Abartı Ilanlar

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...nder-player-stratocaster-mex-1113280900/detay
bu arkadaş fender player strat yazmış ama seri no'sundan baktım fender standard strat diyor. standard'lar da bu kadar pahalı mı oluyordu bilen var mı?
İlandaki gitar standard serisi, 6 vidalı bağlantı var alt eşikte. Player serisi eski standard serisinin yerine geldi, fiyatları da haliyle bu şekilde oluyor. Kişi elindekinin standard serisi olduğunu bilmiyor olabilir. Bu arada her iki seri de aynı işçilikle aynı fabrikadan değer olarak da aralarında hiçbir fark olmayan minimal donanım ve tasarım farklılıklarıyla (eşikte 6 vida vs 2 vida kullanımı gibi) çıkıyorlar. Denediğim örnekler arasında kalite bakımından bir fark görmemiştim ben.

Yine de elimdeki tele'yi alırken sırf renk tonu farklı diye (lake placid blue daha canlı duruyor tidepool'a göre) standard serisi tercih etmiştim ki neck manyetiği 1 yıl sonra elimde öldü, az sövmedim o dönem şansıma.

İlandaki gitar standard serisi, 6 vidalı bağlantı var alt eşikte. Player serisi eski standard serisinin yerine geldi, fiyatları da haliyle bu şekilde oluyor. Kişi elindekinin standard serisi olduğunu bilmiyor olabilir. Bu arada her iki seri de aynı işçilikle aynı fabrikadan değer olarak da aralarında hiçbir fark olmayan minimal donanım ve tasarım farklılıklarıyla (eşikte 6 vida vs 2 vida kullanımı gibi) çıkıyorlar. Denediğim örnekler arasında kalite bakımından bir fark görmemiştim ben.

Yine de elimdeki tele'yi alırken sırf renk tonu farklı diye (lake placid blue daha canlı duruyor tidepool'a göre) standard serisi tercih etmiştim ki neck manyetiği 1 yıl sonra elimde öldü, az sövmedim o dönem şansıma.
standard ile player serisinin manyetikleri farklı olduğu için aynı fiyat olmayacaklarını düşünmüştüm o yüzden sordum

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...nder-player-stratocaster-mex-1113280900/detay
bu arkadaş fender player strat yazmış ama seri no'sundan baktım fender standard strat diyor. standard'lar da bu kadar pahalı mı oluyordu bilen var mı?
Standart yada player, her şekilde 30k olması bana pahalı geldi. Player serisinin sıfırı şuan zuhalde 34.900'e satılıyor. Gidip pazarlık yapsan belki de aynı fiyata alacaksın sıfırını. Hadi internetten aldın diyelim, çoğu bankaya 9 taksit yapıyor, enflasyon yüzünden oldukça kar elde edersin vs vs. Neye göre koyuyorlar bu fiyatları anlamıyorum.

Eski serilerle göre her ne kadar yine Meksika da olsa Player'ın bir çok farklılığı var diye biliyorum. Bence Player 'ın ortalaması 25k ise, Standard 'ın ortalamasının 20k civarında olması daha makul gibi geliyor bana ama işin uzmanı değilim.

Yanlış anlaşılmasın; fiyat bence de yüksek fakat herhangi bir kişi çıkıp “neye göre kime göre” argümanıyla ortalığı birbirine katacağı için karışmamak en güzeli. Bir de gerçekten player ve standard tele karşılaştırdığımda renk hariç matah bir fark görmemiştim. Benim bilmediğim bir +/- kalite farkı varsa ve bilen birileri aydınlatabilirse sevinirim, öğrenmiş olurum.

MIM strat epey uzun zamandır minimal değişiklikler yaşadı ama başlıca fark 2007 öncesi ince tremolo blogu, 2007 sonrası kalin tremolo blogu, CTS potlar ve daha kaliteli switch.

Player serisinde seramik yerine alnico 5 manyetikler, iki vidalı kalin bloklu tremolo köprü ve muhtemelen birazcık daha ince sap ölçüleri var. Headstocktaki fender yazısı siyah değil.

Player serisi, manyetikleri itibarıyla USA std veya pro'lara tonal olarak daha yakın. Seramik manyetikler de kötü olmamakla birlikte, daha yüksek çıkışlı, netliği görece biraz daha az, mid ve bas tonlari seramik manyetik özelliği olarak daha belirgin, lakin vasat manyetik olarak biraz dağınık. Yüksek gainde çalmak isteyenleri biraz daha memnun edecektir. Daha klasik ve vintage bell-like ton arayanlar icin player serisi daha uygun. Tabii manyetikler değiştirilebilen parçalar ve her iki gitarın da geri kalan kısımları çok benzer.

2. el enstrüman piyasasında çok acayip kafalar yaşanıyor son zamanlarda.

"500 liralık gitarlara yüz binlerce lira isteniyor" cümlesini apayrı sevdim.

Ekonomiyi ve keyfimi baz alarak makul fiyat verdim.
bence haklı, adamın biri keyfini baz alarak 85 milyonu etkileyen ekonomiye ayar çekebiliyorsa, bu çocuk da yapabilir

Uzun zamandır bakmiyorum yeni bakmaya basladim diye mi bana denk geliyor acaba...

Bu aletin sıfırını 1800-2000 usd arasina almıştı bir arkadaşım... bilseydi kesin satmazdi değerine değer katmış
Benim eski gitar bu. Yaklaşık 3 sene önce musicman ile takas etmiştim.
Güzel gitardır ama fiyat….?!?!?

Ekonomiyi ve keyfimi baz alarak makul fiyat verdim.
bence haklı, adamın biri keyfini baz alarak 85 milyonu etkileyen ekonomiye ayar çekebiliyorsa, bu çocuk da yapabilir
koleksiyonlukmuş. burdaki koleksiyonerlerde yurt dışından 2bin dollara falan almak yerine burada veledin tekini bekliyorlardı 45 bin dollar verip milyoner yapmak için.
Sarı sitede ben bunu yerin dibine sokmuştum ilk gün. "çalamadığın halde utanmadan bide vieo koymuşsun" diye bitirmiştim satırlarımı. Artık nasıl zoruna gittiyse siteye şikayet etmiş. Sarı site yönetiminden telefonuma SMS olarak "tekrarında üyelik mesaj gönderim sınırlandırması, hatta üyelik iptali" uyarısı geldi.
Videoyu da kaldırmış bu arada

1.250.000 liradan koymuştu 350.000 liralık ciddi indirim yapmış ayağındaki ayakkabıyı bile baba parasıyla alan velet.

Z kuşağı (zero brain) korona virüsünden olsa gerek herkes kendini süper akıllı sanmaya başladı.

4 yıl önce Amerikan 1978 Pontiac Trans-Am 137.000e beklerken 255.000e Fiat murat 124 gördüm. Eeeee, boru değil, bikere italyada üretilen made in İtaly fiat 124.
250.000 olurmu ? dedim" hemen çağırıyor gelin anlaşırız dedi

Uzun zamandır bakmiyorum yeni bakmaya basladim diye mi bana denk geliyor acaba...

Bu aletin sıfırını 1800-2000 usd arasina almıştı bir arkadaşım... bilseydi kesin satmazdi değerine değer katmış
Gençler gitar benim 😀 Linçleri alabiliriz
eski ilanın süresi doldu 280binden 12 favori vardı o ara neden görmediniz gitarı 😀

Geri