastansaga demiş ki:
m600 baya iyi gitardır. Ağacı da gayet kalitelidir. Hem gövde hem sap Mahogany. Pahalı bi ağaç Gibson les Paul lerinkinden. Üstü de flamed maple kaplı yanlış hatırlamıyorsam.

Bide zaten Cort M serisi Guitar Player Editor's Choice Award mı ne almıştı. Yani sadece ağaç değil ses+manyetik te iyi.

Ama bu iki gitarla da death yapılmaz. Onu bil yani. Ama brit pop-rock olur. Ama sonradan EMG set taktırırsın. O zaman da onları yapamasın ama death yaparsın.

EMG de yakışır o gitara...

Yakışır ama bi m520 var siyah.(soldaki) Zamanında az daha alıyodum. Tek farkı flamed maple olmaması. Bence ona daha çok yakışır. Sağdaki de m600.

m520.jpg
m600.jpg

Death dediğim hardcore değil,in flames de değil,aslında death yanlış bi tanımlama oldu opeth demem lazımdı :) emg ters kaçar biraz,her sounda yatkın gelebilicek bi manyetik seti(duncan jazz&jb gibi) ) taktırmayı planlıyorum ileride.yada direk gibson 490 ile 498 takarım les paul olur :)

gövde mahogany de elbet lamine edilmiş mahoganydir bence.gerçi biraz ağırmış olmayadabilir.

fender alsam sırf markasına alıcam heralde.cort tan daha kaliteli olduğuna eminim ama nedense cort daha ağır basıyor,şeklinden ve prs hastalığımdan kaynaklanıyor olsa gerek :)
hatta bu gitarı bora uslusoyda kullanıyordu.
yanlış bir yatırım yapmak istemiyorum şimdi ,ileride pişman oalcağım bir şey olmasın 84-87 japon fender herzaman düşmez :)

beyler ben güzel bir j&b buldum fiyatı 300$ çivarında. Gİttim denedim beğendimde. Slayer'ın tonlarına yakın tonlar istiyordum beni memnun etti. Ama j&b nasıl bir markadır güvenilir mi alınır mı? sizin mu marka hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Özel gitar yaptırmak istiyorum.. Türkiyede kim yapar bu işi?

tek hum yuvalı, sabit köprü, maple fingerboard ve alder body bir gitar yaptırmak istiyorum. manyetiğini kendim sonradan taktırıcam..

sizce ne kadara kalkabilirim bu işin altından ?? örn: $1000 yeter mi???

ve en önemlisi kim yapar bu işi --> ?

Geri