JPM100 tonuna yakın ibanez

Merhaba yine... Benden ve kararlarımdan bıksanız da ben soru sormaktan bıkmıyorum ya... 2020 de alabileceğim (sıfır olsa daha iyi) ibanez jpm tonuna yaklaşabileceğim ibanez nedir? Ben en son rg652 ve rg752 lere bakıyordum.. Siz ne önerirsiniz? Zorlanmadan satın alacağım bir ibanez jpm muadili var mıdır 2020 de? teşekkür ederim...

Herhangi bir 24 perde ibanez ve petrucci manyetik.

ya da steves special air norton
Ya da d sonic air norton
rainmaker, dreamcatcher, crunchlab...

Hepsi aynı nane. Dimarzio manyetik, 24 perde floydlu gitar, mesa mark seri amfi ve tercihen mesa kabin.

Herhangi bir 24 perde ibanez ve petrucci manyetik.

ya da steves special air norton
Ya da d sonic air norton
rainmaker, dreamcatcher, crunchlab...

Hepsi aynı nane. Dimarzio manyetik, 24 perde floydlu gitar, mesa mark seri amfi ve tercihen mesa kabin.
teşekkür ederim, rg652 ve 752 lerde air norton ve tone zone var, tone zone dan memnun kalmazsam dreamcatcher düşünebilirim sanırım...

crunchlab'i denedim, blackstar amfiye de girince bile biraz o petrucci havasını veriyor hemen bir iki akorda manyetik. Hiç çamurlu değil, çok net, teller ayrık ayrık geliyor distortionda da. Frekansların dağılımı tam beklenilen düzeyde. Palm mute'lu üst tel ritmleri zaten aynı ton oluyor, albümlerindeki hissiyata çok yakın. Ben Ibanez rg570'te kullanmıştım o manyetiği. Ağaçlarının ve donanımının belli bir kalitede olduğuna emin olduğunuz bir RG her türlü işinizi görür. Hatta grg170dx'e crunchlab taksan bile çok büyük oranda yeter. Ama amacın görüntü olarak da yaklaşmaksa, çift humbucker falan arıyorsan illa bilemem. Akçaağaç klavyeli alırsan rifflerde o derinliği yakalayamayabilirsin. Manyetiğin de kesici bir manyetik olacak zaten, parıl parıl parlayan bir gitarın olur, dikkatli ol.

crunchlab'i denedim, blackstar amfiye de girince bile biraz o petrucci havasını veriyor hemen bir iki akorda manyetik. Hiç çamurlu değil, çok net, teller ayrık ayrık geliyor distortionda da. Frekansların dağılımı tam beklenilen düzeyde. Palm mute'lu üst tel ritmleri zaten aynı ton oluyor, albümlerindeki hissiyata çok yakın. Ben Ibanez rg570'te kullanmıştım o manyetiği. Ağaçlarının ve donanımının belli bir kalitede olduğuna emin olduğunuz bir RG her türlü işinizi görür. Hatta grg170dx'e crunchlab taksan bile çok büyük oranda yeter. Ama amacın görüntü olarak da yaklaşmaksa, çift humbucker falan arıyorsan illa bilemem. Akçaağaç klavyeli alırsan rifflerde o derinliği yakalayamayabilirsin. Manyetiğin de kesici bir manyetik olacak zaten, parıl parıl parlayan bir gitarın olur, dikkatli ol.
çok teşekkürler, dediğiniz tonda crunchlab ile iyi gidebilecek bir ibanez öneriniz var mıdır?

bir de sizce ahm yerine rg652fx yani galaxy black renginde ve rosewood tuşeli olan modeli nasıldır?

Geri