Knightmare (Heavy/Power Metal) - Ankara

eveeeeeet konsere 6 gün kaldı. bu sefer Knightmare' dan değişik, anlamlı ve güzel 1 adet cover dinleyeceksiniz diğer coverların yanında ;)

ayrıca albümde olacak bestelerimizden daha önce çalmadığımız 1 bestemizide çalacağız. Yani kısaca daha da dolu bir playlist le Knightmare sahneye çıkacak bu sefer. Aman dikkat diyim!!! :twisted:

Davul için sağ kol...

Merhaba arkadaşlar,

Ben Kemal Hatipoğlu.Ankara' dayım. Şu an Knightmare ve Origam gruplarında davul çalıyorum. 7-8 yıldır davul çalmakla uğraşıyorum. Knightmare ve Origam' dan öncesinde de Celestial Asylum, Lost Infinity, Claymore ve Astrahan' da davul çaldım.

Malum şehiriçi ve dışı konserler olmakta gruplarımla, bu konserlerde de gerek davul ekipmanlarının yükü/ağırlığı ve asıl önemli olan davulun kurulumu, konserden sonra toplanması için kendime bir yardımcı, yoldaş, sağ kol veya crew/rody aramaktayım. Sakın yanlış anlaşılmasın kendimi bir şey zannettiğimden değil ama gitaristler gitarlarını kurarken 8-9 parçadan oluşan davul ekipmanını kurmak; zil ayaklarını kurmak, zilleri takmak, twin pedalı kurmak, trampet sehpasını kurmak, trampeti, yerleştirmek, zillerin açılarını ayarlamak gibi işleri tek başıma yaptığımda hem çok enerji, hemde çok zaman gitmekte.

Bilen bilir metal konserlerinde sizden önceki grup sahneden indikten sonra sizin kurulmanız ve çaldıktan sonra toparlanmanız için çok kısa bir zaman kalmakta.

Yukarıda belirttiğim gibi bu işlerin daha hızlı, daha az yorucu ve rahat olması için bir yardımcı arıyorum kendime. Ankara' da olması, davul çalmayla ilgilenmesi ve/veya davul ekipmanlarının kurulumunu bilmesi ( pearl marka ekipmanlar/hardware kullanıyorum )istediğim özelliklerdir.

Malesef para ve/veya ücret verebilecek gücüm yok. Ama elbette gittiğimiz konserlere bedava girebilecek bu kişi ve şayet ücret alırsak kendi payımın yarısınıda kendisine vereceğim. Konserlerde grup elemanı statüsünde olacaktır ve öyle muamele görecektir bu kişi. Bir kez daha tekrarlıyorum sakın yanlış anlaşılmasın, sadece dediğim gibi bir sağ kol, yoldaş, arkadaş arıyorum davul olayı için. Belki o kişiden öğreneceğim şeyler olacak, belki o kişinin benden görecekleri öğrenecekleri olacak.

Şayet ilgilenen arkadaşlar olursa bana buradan özel mesajla veya kemalhatipoglu@hotmail.com adresine mail atarak ulaşabilirler.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Kemal Hatipoğlu - Knightmare, Origam : Davul

Dostum keşke Ankara'da olsaydım para falan da istemez. Zaten her konserinize gelirdim. Muhabbet ederdik. Bülent, Koray eski günleri yad ederdik. Umarım istediğin gibi bir yardımcı bulabilirsin.

Eyvallah midnight_poet. düşüncelerin ve iyi niyetin çok teşekkür ederim. bende Ankara' da olmanı isterdim valla ne diyim. yinede çok teşekkür ederim. bakalım, umarım ilgili ve istekli bir arkadaş görür bu mesajımı, ilgilenirde bana yoldaş olur, bu işleri beraber çok daha hızlı ve rahat yaparız onunla, hayırlısı bakalım...

Eyvallah Emre bekliyoruz. Gelin hep beraber eğlenelim, coşalım : )

geçen Pazar günkü konserde sizi kaçırmıştım sizde I Want Out coverlamışsınız. Sevindim valla duyunca artsın böyle sağlam power metal parçalarını coverlayan gruplar ve coverlanan parçalar ;)

valla geldiğinde görürsün balkabağı varmı yokmu huehuh : ))

sizin balkabağı nın tadı güzelmiş hemen yenmiş bitmiş, bizdende istediler o yüzden 1 adet balkabağı : ))

eeee Allah' ın dediği olur, hayırlısı ;)

guncelleyim dedim az kaldı heycanlandım yau ilk olacak ya.. bole guzel olur umarım cıkan butun gruplar için bu arada karaleke dagıldıgı için 5 grup yer alacak konserde...

