Alive (Pop-Rock) - İzmir

slm... Alive'a başarılar severek dinliyoruz. grup üyelerini bazı cumartesi günleri genelde 23:00 sularında bahanede görüyorum oturup çay içiyolar. Bi gün gelicem yanınıza tanışmaya. Belki biosa beleş gireriz o sayede ehuehue!!!

Hot-tequila demiş ki:
Çarşamba günkü Badem konseri nasıl geçti arkadaşlar? Sanırım beraber çalmışsınız. :🙂)) Hava çok soğuktu gelemedik artık cumartesi ordayız kısmetse. ha bide şu Çağların ibanezi bende özledim aslında bembeyaz sahnede parlıyodu güzel duruyo hani.... getirir artık programa

Çarşamba Bademle beraber çaldık. hem soğuk hemde giriş paralı olunca bar çok fazla dolmadı. Haftaiçi zaten alsancak çok hareketli olmuyor. Cumartesi bekleriz atık. buarada beyaz Ibanez çok yakında tekrar sahnelerde.

selamlar...alive'ı bayadır biliyorum.şimdi izmirin en iyi grubu diyemem,abilere saygısızlık olur ama bazı şarkıları tarzım olmasada en dinlenilebiliri diyebilirim.beni özellikle rahatsız eden şu mtv tarzı muhabbeti...çaldığınız şarkıların hepsini hakkını veriyosunuz ama bazen gereksiz populer şarkılar oluyo arada...tabi bu benim fikrim sadece.ama çaldığınız bonjovileri baya seviyorum.sorumda şu çaldığınız şarkılarımı dinliyosunuz,yani grubun müzik zevki nasıl?bide davulcu bulma işi nasıl gidiyo...görüşürüz :!:

funky_marla demiş ki:
selamlar...alive'ı bayadır biliyorum.şimdi izmirin en iyi grubu diyemem,abilere saygısızlık olur ama bazı şarkıları tarzım olmasada en dinlenilebiliri diyebilirim.beni özellikle rahatsız eden şu mtv tarzı muhabbeti...çaldığınız şarkıların hepsini hakkını veriyosunuz ama bazen gereksiz populer şarkılar oluyo arada...tabi bu benim fikrim sadece.ama çaldığınız bonjovileri baya seviyorum.sorumda şu çaldığınız şarkılarımı dinliyosunuz,yani grubun müzik zevki nasıl?bide davulcu bulma işi nasıl gidiyo...görüşürüz :!:

Ben şahsen genel olarak görüşlerine katılıyorum. Genelde Alsancak civarında çalan bu işe yıllarını vermiş müzisyen abilerimiz var. Onları unutmuyoruz. Bu abilerimizin bizden daha eski grupları var Centimetre Cats gibi. Saygımız büyüktür.

Mtv çalma olayına gelince, herşeyden önce Alsancakta çalıyoruz ortam bunu rahatlıkla kaldırıyor. 2.si severek çalıyoruz. 3. sü hep aynı tarz klasik bar repertuarını çalmak istemiyoruz. Piyasada zaten bunu yapan birçok grup var. 2,3 sene önce bizde klasik bar repertuarı çalıyoduk, sıkıldık değiştirelim dedik olay bu aslında.

Davulcu meselesi çözülmek üzre çarşambaya kadar kesinleşicek muhtemelen. Buarada gurubun müzik zevkini sormuşsun. Aslında hepimiz herşeyi dinleriz zaten müzisyenlik yapan biri her tarzı dinlemelidir bence. Ama evimde oturupta keyifle açıp dinlediğim müziğe gelince genelde modern jazz, funk, pop-jazz derim ben. Zaten bütün gün emuleden jazz videoları indirip duruyorum acayip arşiv yaptım. Çağlar tam bir funkydir. Günde 10 kere ağzından funk kelimesi çıkar. Aydok genelde kaliteli yerli yabancı pop, pop-jazz, incognito falan dinler. Kartal sabit bi tarz dinlemez ama en çok alternatif ve 80ler takılır Muse sever. Asil genelde Heavy Metal, Glam hastasıdır. Favori grubu Iron Maidendır. Tabiki hepimiz çaldığımız parçaları dinleriz ama genelde parçayı yapmadan önce. 😆 Yaptıktan sonra zaten zorunlu olarak haftada 2,3 kere dinlemiş oluyoruz. 😀

