yamaha aes720 bu gitar ne kadar eder arkadaşlar

o zaman bence les paul kasa yerine bir tele alman daha mantıklı. ondada uygun yolu bir sx tele alıp modifiye edebilirsin. schecter pt standart alabilirsin fiyat performans muhteşem bir gitardır. 1500-1750 tl arasında bulabilirsin. ltd te-202 bakabilirsin o fiyat aralığında muhteşem gitarlar özellikle pt standart şiddetle öneririm al bana dua edersin :)
Pt standarti denediğimde bende beğendim fakat fiyatlar yüksek gidiyor. Squier vibe serisi ile aynı piyasada hemen hemen.

o zaman bence les paul kasa yerine bir tele alman daha mantıklı. ondada uygun yolu bir sx tele alıp modifiye edebilirsin. schecter pt standart alabilirsin fiyat performans muhteşem bir gitardır. 1500-1750 tl arasında bulabilirsin. ltd te-202 bakabilirsin o fiyat aralığında muhteşem gitarlar özellikle pt standart şiddetle öneririm al bana dua edersin :)
Schecter PT Standart 2000 lira civarında var sadece. Diğer gitarın 2. elini bulamadım.

üst tarafından vuruk olan ise 1800 tl den yükseltti. bence 1500 tl teklif et verir çünkü zaten ederi piyasası o gitarın. birde bir ara aynı gitar letgoda 1200 tl idi hatta ben alacaktım. çünkü gerçekten hem işcilik hem sound anlamında çok iyi bir gitar fiyatına göre üstündeki donanımda gayet iyi. bulduklarınla yazış kafandaki fiyatları ver illa veren çıkar. sonuç olarak temizliğine göre 2. el fiyat aralığı 1500-1750 tl olan gitarlar yazdığım gitarlar acelen yoksa onların üstüne verme hatta forumada aranıyor ilanı açabilirsin. buradanda satan çıkar. bakma mantıksız insan çok forumda ama mantıklı insanlar daha çok :) oben yazmak istemedimde başlığı açan arkadaş banada birçok kez bu gitarları takasta kakalamaya çalıştı :) bilmiyor bu forumda en manyaklardan biri benim yıldı 100-150 pedal değiştirip en az 5-10 gitar değiştiren bir adamım :) benimkide hastalık ev kullanıcısı olunca imkan oldukca fazla gitar ve ekipman denemek istiyorum :)

bunların hepsi tercih meselesi şuan bende gitar satıyorum hatta geçende musicman gitarımla ilgili anlaştık ettik arkadaş yurt dışında dönünce alacaktı. şansa yurtdışında müzik mağazasında deniyor herşey güzel ama gitarım tremolo aralığı çok az geliyor. ve son dakika vazgeçti. he ben birşey demedim denmezde. sonuçta gitar almaya gidip denedikten sonra beyenmeyip almayada bilirsin. zaten kişiylede öyle konuşulmalı tamam fiyat ok herşey ok ama tam karar denendikten sonra vereceğim demen gerekli. adama söz verdim diye içine sinmeyen gitarı almamalısın. sonuçta sadece marka model değil bir çok etken var belki gidip pt deniyeceksin sapı kalın gelecek rahat edemeyeceksin tonunu beyenmeyeceksin birşeyler içine sinmeye bilir ozaman rahatlıkla vazgeçebilirsin.

zaten aklı başında bir satıcı ise sana hak verir . sonuç olarak herkez aynısını yapıyor. sıfırda alsan mağazaya gidip deneyip içine sineni alıyorsun bazen sinmiyor almıyorsun .

zaten aklı başında bir satıcı ise sana hak verir . sonuç olarak herkez aynısını yapıyor. sıfırda alsan mağazaya gidip deneyip içine sineni alıyorsun bazen sinmiyor almıyorsun .
Hocam şöyle de bir detay var, ben gitardan anlamayan birisiyim. Elektro gitarda da işler daha da karışık. Benim istediğim bahsettiğim grupların şarkılarını çalarken, dinlerken aldığım hazzı yaşamam. Gittiğimde gitara sadece bakarım dışında birşey var mı diye. Elime alıpta bir Knee Socks çalamam. Bu yüzden bu grupları, müziklerini ve gitarları iyi bilen siz değerli grup üyelerine soruyorum. Ama birisi -a dese başka biri -b diyor..

Hocam şöyle de bir detay var, ben gitardan anlamayan birisiyim. Elektro gitarda da işler daha da karışık. Benim istediğim bahsettiğim grupların şarkılarını çalarken, dinlerken aldığım hazzı yaşamam. Gittiğimde gitara sadece bakarım dışında birşey var mı diye. Elime alıpta bir Knee Socks çalamam. Bu yüzden bu grupları, müziklerini ve gitarları iyi bilen siz değerli grup üyelerine soruyorum. Ama birisi -a dese başka biri -b diyor..

