Neural Dsp Başlığı

Abi yorumunun ilk kısmına katılıyorum ama açar açmaz noktasında destekleyemeyeceğim. Bugüne kadar birçok modelini denedim ve hemen hemen hepsi daha defaultta kükrüyordu. Bunda ise bir ton fxler, fazlasıyla boxy bir ton… Bi anda 2014’e dönüp Bias’tan eğip büküp ton çıkarmaya çalışırkenki halime döndüm. Video bile bi yavan, bi heyecansız oldu.

Belki ben olduramadım, meraklısına diyelim.
Ben kendim denemedim zaten Jack Gardiner'in videosunda duyduğumda çok beğenmiştim...arayıp da bulamadığım kelime niş miş bu arada okuyunca fark ettim :) @barrios

Yjm tabanlı olması haricinde hiçbir anlamı olmayan bir iş yapmışlar. Gün aşırı açam da çıkıvıkı vauv vauv çıkı vauv vauv ratm çalam diyecek kaç kişi vardı, öle bayıla böyle bir yazılım bekliyorlardı da bunu dipleri düşe düşe alırlar mı merak ediyorum. Butik veya majör markalara yönelik yazılımlara ağırlık vermelerini, quad cortex’i bu yazılımlarla uyumlu bir hale getirmelerini bekliyordu çoğunluk. Bu beklentiyi duymazdan gelip pas geçmeleri zamansız ve saçma bir icraat oldu. İlk ölü doğmuş mahsülleri olabilir, umarım akılları tezinden başlarına gelir.

Bu arada mesa mark IIC+ için bir yorum güncellemesi yapayım; “çok da matah değil” demiştim önceden. Şu anda ndsp’den çıkan en başarılı plug-in bu olabilir diye düşünüyorum. Kullandıkça diğer bütün yazılımlar kulağıma batmaya başladı. Neyi nasıl yaptılarsa son derece doğal bir duyum yakalamışlar, elimdeki diğer ndsp yazılımlarıyla kıyasladığımda açık ara eziyor hepsini.

Öte yandan mesa’da ton yaratması da bir o kadar uğraştırıyor. Belki olması gereken budur; gerçek bir amplifikatör karakterine ve tepkimesine yaklaştıkça yazılımı daha fazla yontmak zorunda olmak normaldir, ona bir şey diyemiyorum. Kullanım kolaylığı bakımındansa illet ettirebilir, hak veriyorum.

Günlerce uğraşıp kurcalayıp ancak 2-3 tane ana preset tutturdum, farklı bir şeyler denemeye kafa kalmadı.

Son düzenleme:
Hort,

"Töz" parçasının gitarlarında ilk kaydettiğimden beridir içime sinmeyen aşırı "boxy" bir duyum vardı. Ayrıca 2 track arasındaki zamanlama hataları da dinledikçe kabul edilemez hale gelmişti. Oturdum geçen gün komple yeniden kaydettim, bas gitar sinyalini de parallax'dan geçirdim, pırıl pırıl oldu.

Sol kanal mark IIC+, sağ kanal mark IIC++. Hiçbir harici IR yok, hiçbir pre/post eq yok, her iki kanal da -12/-16db arası geziniyor. Gitar yine rgd61al, teller ernie ball not even slinky 12-56 set. Akort düzeni de aynı şekilde drop B.

Bu arada öle bayıla kulandığım omega granophyre ve soldano slo-100'ü de katladığını düşünüyorum;

Mesa vs Omega;

SLO-100 vs. Mesa (bu sefer slo-100 ile başlıyor riff)

Ham sinyal (L/R hard panned)

Sinyalleri karşılaştırırken mesa tek başına kulağıma batsa da genel mix içinde çok sağlam ve dengeli oturuyor gibi duyuyorum. Bu yüzden gerçek bir ampli/kabin sonucuna daha yakın, daha organik bir sonuç veriyor diye düşünüyorum. Ya da aynı parçalarla uğraşmaktan artık manyak oldum ve haberim yok, bu da bir ihtimal.

Son düzenleme:
VST pluginlerinden bahsediyorsak inanılmaz CPU tüketiyor bu NeuralDSP pluginleri. Öte yandan IK Multimedia'nın TONEX plugini kaynak tüketimi konusunda çok daha insaflı (Sadece Amp ve Impulse response) Amplitube 5 ve BIAS FX ile karşılaştırmadım; ama Clairvoyant, Softube AmpRoom, Revalver, Guitar Rig Pro, Line6 Helix Native vb. ile kıyaslandığında performansı gayet iyi.

Yine de NeuralDSP'nin DarkGlass Ultra'sını bas gitarlarda severek kullanıyorum. Bazen de AuroraDSP Mammoth.

Neural DSP için windows ses ayarları nasıl olmalı? ASIO mu kullanmalıyız yoksa diğer modları mı? ASIO seçiliyken Youtube vs üzerinden ses alamıyorum. Diğer seçeneklerde zaten ses sorunları oluyor. Bir iki platformda ASIO kullanırken diğer programlardan ses almak için Referans Monitörü kullanılması gerektiği aksi halde bilgisayardan output olarak ses alamayacağız belirtilmiştir. Referans Monitörü alana kadar laptobumu hopörler olarak naısl kullanabilirim?

Normalde HX Stomp kullanıyorum ancak Neural’dan aldığım tonları alamıyorum bir türlü. Belki benim beceriksizliğim ancak HX Stomp’ta referans monitörden gelen ses sanki yan odadan geliyormuş gibi. Bakalım indirimde ne alırım bilemiyorum ancak pitch shifter elzem.

Black Friday'e kadar fiyatların üstüne çaktırmadan gıdım gıdım koyup 24 Kasım gibi maks %15-20 indirirler. Kısa süreliğine şimdiki fiyatın birazcık aşağısına gelir. Geçen sene bu sıralar Presonus Temblor T10 subwoofer almıştım 8500 lira'ya. BF sonrası 11.500 lira oldu. Şimdi 25 bin lira görünüyor aynı sitede.

VST Plugin'lerde daha bonkör indirimler olur. %50'Ler %60'lar havada uçuşur diye tahmin ediyorum.

Black Friday'e kadar fiyatların üstüne çaktırmadan gıdım gıdım koyup 24 Kasım gibi maks %15-20 indirirler. Kısa süreliğine şimdiki fiyatın birazcık aşağısına gelir. Geçen sene bu sıralar Presonus Temblor T10 subwoofer almıştım 8500 lira'ya. BF sonrası 11.500 lira oldu. Şimdi 25 bin lira görünüyor aynı sitede.

VST Plugin'lerde daha bonkör indirimler olur. %50'Ler %60'lar havada uçuşur diye tahmin ediyorum.
Black Friday kampanyasından(?) yararlanmak için bir süre belirlenen ürün için fiyat takibi yapılmasını öneriyorum. Çünkü cidden dediğiniz gibi bir durum var. Ürünün fiyatı indirimlerden kısa bir süre önce artıyor ve kampanya haftasına geldiğin ya eski fiyata ya da biraz daha pahalısına gidebiliyor.

Amacım şirketi karalamak değil kesinlikle ama ne yazık ki ülkemizdeki sayılı müzik marketleri böyle yapıyor. Fiyat düşüyor doğru evet. Ama indirim oranı kesinlikle doğru değil.

Arkadaşlar, neural dsp plugini satmak zahmetli mi?
iLok üzerinden transfer yapıldığında 25 Usd komisyon ödemek gerekiyormuş diye okudum, doğru mu?

Black friday için mail geldi 17-30 u arası. Hepsinde %50 indirim olacakmış Mateus Asato hariç, onda %30 olacakmış.

1 tane alacak olsanız ne alırdınız? all-in-one (Gojira hariç). Eskilerinde drop pedal olsa direk Fortin Cali alırdım.

Bir fıtık ameliyatı sonrası neredeyse bir yıldır düzgün gitar çalamadım, tamamen iyileştikten sonra da alışkanlık kaybından =(

Bu vesileyle Mark IIC+ ile geri döndüm. Akıyor plugin. Deneme sürümü şu an, Black Friday ile alırım. Bilgisayarı yenilemiştim, bugün de oturup tüm yazılımları, pluginleri filan tekrar yükledim, tel değiştirdim, sap ayarladım, bir tane de Boss Katana Mini aldım ve aşırı memnun kaldım... Hadi hayırlısı.

Son düzenleme:
Bir fıtık ameliyatı sonrası neredeyse bir yıldır düzgün gitar çalamadım, tamamen iyileştikten sonra da alışkanlık kaybından =(

Bu vesileyle Mark IIC+ ile geri döndüm. Akıyor plugin. Deneme sürümü şu an, Black Friday ile alırım. Bilgisayarı yenilemiştim, bugün de oturup tüm yazılımları, pluginleri filan tekrar yükledim, tel değiştirdim, sap ayarladım, bir tane de Boss Katana Mini aldım ve aşırı memnun kaldım... Hadi hayırlısı.
Hocam geçmiş olsun, Mercuriall da yeni 6160III çıkardı, kıyaslayacak olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Black friday için mail geldi 17-30 u arası. Hepsinde %50 indirim olacakmış Mateus Asato hariç, onda %30 olacakmış.

1 tane alacak olsanız ne alırdınız? all-in-one (Gojira hariç). Eskilerinde drop pedal olsa direk Fortin Cali alırdım.

Bütün higain yazılımlarını kullandım/kullanıyorum, açık ara mesa mark iic+ suite derim.

Geri