Kulaklıkla çalarken kaydetme

Sayın hocalarım.hayirli akşamlar diliyorum.piyanom evimin salonunda .okudugum okul dolayısıyla piyano hocasına video atmam gerekiyor.fakat haliyle salonda çok ses oldugu için hocaya video atamıyorum.Acaba video çekerken kulaklıkla calip hocaya nasıl sesli bir şekilde atabilirim?

piyanonun ses çıkışı varsa ses karti-laptopa bağlayıp ses kaydı almak ve video görüntüsü ile birleştirmek; alternatif olarak piyanoyu usb ile bilgisayara baglayip daw uzerinden bir piyano vst'si ile midi olarak kullanmak ve yine ses kaydini video ile birlestirmek...tabii dijital piyano ise.

Kulaklık dediğine göre muhtemelen dijitaldir. Usb ile bağlantı var mı? varsa her türlü olması lazım. Ben Katana amfiyi bağladığımda, ses aygıtları ayarlarıyla oynamaya gerek olmadan Nero Wave Editör kullanarak kayıt yapabiliyorum.

Size yardımcı olabilmek için unuttuğum sifremi yenileyip geldim.

Temixpower yada Aln diye bir cihaz var. W2 diye geçiyorlar.
200-250 TL birsey.

Telefona takıyorsun diger ucunu da pianoya giriyorsun. Cihaz üzerinde kulaklık girişi de var. Videokameranı açıp eş zamanlı olarak görüntüyü ve sesi çok pratik şekilde kayıt edebilirsin.

Bulamazsan bana mesaj at. İlgili kişilere bir şekilde ulaşayım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulaklık dediğine göre muhtemelen dijitaldir. Usb ile bağlantı var mı? varsa her türlü olması lazım. Ben Katana amfiyi bağladığımda, ses aygıtları ayarlarıyla oynamaya gerek olmadan Nero Wave Editör kullanarak kayıt yapabiliyorum.
Hocam selamlar.biraz geç gördüm mesajınızı.piyanoda USB girişi var.simdi kabloyu piyanoya ve bilgisayara bağlayıp hiçbir ekipman olmadan dediğiniz programdan kolayca kayıt alabilir miyim?

Hocam selamlar.biraz geç gördüm mesajınızı.piyanoda USB girişi var.simdi kabloyu piyanoya ve bilgisayara bağlayıp hiçbir ekipman olmadan dediğiniz programdan kolayca kayıt alabilir miyim?
Bilgisayar, piyanoyu ses aygıtı olarak görüyordur muhtemelen. Ben Katana amfiyi bilgisayara taktığımda, bahsettiğim programı da açıp kaydet işaretine bastığımda, ses formatını seçiyorum. Zaten aynı tabloda ses seviyesi de oluyor. Siz bi tuşa bastığınızda sinyal alıyorsa kayıt da alabilirsiniz demektir.

Son düzenleme:
merhabalar.bu videoda cubasw programıyla kayıt alıyor adam,ama ingilizce oldugu için pek anlayamadım.Yardimci olabilir misiniz

Selamlar

Gönderdiğiniz videoda piyanoyu direkt usb-den usb ye bağlamışlar ve piyanonun kayıt edileceği kanalda (iz) (track) girişi (input) "usb" olarak seçmişler, Siz piyanoda usb olduğunu söylemişsiniz, o zaman yazılımı biraz kurcalayarak bence istediğiniz kayıdı yapabilirsiniz.

İkinci bir yöntem, eğer bir ses kartınız var ise, piyanonun kulaklık çıkışını ses kartının "line in" girişine standart bir kablo ile bağlayın. Sonra gene yazılım kullanmanız gerekecek tabi ki.

Son bir öneri, bir iphone, ipad var ise sizde veya evdekilerde, ve piyanonuzda bluetooth özelliği var ise çok daha kolay. Garageband uygulamasına (ios işletim sisteminde bedavadır ) piyanoyu bluetooth cihaz olarak tanıtacaksınız, sonrasında kulaklığı ister telefona isterseniz piyanoya takın, her şekilde kayıt eder.

Belli bir çözüme ulaşıldı mı bilemiyorum ama benim ilk sorudan anladığım, sesli video kaydı idi. Yani ortamdaki sesi kaydetmesin, sadece piyanonun sesini kaydetsin ve videolu olsun gibi bir şey. Sesi kulaklıkla dinlerken usb ile bağladığınız zaman midi olarak kaydetmek de mümkündür. Yukardaki videoda o anlatılmış ama ayrıca video ile birleştirmeniz gerekir. Yani piyanoda kabaca hem ses ara kablosu vardır hem usb çıkışı vardır. Ses çıkışından piyanonun kendi sesini kaydedersiniz. Midi olarak bağlarsanız sadece bastığınız tuşların sinyallerini programa göndermiş olursunuz. Program içinden ayrı bir piyano vsti yazılımı kurup ses alabilirsiniz. Yani kısmen kayıt işlerine giriş gibi bir şey bu. Eğer böyle bir merakınız yoksa midi bağlantısı sizin için fazla olur.

Yani ben soruyu fazla mı basit düşündüm bilemiyorum ama benim anladığım şekilde cevabı bu. Sorunu yüzde yüz anladığımı söyleyemem.

dostum beni etiketlemişsin ben videoyu çevirmeye çalıştım yarı yarıya anladım yani pek kayda değer değil fakat bu program dışında sana auda city onerebilirim ben ordan kayıt alıyorum ve gayet basit usbyi takıyorum hemen bende bağlanıyor bide bu programı indir
@ahmetkurtkaya hocam dediğiniz programı indirip kurdum.Ve piyanoyu da bilgisayara bağladım.ama bende bağlanmadı sanırım.acaba nasıl piyanoyu bağlayacağım?
Birde şunu da belirteyim.piyanoda usb b model bağlantı yeri var.sizinkinde de böyle mi yoksa normal USB girişli mi?

@ahmetkurtkaya hocam dediğiniz programı indirip kurdum.Ve piyanoyu da bilgisayara bağladım.ama bende bağlanmadı sanırım.acaba nasıl piyanoyu bağlayacağım?
Birde şunu da belirteyim.piyanoda usb b model bağlantı yeri var.sizinkinde de böyle mi yoksa normal USB girişlde

Dosyalar

• IMG_8870.jpg
    IMG_8870.jpg
    260.4 KB · Gösterim: 174
  • IMG_8871.jpg
    IMG_8871.jpg
    299.8 KB · Gösterim: 198
Geri