Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Oğlum bak söz dinle bu kadar insan sana doğru olanı göstermeye çalışıyor hala anlamamakta ısrar ediyorsun. melih'in sana gösterdiği gitarların ikisi de 24 perde. Üstelik bunlar g254'e de bin basacak gitarlar. Gel etme parana yazık. Para kolay kolay biriktirilmiyor. Ben kendimden biliyorum. Gitarımı alana kadar ne kadar süre hiç para harcayamamıştım. (okulda hiç birşey yemeyip harçlığımı kenara atıyordum) Floyd rose'a gelince. X-11'i bilemeyeceğim ama Jackson'ı kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki kesinlikle başını ağrıtmaz. Akort kaçırmaz. Ama zart zurt akort düzenini değiştiremezsin. (fanteziye kaçar olay)
Yine de düşün taşın. Aynı paraya 6 ay sonra (belki de daha yakın) sevmeyeceğin bir gitar almak var bir de ömürlük bir gitar almak var. Karar senin.

Kont_De_La_Fere saol hocam öneriler için.. dinliyorum önerileri ve her öneriyi dinlediğim için kafa allak bullak =) bu arada k4 k6 fiyatlarını başka bi forumda yazmışsınız yeni gördüm.

hocam param hazır olsa şerefsizin o jacksını ben kendime alcam.hemde ne diyorum sahnede kullanmak için alcam.yinede sen bilirsin.şubat başına kadar kalırsa yani 20 gün daha.İnşallah o zamana gitarımı satıp ben alırım o gitarı.elini çabuk tut.:D yani kx5 e kat kat basar.çünkü yıllamış bi gitar.artık tonları vs. oturmuş.kx1f e yeteck paran yoksa yani kx5 alcaksan bu jackson daha mantıklı.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Atalay demiş ki:
Şöyle ikişer ikişer mesaj atmasanız...

atalay 2 şer mesajı biz atmıyoruz.sitede bi sorun var.yönetici arkadaşlar bakarlarsa iyi olur.mesela ben göndere tıkladığım zaman bekliyo bekliyo sonra göndermeden aynı sayfada kalıyo.sonra bi daha tıklıyorum gönderiyo.ama bu seferde 2 tane göndermiş oluyo.siteden kaynaklı olduğuınu düşünüyorum.çünkü başka hiçb i sitede bunu yapmıyo.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

denedim silmiyo.ilk gönderdiğim mesajda silme butonu çıkıyo 2. de çıkmıyo ilkginç biçimde.tabiiki ilk mesajtan sonra 2. bi msj gelmiş gibi gözüktüğü için(ki nasıl olduğunu anlamadım) ilkinide silmiyo.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

ya bizim bi abi g254 e fender manyetiği taktı ve sesi baya sağlam çıkıyo onu alayımmı ne dersiniz..ya abilerim ben diormki 300 300 ytl ciwarında param var ve daha acemiym daha doğrusu yeni başladım ne alaym dedğm gibi çalımı rahat bişey olsun ne bileym sapı ince olsun ama 300 400 ytl bişey olsun:):) daha 16 yaşındayım yolun yarısı eder:p

Aynen sana da yukarda okuduğun gibi yoggom arkdaşımıza önerdiğimiz gitarları gösterelim. G254 güzel bir gitar ama belki orta vadede yeterli gelmeyebilir. Bence paranı biraz daha biriktir ve şeklini şemalini, sesini, klavyesini herşeyini sevdiğin bir gitar almaya çalış. Öyle olunca daha bir şevkle çalarsın daha rahat öğrenirsin. Bir de G254'ün klavyesinin X11 veya yukarıdaki Jackson kadar rahat olduğunu zannetmiyorum. (kendi elime göre)

Selam,

Bende yakında elektroya başlıaycağım. Fakat hangi gitarı alacağımı daha bende bilmiyorum :) Cort x2 ilk başlayanlar için iyiymiş,sap konusundada rahatmış galiba.. Washburn x10 'da cort x2 'ye yakında bir tondaymıs. Sap konusunda cort kadar iyi olmadığını söyleyen arkadaşlarımda var,fakat ben çok kararsızım.. 300 YTL kadar bi miktar var.. Sizce bu fiyata tonları sert ve sap konusunda rahat olan tavsiye edeceğiniz bir gitar varmı?

washburn x10,11,12 nin gövde ağacının ne olduğu bile belli değil rijit ağaç deniyor ama sunta galiba bir rivayete göre yani yeni tavsiye edildi cort g254 e bak sanırım köprüsü de kaliteli wilkinson tremolo,manyetikleri de fena değildir bir süre seni götürür,onun dışında squier diycem ben ama herkes squier e para verme diyecektir eminim o yüzden demiyorum

Teşekkürler arkadaşlar.. Şu anda daha karar vermiş değilim ama gitarı alırken cort x2 ve cort g254 'ü mutlaka denicem. Hangisi daha rahat ve iyiyse onu alırım artık :)

Tekrar teşekkürler..

Geri