Fraser Guitars

Bu Fraser Guitars hakkında bilgisi olan var mı? Kalitesi nasıldır, fiyat/performansı vs. vs.

diğer bir butik marka olan MJT Guitars ile ilgili de daha önce çok araştırma yapmıştım, fiyat performans açısından mükemmeller, parçalar çok kaliteli ve Relicinglerinin üstüne yok. Relic açısından onlar kadar iyi olduğunu düşünmüyorum fakat daha önce kullanmış ya da araştırmış kişiler bu konuda bilgilerini yazabilirler.

https://www.facebook.com/Fraserguitars/

Fraser’ı pek bilmem ama Strat ve Tele olmak üzere 2 adet MJT gitarım var. Strat olan USA Fenderimden, Tele olan da daha önce çaldığım Fender 52 Tele’den net olarak daha iyi. Üstelik ödediğniz fiyat da neredeyse bunların yarısına denk geliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fraser’ı pek bilmem ama Strat ve Tele olmak üzere 2 adet MJT gitarım var. Strat olan USA Fenderimden, Tele olan da daha önce çaldığım Fender 52 Tele’den net olarak daha iyi. Üstelik ödediğniz fiyat da neredeyse bunların yarısına denk geliyor.
Mjt gitarlar için harika işler çıkarıyor. İlerde kendi gitarımı satarsam ilk uğrayacağım yer, sadece kozmetik parçalarda (pickguard, knob vs.) Aynısını söylemek hiç mümkün değil malesef :/

Onların hepsini sizin seçiminize göre ayarlayabiliyorlar. Zaten kit olarak aldığınızda genelde allparts’dan geliyor donanımlar. Ama bunu değiştirme şansınız da olabiliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Doğru, normalde kendileri refinish yapma amacıyla başlayıp zamanla büyümüşler zaten, o yüzden istediğimiz bir ürünü (gitar sapından tunere kadar) onlara göndertip eskitme vs yaptırabiliyoruz ve inanılmaz da iyi yapıyorlar işlerini. Beni o plastik parçalar ile ilgili büyük bir hayal kırıklığına uğrattılar. 3 ay istediğim ve tarif ettiğim şekilde pickguard kiti sipariş edip beklemiştim, ortaya böyle bir şey çıktı, açıkçası knobların standart dimarzio knobları olduğu belli ve o aged vintage tarzı yerine direk ‘beat up’ şeklinde yapmışlar. Kendilerinden sanki 50-60’lardan kalmış gibi relic yapmalarını istedim ama abdülhamitten kalma gibi yapmışlar.. Evde proje olarak kendi reliclediğim knob açık ara daha iyi duruyordu 🙄 Yaptırdığım kit buydu (aged mint green guard ve biraz eskitilmiş aged white parçalar istemiştim)

Dosyalar

• BEEFCA9B-D87C-4F44-B318-7EB751031024.jpeg
    BEEFCA9B-D87C-4F44-B318-7EB751031024.jpeg
    546.9 KB · Gösterim: 356
  • 2C895B7D-63F4-4CBF-BE29-F9B0C283F1A1.jpeg
    2C895B7D-63F4-4CBF-BE29-F9B0C283F1A1.jpeg
    570 KB · Gösterim: 366
  • 4F59B1D4-7B59-4BAC-B7A1-6790B2A8901B.jpeg
    4F59B1D4-7B59-4BAC-B7A1-6790B2A8901B.jpeg
    584.9 KB · Gösterim: 324
MJT’den alınabiliyor kit olarak. İsterseniz tüm parçaları finishing ve agingler yapılmıs olarak demonte alabiliyorsunuz ya da isterseniz size kendi yaptıkları tamamlanmış gitarlarından gönderiyorlar. O şekli ile fiyatı daha tuzlu oluyor hali ile. Ben hep kit olarak alıp burada luthiere monte ettirmeyi tercih ediyorum.

