Sorun gitarda mı amfide mi?

Merhaba arkadaşlar.Aranızda yeniyim. Lütfen sorularımı mazur görün. Jackson X Series King V KVX modelini aldım. Önceden LTD EX-50 vardı. Amfi olarak da Marshall MG15CFR var. Ama iki gitarın sesi arasında dağlar kadar fark olmadı düşündüğüm gibi. Üstelik Jackson'da aktif manyetik var. Çok az bir fark oluştu iki gitarın sesi arasında. Bu kadar parayı boşuna vermiş gibi hissettim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Merhaba. Aktif manyetik olunca Metallica tonu çıkmadığını deneyimleyerek öğrenmiş olmuşsun. Gerçi o da Jackson'ın ürettiği ucuz manyetik. Sonuç olarak gitar kadar amfi de önemlidir, hatta gitardan daha önemli bile denebilir.

Almadan önce gitarı denemedin mi? O kadar para derken umarım sıfır almamışsındır, çünkü baktım indirimli hali bile 6000 lira Zuhal'de. Üzerinde FR Special ve Jackson manyetik olan gitarın geldiği duruma bak. İyi ki ezelden beri 2. elciyim. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba. Aktif manyetik olunca Metallica tonu çıkmadığını deneyimleyerek öğrenmiş olmuşsun. Gerçi o da Jackson'ın ürettiği ucuz manyetik. Sonuç olarak gitar kadar amfi de önemlidir, hatta gitardan daha önemli bile denebilir.

Almadan önce gitarı denemedin mi? O kadar para derken umarım sıfır almamışsındır, çünkü baktım indirimli hali bile 6000 lira Zuhal'de. Üzerinde FR Special ve Jackson manyetik olan gitarın geldiği duruma bak. İyi ki ezelden beri 2. elciyim. :)
Merhaba hocam. Cevap icin tesekkur ederim. Gitari sifir aldim. Orda lambali amfide denemistim bayagi begenmistim. Jackson ın EMGHZ li phill demmel modelini alacaktım normalde. Ama sesi tatmin etmedi. Bunu denedigimde cok hosuma gitmisti.

Gitarları birileri bir şekilde sıfır alır. Daha sonra ikinci elde 382763 kere el değiştirir. Ve aralarındaki tek fark fiyatlarıdır. Alıp satmaya başlamadan kimse gitarı nerden almak gerekir çözümleyemiyor ne yazıkki. Bir de ekonomik özgürlük durumu var tabiki.

Merhaba hocam. Cevap icin tesekkur ederim. Gitari sifir aldim. Orda lambali amfide denemistim bayagi begenmistim. Jackson ın EMGHZ li phill demmel modelini alacaktım normalde. Ama sesi tatmin etmedi. Bunu denedigimde cok hosuma gitmisti.
Peki kardeş senin evde lambalı amfin var mı?
Bu bir pazarlama yöntemi. 4x12 orange a takıyorlar 1000liralık gitarı. Gitarın kalitesinden anlamıyorsan alıp gidiyorsun. 6000 az para mı..

Hocam dogru diyorsunuz. Peki bu gitar kötü bir gitar mı? Iyi oldugunu dusundugum icin almistim.
İyi veya kötü desek ne olacak, almışsın artık. Az önce baktım, başka konuda bu gitar nasıldır diye sormuşsun. Üstünden 24 saat bile geçmemiş ki FR Special köprü için de kötü demişler orada. 6000 lirayı bu kadar acele harcayabiliyorsan, muhtemelen koymaz sana. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi veya kötü desek ne olacak, almışsın artık. Az önce baktım, başka konuda bu gitar nasıldır diye sormuşsun. Üstünden 24 saat bile geçmemiş ki FR Special köprü için de kötü demişler orada. 6000 lirayı bu kadar acele harcayabiliyorsan, muhtemelen koymaz sana. :)
Hocam napalim ya genc ve hevesli bir elemanim. Ama burda anlamadigim millet benle sanki beni azarlar gibi konusuyor yaptigim seçimlerden dolayi. Fr special vs hic bilmiyordum ilk floyd roseli gitarim.

Hocam napalim ya genc ve hevesli bir elemanim. Ama burda anlamadigim millet benle sanki beni azarlar gibi konusuyor yaptigim seçimlerden dolayi. Fr special vs hic bilmiyordum ilk floyd roseli gitarim.
Bilmemek olur ama insanlar uyardığı halde gidip onu alırsan tabi kızarlar.
Olan olmuş ketamin beyin dediği gibi bundan sonra herhalde amfi işine girersiniz.

