Gitar Sapım Kırıldı

İyi bir luthierle görüş ama pek iflah olmuyor kırılan saplar.

Neden saçma dediğinizi anlamadım, kırılan sap düzgün tamir edilmezse ciddi problem yaratır. Sap tamiri sadece araya tutkal atıp sıkıştırmaktan ibaret değil. İyi bir luthierin bakması lazım ki ileride sorun olmasın. Saçma sözünü size iade ediyorum.
Çocuk olma, tabi ki saçma sapan değil. Benim dediğim çok açık. Uzatma.
Evet, birbirinden ayrı olarak söylediğiniz iki cümle gayet açık ve bambaşka cümleler. Birisiyle ötekisini desteklemeye çalıştınız ve ben de ifade ettiğiniz şeylerin alakasız olduğunu söyledim. Akabinde çocuk gibi yanıt verdiniz ben de size iade ettim. Burası bir forum, tabi ki yanlış bilgilendirme yapan kullanıcının açıklamasının en azından bir mantığı ve alakası olmasını bekleriz, bunu da alamadığımız zaman yanıt veririz. Buna karşı yazdığınız yorum ancak bir çocuktan ya da forum kullanmanın mantığını kavrayamayan birisinden gelebilirdi.
Evet, ilk yazdığınız yorum saçma sapandı ve açıklamanız da alakasızdı. Çocuk olma lafını da sana iade ediyorum. Uzatan sensin.

Evet, birbirinden ayrı olarak söylediğiniz iki cümle gayet açık ve bambaşka cümleler. Birisiyle ötekisini desteklemeye çalıştınız ve ben de ifade ettiğiniz şeylerin alakasız olduğunu söyledim. Akabinde çocuk gibi yanıt verdiniz ben de size iade ettim. Burası bir forum, tabi ki yanlış bilgilendirme yapan kullanıcının açıklamasının en azından bir mantığı ve alakası olmasını bekleriz, bunu da alamadığımız zaman yanıt veririz. Buna karşı yazdığınız yorum ancak bir çocuktan ya da forum kullanmanın mantığını kavrayamayan birisinden gelebilirdi.
Evet, ilk yazdığınız yorum saçma sapandı ve açıklamanız da alakasızdı. Çocuk olma lafını da sana iade ediyorum. Uzatan sensin.
Yine de her birinize teşekkür ederim abiler en azından eskisi kadar üzgün değilim ve ders çıkardım :) neymiş askı kilidi alıyormuşuz çünkü gitarım dahil askım da yeniydi gitarımı iyi bir luthiere vermeyi düşünüyorum tamir olursa bi after yapabilirim inşallah

Hocam öncelikle geçmiş olsun.Sap o kadar temiz kırılmış ki,Ben çalım açısından bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Tamiri de kolay olur.Explorer çok sıkıntı bir gitar ben de de bir adet 58 goth vardı.Tek hamle de headstock ortasından çatlamıştı.Headstock uzunlukları,Sap açıları konusunda zaten sıkıntılı gitarlar,Gibson/Epiphonelar.

Kırılmış Sap iflah olmaz konusunda düşüncem,daha önce yine belirttiğim gibi:Sapı kırılmamış Gibson Gibson değildir.Asıl tonu kırılınca ortaya çıkar.

Telleri gevşettin ve sapa daha fazla yük binmesin. Sonra da gitarı alıp tamire. Fatih Yılmaz olur, Ugr gitars olur, sycamore gitar olur, var oğlu var. Yukarıda da yazıldığı gibi temiz kırık. işinin ehli biri yapar, gayet güzel kullanırsınız. Başka hasar yoksa çok aman aman bir işi yok o gitarın.

Fotoğrafa bakınca çok temiz tamir olur o sap.. Parçalanmamış.. Fatih Yılmaz'ı çok eskiden ve iyi tanırım, süper yapar verir.. Ayrıca forumdan senablackrock Rıfat Türen'in eşiydi galiba.. Ona özelden yazarak ta fikir alabilirsin.. Bir de Anadolu yakasındaysan Kadıköy'de Geoluthier var, forumdan Dragonchaser'ın yeri, kendisi de süper bir arkadaş, ona da sorabilirsin yapar mı diye..