MJT’den alınabiliyor kit olarak. İsterseniz tüm parçaları finishing ve agingler yapılmıs olarak demonte alabiliyorsunuz ya da isterseniz size kendi yaptıkları tamamlanmış gitarlarından gönderiyorlar. O şekli ile fiyatı daha tuzlu oluyor hali ile. Ben hep kit olarak alıp burada luthiere monte ettirmeyi tercih ediyorum.
Luthiere sapı hariç birşey göndermem bana kalsa, ki sapı dahil fretleri takılı olsun yeterli benimiçin istersen sen de luthiere pek para verme adı üstünde DIY do it yourself 😁😁

Bu Fraser Guitars hakkında bilgisi olan var mı? Kalitesi nasıldır, fiyat/performansı vs. vs.

diğer bir butik marka olan MJT Guitars ile ilgili de daha önce çok araştırma yapmıştım, fiyat performans açısından mükemmeller, parçalar çok kaliteli ve Relicinglerinin üstüne yok. Relic açısından onlar kadar iyi olduğunu düşünmüyorum fakat daha önce kullanmış ya da araştırmış kişiler bu konuda bilgilerini yazabilirler.

https://www.facebook.com/Fraserguitars/

Hemen hemen aynı ayarda. Benim için iyi bir strat iyi bir sap demek. Tercihen 3A flame maple üzeri brezilya gül ağacı olmadı hindisitan gül ağacı. Sonra iyi bir elektronik ve tercih ettiğiniz tona göre manyetikler. Tercihen butik manyetikler. Bir sürü üretici var. Ben yabancı olarak Jason Lollar'ı tercih ediyorum. Yerli olarak da Erhan Suludere derim. Ben Blues'dan anlarım başka da bilmem :) İyi bir Blackface tipli amfi varsa her türlü güzel tınlıyor zaten :) Tona etki bakımından gövde çok geri planda bence Strat için. Kıvılcım Müzik'te vakti zamanında bir Namm Fuarı için yapılmış 3A Flame maple üzeri Brezilya Gül Ağacı Custom Shop bir Start vardı. Ben hayatımda öyle bir gitar çalmadım. Çok dikkat ettim 3A Flame neckli olan stratlar dramatik olarak diğer Strat'lardan farklı tınlıyor. Quarterswan kesim falan hikaye. Demem o ki iyi bir strat istiyorsanız önce güzel bir sap yaptırın sonra gerisini toplarsınız. Bu iş için de benim en beğendiğim Smitty Custom Guitar's ın sapları.
Mesela

Eğer herşey düzgün giderse normalde sipariş verdikten sonra 12 hafta içerisinde ürünler kargoya verilmiş oluyor.

Benim öyle olmadı çünkü yeterince araştırmadan gidip sapı USACG firmasından sipariş ettirdim. Meğerse adamların kadro değişmiş bayağı bir üretim süreçleri yavaşlamış o aralar. O yüzden benim 6 ayda gelmişti. Hala da üretim süreci yavaş o yüzden USACG tavsiye etmem. Bu arada yanılmıyorsa Musikrafttan sipariş ederseniz MJT’nin kendi headstock ve decal olan versiyonu geliyor galiba.

Sitede adamlar birden fazla alternatifli fiyat vermiş. Sebebi de isterseniz sadece finishingi yapılmış çıplak gövde alabiliyorsunuz ya da full gitar da veriyorlar.

İstediğiniz alternatifi seçtikten sonra adamlar birkaç detay daha soruyor gitarla ilgili ve parayı gönderince süreç başlıyor. Paypal çalışmadığı için güzelim yurdumda wire transfer kabul ediyorlar.

İletişim konusunda gerçekten iyiler, attığınız hiçbir email havada kalmıyor. Ve en ince detayına kadar fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Bu arada ebay kullanabilenlere ebay sitesine bakmalarını tavsiye ederim arasıra. Auctionlardan çok iyi fiyatlara gövde vs düşürebilirsiniz. Mjt gövdeleri Wildwooddan alıyor. Gerçekten başarılı çok güzel oluyor gövdeleri.

Kargo bana USPS ile geldi bu arada kapıda gümrüğü ödeyip PTTden alıyorsun %20 ile.

Sapta riske girmek istemeyen sadece gövdeye girip sapı da burada yaptırabilir tabii ki.

Geri