Evet, Karaleke'nin sahne alamayacak olması nedeniyle saat 20.00 gibi sahnede olacağız...

Kabak olayını arkadaşlarla konuştuk, maalesef Bülent konser için aldığımız balkabağını tatlı yaptırıp götürmüş (uyanmalıydım aslında rendelenmiş ceviz sorduğunda!!!), bu nedenle kabak olayını başka sefere erteledik... 2 yeni parça olacak ama bu sefer, sürpriz bir cover ve albümün açılış parçası olacak boyu kıracak kadar hızlı "West Wind"...

Görüşmek üzere :D

saolasın yakko. Bizim içinde Rewind' le aynı sahneyi paylaşmak çok güzel ve keyifli olacak ;)

Bu arada Koray' ın dediğini ciddiye alınız : ) yane Knightmare izliyeyim diye düşünüp, adamlar 9 da çıkar fln deyip 8:30 gibi gelirseniz, Knightmare performansının yarısında mekana girmiş olursunuz :p :) ;)

Ki zaten gelecek adam en başından gelmeli izlemeli bence. Çünkü tüm gruplar kendi türünde emek sarf eden, uğraşan, çaba gösteren insanlar. Kimisi yeni, azimli, istekli kişilerden oluşan yeni gruplar. Kimisi ise uzun yıllardır bu müziğin içinde olan abilerden oluşmakta. Yeni ve eskinin çok güzel bir harmanı olacak bu konser.

Herkesleri bekliyoruz efenim. Görüşmek üzere ;)

Evet evet !

Geçen pazar biz ısmarladık balkabagı , biz hiç yiyemedik , sizin balkabaklarının tadı çok leziz oluyor geçen seneden beri ben yiyemedim sizinkilerden.Ayıp oluyo ama ısmarlama sırası sizde artık :)

Ne beleşci adamlarsınız hep bizmi ısmarlıcaz kardeşim :LOL:

valaha heycanlıyız...
sizler gibi büyük müzisyenlerden önce bi nebze olsun performansımızla seyircileri ısıtabilrsek ne mutlu bize.... :p
bgn konser erken kalkın cocuklar dedim ama hala uyuyor sanrım tüm camiaa :LOL:
başarılar hepimize...

Eyvallah Tarık, saolasın bu güzel moral ve gurur verici sözlerin için. Bizler içinde yeni arkadaşlarla tanışmak ve onlarla aynı sahneyi paylaşmak çok güzel. ;)

Umarım sizlerde en az bizler kadar eğlenirsiniz. Herşey istediğiniz gibi olur ve yolunda gider umarım. Akşam üstü Garage ' da görüşmek üzere ;)

Bu gece yine çok güzel bir müzik ziyafeti yaşattı naytmeyırımız bize , ellerine sağlık tebrikler !

Demir Bakireler çok güzeldi , balkabagı için zaten birşey demeye gerek yok ;)

Bu arada dikkatimi çektide besteler harika ya.Çok güzel octavier lı interlude lere sahip ve vokal melodileride çok hoşuma gitti album çıksada dinlesek ;)

Sevgiler&Saygılar...

Bu muhteşem gece için Knightmare' e teşekkür ederiz. Ne kadar eğlendiğimi anlatamam. Keşke hiç bitmeseydi, sabahı bulsaydık :p . Şaka bir yana, tebrik ederim hepiniz ayrı ayrı çok iyiydiniz. Ayrıca Bülloweene' e bandana çok yakışmış :D . Bir dahaki konser ne zaman acaba? Hazır ısınmışken arayı soğutmasaydık :LOL: . Hem daha kabak tatlısı yiyecektik :utandim

bu geceki performansınız gerçekten çok güzeldi, bunun için hepinize çok teşekkürler, sizle aynı sahnede çalmış olmak benim için bi onurdur. basscı abime de ayrıca tebriklerimi ve saygımı sunmak istiyorum huzurunuzda...

burak - wasteland: bass

Geri