Merhaba, biraz boşboğazlık yapmak için geldim. Lisede, ailemin karşı olmasına rağmen kendime bir gitar aldım. Bir gün eve geldiğimde gitarım kırılmıştı. Kaç gün kaç gece ağladım bilmiyorum ama kendime ileride mesleğim olunca yaptıracağım ve bundan başka gitar kullanmayacağım diye söz vermiştim. (Çocukluk aklı işte) Ben gitarımı yaptırmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum, bildiğiniz iyi, ucuz ve güvenilir bir yer varsa yönlendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
tempImageKA6CU1.jpg

Dosyalar

• tempImagerXJhig.jpg
    tempImagerXJhig.jpg
    310.6 KB · Gösterim: 154
  • tempImagexrzVTL.jpg
    tempImagexrzVTL.jpg
    323 KB · Gösterim: 143
Merhaba, biraz boşboğazlık yapmak için geldim. Lisede, ailemin karşı olmasına rağmen kendime bir gitar aldım. Bir gün eve geldiğimde gitarım kırılmıştı. Kaç gün kaç gece ağladım bilmiyorum ama kendime ileride mesleğim olunca yaptıracağım ve bundan başka gitar kullanmayacağım diye söz vermiştim. (Çocukluk aklı işte) Ben gitarımı yaptırmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum, bildiğiniz iyi, ucuz ve güvenilir bir yer varsa yönlendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim. 144209 eklentisini görüntüle
Selam. Ben de Ankara'dayım. Evrensel Müzik evinde Kenan Turgut var. Gerçekten işini çok iyi yapan bir luthier. Ona bırakmanı tavsiye ediyorum. Ama bu aralar yok, sanırım haftaya gelir. Çok kötü bir kırılmış, yapılır mı bilemiyorum. En iyisi iyice para biriktirip yeni, iyi bir gitar alman olur.

Son düzenleme:
Selam. Ben de Ankara'dayım. Evrensel Müzik evinde Kenan Turgut var. Gerçekten işini çok iyi yapan bir luthier. Ona bırakmanı tavsiye ediyorum. Ama bu aralar yok, sanırım haftaya gelir. Çok kötü bir kırılmış, yapılır mı bilemiyorum. En iyisi iyice para biriktirip yeni, iyi bir gitar alman olur.

Merhaba,

Yapılmaz değil ama epey kötü bir kırık. Bunun tamiri için harcayacağınız parayla veya daha azına tahminen aynı gitarın temiz durumda bir 2. elini alabilirsiniz.
teşekkürler ilginiz için

Benim ikinci el aldığım akustik gitarımda kafadan çatlak .)) Kime tamir ettirilmiş bilmiyorum ama sorun çıkarmadı hiç. Akort kaçırma ya da sap atma durumu yaşamadım henüz. Çok estetik durmuyor ama işlevsellikte sıkıntı yok sadece üst eşiği değiştireceğim yakında.
IMG20201201222139.jpg
IMG20201201222204.jpg
IMG20201201222223.jpg

Merhaba, biraz boşboğazlık yapmak için geldim. Lisede, ailemin karşı olmasına rağmen kendime bir gitar aldım. Bir gün eve geldiğimde gitarım kırılmıştı. Kaç gün kaç gece ağladım bilmiyorum ama kendime ileride mesleğim olunca yaptıracağım ve bundan başka gitar kullanmayacağım diye söz vermiştim. (Çocukluk aklı işte) Ben gitarımı yaptırmak istiyorum. Ankara'da yaşıyorum, bildiğiniz iyi, ucuz ve güvenilir bir yer varsa yönlendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim. 144209 eklentisini görüntüle

Kızılay Aksoy pasajında hemen 1. katta solo müziğin yanında luthier Sarp abi var. Orayı tavsiye ederim.

SoloMusic'in hemen yanında Sarp Abi var. Mis gibi hale getirebilir. Kendisinin elinden her iş geliyor ama bu aralar yoğun sanırım.

Çankaya V.D : 3010395813 Ticaret Sicil No : 227898

Bayındır 1 sokak 27/36 Aksoy Çarşısı Giriş Üstü

Kızılay / ANKARA

Bu adres Solo Music'in adresi. Sarp Abi hemen yanında. Fakat iş hanı pazar günleri kapalı bilginiz olsun.

Geri