Yamaha Markası Hakkında Ne Düşünüyorsunuz???

samedii demiş ki:
yamaha deyince aklıma hep yamaha yarış motorları geliyor :D
yamaha yı bir enstürman olarak düşünemiyorum :LOL:

Duymamış olayım. :evil: Yaklaşık 40 senedir enstrünman üreten, 2005 yılında en fazla müzik aletini üretmeyi başaran, Japonya ve Tayvan'da kendine ait fabrikası olan, Amerika'da ise el yapımı atelyesi ve ürün geliştirme laboratuarı bulunan önemli bir üreticidir. Mike Stern, Santana, Petrucci,Myung gibi ünlü gitaristler Yamaha gitarlarını kullanmışlar ve kullanmaktadırlar.

Yamaha motorları ise Yamaha müzik aletleri bölümünden tamamen farklı bir bünyede olup, Yamaha Corp. USA çatısı altındadır (evet Yamaha Amerika markasıdır).

Ayrıca burada Yamaha Başlığı bulunmakta:

http://www.turkrock.com/ftopic55447.html

whatever demiş ki:
arkadaşlar yamahanın bas modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz???Yamaha BB414 LH - Solak Bas Gitar almayı planlıyorum bi bilgisi olan var mı???

Alırsan o fiyata o kalite , pişman olmuyacağın bi tercih yaparsın.
Seni idare eder şimdilik.Sonra bakarsın ki yamahalardaki mid tonun çok olduğunu keşfedersin ben gümbür gümbür bass duymak istiyorum kolayca satar daha üst model bi gitara yönelirsin.
Ya da yamahadaki o mid tone hayran kalırsın , daha üst bb model bakarsın yada trb lere atlarsın.
Özetle olay bu :)

kolay gelsin ...

Yamaha flütleri hatırlıyorum. Sınıfta 2-3 kişide olurdu ve cidden inci gibi parlardı. İsterdik bizde de olsun diye ama sarı bir helvacıoğlu'na kaldım :)

Yamaha her üründe ve her konuda belli standartların üzerinde üretim yapan bir firma. Ucuz pacifica modellerinde bile çok güzel gitarlar gördüm. Fırsat olursa klasik konser gitarlarından çalmak istiyorum. Çalanda görmediğim için çok merak ediyorum.

Geri