En son hangi şarkıda tel kopardınız arkadaşlar?

Monkey3 - Icarus

10:30'dan sonra şarkının insanı başka boyuta taşımasından mütevellit fazlaca coşunca dayanamamıştı tel. Denemek için Daddario XT takmıştım ama hiç beğenmemiştim, Elixir'e dönmek için fırsat kolluyordum. Belki de bilinçaltım devreye girdi, abandı tele. :)

Sizin gitarlar mı sıkıntı, yoksa çok uçuk bendler falan mı yapıyorsunuz ? 3 yıldır tel koparamadım, en fazla 1-2 kere si teli yerinden çıkmıştı onu da tel tutucu küpleri yer değiştirerek çözmüştüm. Bol bol bendli çalarım, tam ses bend yaparım ama tel mel kopmuyor bende.

Sizin gitarlar mı sıkıntı, yoksa çok uçuk bendler falan mı yapıyorsunuz ? 3 yıldır tel koparamadım, en fazla 1-2 kere si teli yerinden çıkmıştı onu da tel tutucu küpleri yer değiştirerek çözmüştüm. Bol bol bendli çalarım, tam ses bend yaparım ama tel mel kopmuyor bende.
Bend yaparken çok eskiden tel koparırdım, o da telin eski olmasından kaynaklıydı. Benim başlığa yazdığım iki olay da pena ile tele sert vurmaktan kaynaklı oldu. Zaten az önce yazdığım durum normalde çalınmayan bir nokta, o bölgedeki telin gerginliği zaten fazla ve biraz sert vurunca, ince tellere de denk gelirse gümlemesi normal. :)

Geri