Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

bizim ülkenin zaten en büyük sorunu bu alet bulamıyosun. o yüzden bence int.te günlerce gitar özelliklerine bakmak saçma geliyor bence gitar alınırken önce mağazalar gezilip neler va bakılmalı sonra int.ten özellikleri araştırılır biz her iş gibi bunu da tersten yapıyoruz (kendimden biliyorum :))

Slaytanic demiş ki:
bizim ülkenin zaten en büyük sorunu bu alet bulamıyosun. o yüzden bence int.te günlerce gitar özelliklerine bakmak saçma geliyor bence gitar alınırken önce mağazalar gezilip neler va bakılmalı sonra int.ten özellikleri araştırılır biz her iş gibi bunu da tersten yapıyoruz (kendimden biliyorum :))

çok doğru bir teşhis. :)

Valla doğru. İnsanı neredeyse "ne buldun al kaçırma" pozisyonuna düşürüyor bu durumlar. Biz gitaristlerin Türkiye de maalesef parası pek yok. Hadi paran varsa da öyle internet vs gezip zevk yaparak güzelim bir gitar alma şansında yok. İlla bir gitar almak için 1 ay emek vereceksin, çaba vereceksin. Yıllarca gitara emek vermek yetmiyor birde gitar almak için onca emek ve çaba harcamak lazım. Para biriktir, hadi biriktirdin gitar bulabilirsen bul.

Gerçi iyiki violonsel falan çalmıyormuşum yurdumda gitar bulamıyoruz onu rüyamda bile zor görürdüm herhalde :LOL:

selamlar alım satım forumu dısında ılk defa baska bır foruma bıseyler yazıyorum kendımı cahıl hıssettım:p

neyse benım sorunum fretlerle(perdeler) gitara yenı fret takmak ıstıyorum ama bırakı takmayı ankarada alıcak yere yok...evrenselde kıvılcımda trıo da yok...hıcbıryerde yok...elınde fret olan varsa 13 adet lazım abiler..elınde ola varsa acıl ulassın 05434490391..cunkı ankarada yok alım satım forumundan da bısey cıkacagını sanmıyorum...bırde sap kılıdı lazım...elınde olan varsa yazsın abiler...

Arkadaşlar yok yok Ibanez gitar ne ikinci el ne sıfır yok (solak). Bu arada bir tane sıfır Ibanez GRG170DX buldum solak fiyatı da çok komik. Bende Dimarzio Evolution Bridge ve Paf Pro manyetik var hazırımda. Bu gitarı alsam bu manyetiklerle modifiye etsem gitar adam olurmu.? Biliyorum şimdi aman şu modelin altına düşme falan diyeceksiniz ama yok düştüm bile :LOL: Yok çünnkü T.C sınırları içinde. Yani gitarı alınca modifiye için ek maliyetim yok. Zaten manyetiklerim var halihazırda.

Gitarın klavye vs ölçüleri falan tamamen RG serisi ile aynı. Tek kıllandığım klavyede "Medium Fret" kullanmışlar. Rg serisinde ise hep Jumbo fret kullanılmış. Medium fret çalım kolaylığını ve tonu olumsuz yönde etkilermi.? Bu konuda çok kararsız kaldım. Ne olur bir yardım. Biraz ümitlendirinde gidip alayım şu gitarı sizde kurtulun bende :LOL:

Daha kalite bir gitarı ileride almayı planlıyoruz tabi bulabilirsek. Şimdilik ne bulduk idare edeceğiz anlayacağınız. Niyemi acele ediyorum çünkü eldeki gitarımız (kardeşimin) elinde patladı yani klavyesi falan attı kafayı yedi.Çocuk gitarsız ve hergün başımın etini yiyor. Eh gitarsızlık naslıdır bilirim. Hadi bir yorum yapın arkadaşlar...

Benim dediğim şey şudur: Alacaksınız bir amerikan fender, sonra onu H/S/H durumuna getirip (duncan custom custom köprü, ssl1 orta ve alnico 2 pro - veyahut strat tiz değilse ki genelde tiz olur bir pearly gates) eğer çok kafanıza taktıysanız hatta bir de orjinal floyd takacaksınız olacak bitecek.

Valla bu şekilde yapılmış iyi ve seçilerek alınmış bir stratı tutana aşk olsun.

Üst seviyesinde ancak geçme saplı (vidasız) jacksonlar, eski kramerlar falan var ki zaten onların da fiyatları belli. Tabi hepsini yine LP çok acı döver ama o da ayrı mevzuu. :LOL:

B

mrb arkadaşlar.ben gitarımın kaç yılında üretildiğini merak ediyorum.modeli jackson rx10d.nasıl öğrenebileceğim hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

arkadaslar ibanez rg321
gövde maun bilmiyenler için
jb+jazz veya pg
pg set
cc+a2p

rock 70 ler 80 ler biraz metal, metal için ekolayzir olayina girerim vintage tonu kaybetmek istemiyorum bütün kombinasyonlar ile clean tonu tatmin edici olacaktir sanirim ne dersiniz baska bir sey pek düsünümüyorum bunlarin disinda ama olabilir önerilerinizi bekliyorum :LOL:

PhiLoSoPHeR demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
http://www.jacksonguitars.com/resources/serial_numbers.html
yalnız benimki japon yapımı ve seri numarasında '' U0 '' gibi bi terim var,burdan ulaşamadım maalesef

U0 olmaması lazım ya, sen senin gitarının Rx10d olduundan emin misin? Ya da seri numarasının U0 ile başladığından? Senin gitarının seri numarası çoook eski bir gitar değilse tamamen sayı olmalı, eğer eskiyse de "j" ile başlamalı :) Hatta seninkinin 96 ile ya da 97 ile başlaması lazım seri numarasının. Seri numarasından gitarının detaylarının öğrenmenin bir bilene sormaktan başka bir yolu yok, jackson sitesinde olanlardan değilse eğer. Bir süre önce jackson bu bilgilieri internetten kaldırmış. Bir ara ben de bir araştırma yapmıştım böyle olduğunu öğrendim :)

Sapla gövdeyi ayır :twisted: :mrgreen:

DaveMustaine_64 demiş ki:
PhiLoSoPHeR demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
http://www.jacksonguitars.com/resources/serial_numbers.html
yalnız benimki japon yapımı ve seri numarasında '' U0 '' gibi bi terim var,burdan ulaşamadım maalesef

U0 olmaması lazım ya, sen senin gitarının Rx10d olduundan emin misin? Ya da seri numarasının U0 ile başladığından? Senin gitarının seri numarası çoook eski bir gitar değilse tamamen sayı olmalı, eğer eskiyse de "j" ile başlamalı :) Hatta seninkinin 96 ile ya da 97 ile başlaması lazım seri numarasının. Seri numarasından gitarının detaylarının öğrenmenin bir bilene sormaktan başka bir yolu yok, jackson sitesinde olanlardan değilse eğer. Bir süre önce jackson bu bilgilieri internetten kaldırmış. Bir ara ben de bir araştırma yapmıştım böyle olduğunu öğrendim :)

Sapla gövdeyi ayır :twisted: :mrgreen:
haklısın dave.''U'' yu iki tane görüp U0 sandım sanırım,körmüyüm ne :D 96 yla başlıyo seri numarası,96 da üretilmiş olabilirmi?

Geri