Bilmemek olur ama insanlar uyardığı halde gidip onu alırsan tabi kızarlar.
Olan olmuş ketamin beyin dediği gibi bundan sonra herhalde amfi işine girersiniz.
Hocam vallahi kimse bana spesifik olarak şunu al ya da bunu al daha iyi olur demedi ki nerden bilseydim... Yazılarınızdan anladığım kadarıyla gitar kötü sanırım. Sağlık olsun. Teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar yazmış birkaç model görmemişim. Kusura bakmayın.

Hocam vallahi kimse bana spesifik olarak şunu al ya da bunu al daha iyi olur demedi ki nerden bilseydim... Yazılarınızdan anladığım kadarıyla gitar kötü sanırım. Sağlık olsun. Teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar yazmış birkaç model görmemişim. Kusura bakmayın.
Bazi denklemler var. Elinde 100x butce olsun.

70x gitar 30x amfi mi alirsin, 90x gitar 10x amfi mi alirsin? Acimasizca olacak ama 40x gitar 60x amfiye harcarim. Once amfi duzgun olacak ki (bu senin referansin olsun), gitar 40x'lik gitarlar arasinda secim yapip, hangisi daha iyi daha kotu senin icin ayirt edebilesin.

Ayni durumu insanlar kafa amfi alirken de yapiyor. Mesa 2x12 Rectifier kabinle amfi deniyor. Eve gelip Jet City kabine girip, bu amfi kotu yaa diyorlar. Degil. Once referansin dogru olacak ki kaynagi duzgun degerlendirebilesin.

Azarlama olayı şu şekilde, soru soran her kullanıcı başlıklara bakmıyor ya da iyice okumuyor ya da gelen tüm yorumlara/tavsiyelere/uyarılara rağmen bildiğini okuyor.Aynı sorular 134567 kere soruluyor ve kendi beklentilerini bilmeden, diğerin kullanıcılara fikir soruyor.
6.000 lira bizler için çok para gibi duruyor ama alabileceğin ürünlerin klasmanı belli. Bu arada gitar kötü değil, 10.000 de harcasaydın o amfiden çok fark yaratacak bir ses çıkmayacaktı.

Hocam napalim ya genc ve hevesli bir elemanim. Ama burda anlamadigim millet benle sanki beni azarlar gibi konusuyor yaptigim seçimlerden dolayi.
3 günde kaç başlık açtın, aynı şeyi kaç farklı ifadelerle sordun izini kaybettik valla... derdine çare olacak kişi varsa da ne oluyor lan diye anlayana kadar sen almışsın da şimdi iyi mi kötü mü diye pişmanlık aşamasına gelmişiz.... 7,500 tane böyle "genç" ve "hevesli" başlık okuduktan sonra normal artık azarlayan da varsa kusura bakma.

Ahh bu cümle beni yaktı içimi acıttı.
Güzel kardeşim 6k boru değil, o parayı harcayana kadar daha fazla araştırman gerekiyordu. Tek kaynak burası değil, sadece mydukkan yorumlarını bile okusan başka gitarların, bu manyetikler ve bu köprünün o kadar para etmeyeceğini anlardın. Denk gelmişsindir mutlaka, böyle gitar öneri başlıklarında genelde 2. el alın gitarı derler. Sen çaldığın türleri ve varsa kriterlerini ve bütçeni belirterek daha güzel bir şekilde konu açsaydın güzel öneriler gelebilirdi. Ama bunlar bahane değil, önemli olan almadan önce bol bol araştırmaktı ve sen onu yapmamışsın. Malesef o gitarın superstrat kasa versiyonu yeşil rengi zuhalde 3k'nın da altına düşmüştü. Aynı köprü, eşdeğer manyetikler. Sadece indirimdeki diğer gitarları gezerek ve özelliklerini karşılaştırarak bile bir fikir edinebilirdin.

Ahh bu cümle beni yaktı içimi acıttı.
Güzel kardeşim 6k boru değil, o parayı harcayana kadar daha fazla araştırman gerekiyordu. Tek kaynak burası değil, sadece mydukkan yorumlarını bile okusan başka gitarların, bu manyetikler ve bu köprünün o kadar para etmeyeceğini anlardın. Denk gelmişsindir mutlaka, böyle gitar öneri başlıklarında genelde 2. el alın gitarı derler. Sen çaldığın türleri ve varsa kriterlerini ve bütçeni belirterek daha güzel bir şekilde konu açsaydın güzel öneriler gelebilirdi. Ama bunlar bahane değil, önemli olan almadan önce bol bol araştırmaktı ve sen onu yapmamışsın. Malesef o gitarın superstrat kasa versiyonu yeşil rengi zuhalde 3k'nın da altına düşmüştü. Aynı köprü, eşdeğer manyetikler. Sadece indirimdeki diğer gitarları gezerek ve özelliklerini karşılaştırarak bile bir fikir edinebilirdin.
6kya 2.el ne ibanez alınırdı off

Geri