Abartı Ilanlar

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-esp-custom-x-kasa-298923056/detay
Vallahi ilk defa gördüm X kasa doğrusu 🙂 Hatta ESP logosunun oralarda tescilli olduğunu gösteren ' R ' nerede? Inlayler de Ibanez'inki. Ve son dokunuş olarak BC Rich manyetikler 🙂 ESP o zaman bütün markalarla el ele verip bu şaheseri mi oluşturmuş oluyor 😀 Tamam anlarım da, gitara ESP Custom Handcrafted demek ve 3500 lira fiyat koymak nedir?
hocam bu gitara ben tesadüf eseri denk gelmiştim 🙂 epiphone les paul custom satıyorum bende ve bu arkadaş bana takas teklifi etmişti. hemde kafa kafaya. açıkçası dikkatlice incelememiştim ilanı. sadece 3500TL ye sattığı gitarı 1700TL ye sattığım gitara teklif etmesinden bi gariplik olduğunu sezip reddetmiştim iyikide reddetmişim 🙂

10 yıllık time capsule yapmış istemeden. Bu fiyatla bir 10 yıl daha durur.

Mesaj attıktan sonra hemen düzeltildi 😀

Ekran Alıntısı.webp

Merhaba arkadaşlar. Bu aslında ne derece abartı bir ilandır tartışılır ancak oldukça yalan bilgiler içeren insanları kandırmaya yönelik bir ilan olduğu için bilgilendirme yapma gereği duydum. Aşağıdaki gitarı 2014 yılında Mydukkan'dan aldım. O zamanki fiyatı 800 TL'idi. Sıfır fiyatı. Geçen ay gitarı aşağıdaki arkadaşa sattım. 500 TL'ye. Satışı çeşitli özel sebeplerimden dolayı bir hafta geç gerçekleştirdik. Arkadaş ben bunu kar koyarak okuturum düşüncesinde olmalı ki bir hafta bekledi beni. Neyse bunlar çok önemli değil. Önemli olan aşağıdaki bilgilerden bazıların insanları kandırmaya yönelik olması. Hamer fabrikası kapandığı için gitar üretilmiyor ancak arkadaş bunu bilmiyor ki Türkiye'ye gelmiyor yazmış. Bu gitarın do-re müzikte hiç bir zaman 1700 tl'ye satıldığını görmedim. Do-re müzikte satıldığını da görmedim desem yalan olmaz herhalde. Dediğim gibi ben 800 TL'ye aldım sıfır olarak. Quilt serisi Kore'dir ama bu gitar Endonezya yapımıdır. İşçilik ve kullanılan malzeme olarak aralarında büyük fark var. Quilt modellerinde manyetikler aktiftir. Gitarda sustain falan da yok. Takoz ayarında bir gitar. Bir de gigbag hediyedir yazılmış. Gitarın orijinal gigbagini de hediye olarak vereceğini söylemesi bir komiklik, gitarı satın aldığı kişilerin bu ilanları görmeyeceklerini düşünmeleri apayrı bir komiklik. Eğer aranızda almak isteyen arkadaşlar olursa bu yazdıklarımı göz önünde bulundurarak pazarlık etmelerini öneririm.

o7VNG2.jpg

l1ZNJk.jpg

Geri