öncelikle anlamıyorsan anlayan biriyle gitar al bence . 2. olarak tabiki herkezin tarzı sevdiği gitar farklı bu sebepten farklı fikirler olacaktır. o sebeple bu yanlış bu doğru demek olmaz. acelen yoksa biraz bekle o kişiyede yaz 1500 TL nakitim var satmayı düşündüğünüzde yazarsınız bana diye emin ol 1 haftaya tamam olsun kardeşim diye döner :)

bak @Ketamin ocak ayında satmış birtane o deneyimleriyle yardımcı olabilir . gitarıda güzelmiş :)
Schecter her zaman f/p gitar üretmiştir, üzmez. Bendeki pt fastback modeliydi. Aslında tarzım olmayan bir gitardı ama fiyatı çok uygun (1250'ye aldım), tipi çok güzel ve schecter olunca dayanamayıp aldım. 2-3 ay sonra takas yapıp JLV-7 aldım. :)

Neyse, köprü manyetiği (filtertron tarzı, duncan designed) çok iyiydi ama sap manyetiği (klasik hum) çok tatmin edici değildi, g&b üretimi. Prs şu manyetikleri 800-900 dolarlık gitarına takıyor, millet de her yola geliyor demiyor mu, ikisi de ilginç. Sapın kesimi güzeldi, biraz daha zorlasalar quarter sawn keseceklermiş. Denk gelmiştir muhtemelen ama en dikkatimi çeken oydu. Schecter'da daha kötü fret işçiliğine rastlamadım, elbette son fretlerin uçları tam yuvarlanmamış olabiliyor, bir iki fret hafif yüksek olabiliyor ama elimden geçen modellerde çok rahat ince mi tarafı 1.3 kalın mi tarafı 1.5 mm ayarlanabiliyordu. Şu an elimdeki 3 schecter'da da bu değerlerin daha altında mesela. Fakat geçen yaz fender yeni player serisi denedim fret uçları çok kötüydü, bildiğin kesiyordu. Fret levele bakamadım, fret rocker yoktu yanımda. :)

Şu üstten vuruk ama satıcının lüthiyeye özel yaptırdım dediği pt standard hala duruyor mu bilmem ama 1200 liraya bedava. ABD fiyatı 550 dolar bu gitarın, avrupa fiyatı 600 dolar falan. Yeni başlayan için çok güzel gitar. Tavsiyem duruyorsa o gitar alınabilir. Durmuyorsa da schecter'lara bakmak yararlı olur. Dediğim gibi hem f/p gitarlar hem de satarken kolay satılan gitarlar.

Bu arada squier classic vibe tele çin üretimi, gövde çam ağacı, kısacası kalitesiz malzeme, fiyatı da zaten 400 dolar. Burada ederinden fazlaya satılıyor, bir özelliği varmış gibi.

Son düzenleme:
Schecter her zaman f/p gitar üretmiştir, üzmez. Bendeki pt fastback modeliydi. Aslında tarzım olmayan bir gitardı ama fiyatı çok uygun (1250'ye aldım), tipi çok güzel ve schecter olunca dayanamayıp aldım. 2-3 ay sonra takas yapıp JLV-7 aldım. :)

Neyse, köprü manyetiği (filtertron tarzı, duncan designed) çok iyiydi ama sap manyetiği (klasik hum) çok tatmin edici değildi, g&b üretimi. Prs şu manyetikleri 800-900 dolarlık gitarına takıyor, millet de her yola geliyor demiyor mu, ikisi de ilginç. Sapın kesimi güzeldi, biraz daha zorlasalar quarter sawn keseceklermiş. Denk gelmiştir muhtemelen ama en dikkatimi çeken oydu. Schecter'da daha kötü fret işçiliğine rastlamadım, elbette son fretlerin uçları tam yuvarlanmamış olabiliyor, bir iki fret hafif yüksek olabiliyor ama elimden geçen modellerde çok rahat ince mi tarafı 1.3 kalın mi tarafı 1.5 mm ayarlanabiliyordu. Şu an elimdeki 3 schecter'da da bu değerlerin daha altında mesela. Fakat geçen yaz fender yeni player serisi denedim fret uçları çok kötüydü, bildiğin kesiyordu. Fret levele bakamadım, fret rocker yoktu yanımda. :)

Şu üstten vuruk ama satıcının lüthiyeye özel yaptırdım dediği pt standard hala duruyor mu bilmem ama 1200 liraya bedava. ABD fiyatı 550 dolar bu gitarın, avrupa fiyatı 600 dolar falan. Yeni başlayan için çok güzel gitar. Tavsiyem duruyorsa o gitar alınabilir. Durmuyorsa da schecter'lara bakmak yararlı olur. Dediğim gibi hem f/p gitarlar hem de satarken kolay satılan gitarlar.

Bu arada squier classic vibe tele çin üretimi, gövde çam ağacı, kısacası kalitesiz malzeme, fiyatı da zaten 400 dolar. Burada ederinden fazlaya satılıyor, bir özelliği varmış gibi.

işte o şuan 2000 TL istiyor :) zam yapmış

1200 liraya da pazarlık yaptılarsa kafası atıp fiyatı yükseltmiş olabilir, kendimden biliyorum. :) 1200 liraya kadar düşmüş biri 1500 liraya her türlü atlar.

İş kısmını anlamadım, bir de çoğul konuşmuşsunuz. Kimin kirli düzeni ortaya dökülecek? :)

ben konuştum letgo yenilemede otomatik indirmiş fiyatı 1200 e verseydi ben alacaktım 2 hafta önce :) indirmiyor . bakalım artık

İş kısmını anlamadım, bir de çoğul konuşmuşsunuz. Kimin kirli düzeni ortaya dökülecek? :)

yok konu başlığında aes720 kaç para eder diye arkadaş sormuş sonrasında da baya bir laf söylemiş bende gerçek eden değerini çıkartacağım :) bu akşam kısmetse alacağım aynı gitarı fiyat bilgisini kesinleşince yazarım ama 1500 tl nin altında bir tutara alacağım. net tutar akşam :)

Geri