Schecter Blackjack Sls Hakkındaki Fikriniz

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda monkeydluffy tarafından 21 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

SD Blackouts mu?(Aktif)SD FullShred mi?(Pasif)

 1. SD Blackouts

  75.0%
 2. SD FullShred

  25.0%
 1. 2.el sevmiyorum benim takıntım var biraz :) İlk ben kullanmalıyım :D Siz fullshred manyetikli schecterı seçtiniz sanırım peki prse göre neden onu tercih ettiniz?Sanırım siz pasif manyetik seviyorsunuz :D
   
 2. Çok temiz gitarlar bedavaya satılamıyor bu piyasada, unutmayın.

  SLS'lerin sap profili benim çalım tarzıma daha uygun tepkiler veriyor, bana daha rahat. Sadece aktif pasif olayı değil, görünüş de önemli. Dediğim gibi bu bir tercih melesi, ikisi de güzel gitarlar ama ben alsaydım 4.000 küsür liraya ikinci el bir ESP alırdım. PRS'in fiyatı o kadar en azından.

  Bu arada asıl soru, hangi seviyede gitar çalıyorsunuz ve ampliniz nedir?
   
  Son düzenleme: 22 Eylül 2017
 3. Orta seviye diyebiliriz öyle profesyonel derecesinde çalamıyorum ampli olarak roland micro cube var tabi o da değişecek ampli için de öneriniz varsa iyi olur ev için uygun ve güzel sert tonlar alabileceğim bi tane lazım çünkü
   
 4. Bütçe ne kadar ampli için?
   
 5. 1500-2500 arası
   
 6. Schecter'ı ikinci el alıp, arta kalan parayı da ampli bütçeme eklerdim. Yaklaşık 3.500 lira gibi bir rakam eder. Ona da ikinci el ENGL Ironball ve dandik bir 1X12 kabin alırdım.
   
  Son düzenleme: 25 Eylül 2017
 7. 1X12 dediğiniz nedir
   
 8. Kabin yahu. Düzenledim mesajı.
   
 9. teşekkürler aklımda olcak son olarak bi gitar daha buldum ibanezin prestige serisinden bir bakıp yorum yaparsanız sevinirim IBANEZ RG652AHMFX-NGb RG Prestige Elektro Gitar - Zuhal Müzik mapple klavyeli dimarzio pasif manyetikleri var bir de ibanezin klavyesinin çok rahat olduğunu duymuştım gerçi düzeltiyorum şimdi tipi çok hoşuma gitmedi sonradan bir de fiyatı çok pahalıymış :D schecter blackjack adamdır :D
   
 10. Klavye rahatlığı kişiden kişiye değişir de, Schecter 3.000 lira, PRS 4.000 lira, bu 5.000 lira. Kaç lira bütçen var senin?

  İki gitar arasında fersah fersah fark var ama bir Ibanez alacak olsaydım ya Vai alırdım ya da halis muhlis eski Japon RG'lerden bulurdum. Onun dışında Schecter diyorum.

  Yani hayır abi, Schecter bakarken bu ne alaka?

  Bi' de bir bakıp yorum yapmak nedir? Resmi görünce anlayamıyoruz maalesef, e çalmadım da.
   
 11. Tamam dostum kızma ya :) Gitar arayışında olunca kafa sağlıklı çalışmıyor :D Şaka bir yana sadece gidip şu pasif aktif manyetik olayını çözmem lazım onun dışında blackjack alacağım kararımı verdim
   
 12. Kızmıyorum. :)

  Ne alırsan al, ikinci el al.
   
  monkeydluffy bunu beğendi.
 13. Shred için bence fazla boğuk, ritm gitar için fazla nazik. Karbon desteksiz sap esnek ve serte gelmiyor.
   
 14. Alakası yok. Hangi ampliyle çaldınız?
   
 15. Orange Jim Root Terror, Engl Powerball.

  Siz niye aksini düşündünüz?
   
 16. Gitarı iki gün kullandım, Soldano SLO-100 ile. Tam tersi Full Shred'li modeli kullanırken gayet yırtık tonlar yakalamıştık. Neck pozisyonunda da buğulu güzel tonlar geliyordu. Fiyatına göre çok iyi bir performansı var bana göre.

  Tabi ki sap meselesi baştan başa kişisel bir durum ancak gerek hayvani bendler olsun, gerek akorlar olsun sert tuşede gayet güzel bir performansa sahip.
   
 17. Aktifli modeliydi benim dediğim, şimdi oldu :)
   
  petruccist bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş