Sattığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

Sattığınıza pişman olduğunuz, özlediğiniz ekipmanlar 3 taneden fazlaysa (hadi 2 tane de benden olsun 5 etsin) ortada bir sıkıntı var arkadaşlar.😃

7.yi 8.yi sattınız, hala pişmansanız oturup düşünmeniz ve listenin daha fazla uzamaması, daha çok pişman olmamak adına aldığınız ekimanları bence satmamanız veya iyi düşünmeniz gerekiyor.
Bende fazla ekipman alıp satan biriyim, sıkıntı tamamen şuanlık ekonomi, öceden 80 liraya aldığım cihazlar çok değişik fiyatlara çıktı ve Türk kafasıyla düşündüğümüz için satmayıp saklasak şuan daha da pahalıya satılacaktı tamamen duygusal. Nedense bu mesajda telefonu çıkart göster diyen dayı imajı hissettim ben :D

Sattığınıza pişman olduğunuz, özlediğiniz ekipmanlar 3 taneden fazlaysa (hadi 2 tane de benden olsun 5 etsin) ortada bir sıkıntı var arkadaşlar.😃

7.yi 8.yi sattınız, hala pişmansanız oturup düşünmeniz ve listenin daha fazla uzamaması, daha çok pişman olmamak adına aldığınız ekimanları bence satmamanız veya iyi düşünmeniz gerekiyor.
Olay bence; deneyim elde etmek istiyoruz fakat sonra o ilk başta elde ettiğimiz hazzı, deneyimi sonra aldığımız ekipmanda bulamıyoruz , yada "bu bana fazla" diyoruz sonra ekonomi patlayınca o ekipmanlar ulaşılmaz oluyor. Bkz. Gibson :)

Olay bence; deneyim elde etmek istiyoruz fakat sonra o ilk başta elde ettiğimiz hazzı, deneyimi sonra aldığımız ekipmanda bulamıyoruz , yada "bu bana fazla" diyoruz sonra ekonomi patlayınca o ekipmanlar ulaşılmaz oluyor. Bkz. Gibson :)
Mesele amaçsızlıktan ibaret. Harcayacak parası olan ama doğrudan bir amacı olmayan "hobici" tayfanın tüketim hevesi. Daha çok da üst orta sınıfın yaptığı bir şey bence. Hayatını birilerine çalarak kazanan profesyonel müzisyenlere bakarsanız bu tip şeyleri pek yapmadıklarını görürsünüz. Aldıkları çoğu şeyin bir amacı vardır.
Zaten bu tüketim hevesi olmasa bu çark dönemez, mümkün değil. Bu kadar çok ürün çok büyük ölçüde o heves sayesinde alınıp satılıyor.

Ibanez s540ltd - bu gitar modelini hep çok sevmişimdir- nihayet bir tane bulup aldığımda- 2011 gibiydi sanırım- ton olarak çok hayal kırıklığına uğramıştım ama şimdi bakıyorum da daha çok elektronik aksamlarıyla uğraşsaydım çözüm bulurdum sanki
Marshall jvm205h - yerine çok sevdiğim ve memnun olduğum bir amfi aldim ama bu da dursaydı iyi olurdu sanki - her ne kadar ev ortaminda tam performansını almak mümkün olmasa da sevdiğim bir alet olmuştu

Gitar çalmak bizim gibi orta yaştaki işinde gücünde büyük çoğunluk için bir hobiden de öte, bir alışkanlık. Sanki bu konulardaki uzmanların en üst noktasıymış gibi yukarıdan yargı dağıtarak konuşmak asıl sorun bence. Şahsen benim uzun zamandır YouTube'da sadece müzik için açıp dinlediğim video çok azdır. Genelde pedal demoları, gitarla ya da ekipmanlarla ilgili videolar izliyor ve vaktimi de, kendimi geliştirip insanlara yeni eserler ulaştırmaktan çok farklı ekipmanlar deneyip karşılaştırmaya harcıyorum, ki bunun ya da diğerinin yanlış olduğunu iddia etmeyi de düşünmüyorum. Alıp sattığım ekipmanların arasında da tekrar almayı düşündüğüm belki 50 tanesi vardır, çünkü eskisinin üstüne para ekleyip aldığım yeni amfiyi çalmayı çok sevsem bile bazı spesifik şeyler için eski amfimi de özlediğim oluyor. Bunda da yanlış bir şey görmüyorum.

Geri