Merhabalar,
Marla'nın soylediklerine ben de katiliyorum (mtv olayi), ki bunun aciklamasini yapmissiniz.Hakikaten gorsel ve isitsel olarak sahneye yakisiyorsunuz. bir durusunuz var. umarim kendinize ait birseyler caldiginiz zaman da "kendine has" olmayi basarabilirsiniz.
Dun gece bios'taydim. ve fekat daha onceki bir kac gelisimde oldugu gibi ilk aradan sonra cikmak zorunda kaldim.Tabii nedeni Alive degil. Ozetle sunlar:

-Neden erkekler yalniz danseden bir kadin gorunce kendilerini onunla konsumak zorunda hissederler?
-Barlar sadece birileriyle tanisma mekani midir?
-Kalabalik bir ortamda milleti itip kakarak durmaksizin gezinmek adetten midir?
-Phsyco diye bagirmaktan neden bikilmaz?...

nedenler boyle. cunku leri ogrenmek icin degil de ortamda hissettigimi anlatmak icin yazdım.

Alive-bass demiş ki:
Buarada maresalxda oldukça haklı aslında diğer grup üyelerinin internet bağlantısı olmadığı için pek ilgilenemiyorlar. Sadece ben ve Çağlar mesaj yazabiliyoruz. Artık yeni davulcumuz Alive ile birlikte forumada dahil olur umarım. 😆
oh ohh guzel haber !!!hadi bakalım Ankaraya da bekleriz 😉

Cevapların için saol egemen...yani sonuç olarak tarza yapabilceiniz bişi yok,saglık olsun,ben yinede seviyorum sizi :roll:
buarada barda bayan olarak takılmak harbiden çok zor,ben açıkçası etrafa bakınmaya bile çekiniyorum,biri üstüne alıncakta,gelcek diye..kızkıza nezaman takılabilcez biiiizz!
ya önceki yazılardan alive'ın klip olayını okudum,e klip varsa bestede vardır yani..artık gruplar bestelerini çıtlatıyo sahneden,alive'danda bekleriz...

Dün akşam biostaydım gene çok eğlendik. Cosmic Girl harikaydı gene çok güzel çaldınız.... seven days in sunny june lütfen onuda yaparsanız tam olur. Sisi seviyorus. ElisaDay ve funky_marlayada hak veriyorum barlarda kız kıza eğlenmek çok zor napcaz artık sizin için müzik için katlanıyoruz bu duruma. neyse iyi bakın kendinize yılbaşında biostayım. JAMIROQUAI lar benim olsun

Ben şahsen oraya alive dinlemeye geliorum. Yukarda adam akıllı takılıoruz biz bize.. Dediğiniz gibi aptal aptal etrafı kesip ne yapabiliriz die düşünen bir sürü salak war! Onlar alive dinleyicisi değildir..sadece farklı mekanlarda aradığını bulamayan techno çalan barlardan sıkılıp belki tarz olsun die mekana gelen zavallı insancıklardır!!!
Bir erkek olarak hem cinslerimin yapmış olduğu bu gereksiz tavırlar benimde hiç hoşuma gitmiyor.....

McMannes demiş ki:
Ben şahsen oraya alive dinlemeye geliorum. Yukarda adam akıllı takılıoruz biz bize.. Dediğiniz gibi aptal aptal etrafı kesip ne yapabiliriz die düşünen bir sürü salak war! Onlar alive dinleyicisi değildir..sadece farklı mekanlarda aradığını bulamayan techno çalan barlardan sıkılıp belki tarz olsun die mekana gelen zavallı insancıklardır!!!
Bir erkek olarak hem cinslerimin yapmış olduğu bu gereksiz tavırlar benimde hiç hoşuma gitmiyor.....
umarım alive'ı dinlemeye sadece senin gibiler gelir..bizde rahatça müzigin tadını çıkarırır,eğleniriz....bende yılbaşında büyük ihtimal biostaım,var mı süprizler?umarım dansçı kızlar yoktur!!bu arada bende cosmicgirl'e katılıorum JAMIROQUAI'lar güzel oluo,bende bad girls coverini baya seviyorum,devamını bekleriz...

bende umarım ki insanın halinden anlayan arkadaşlar gelir🙂 hiç şüphemiz olmasın bu show konusunda..ellerinden geleni yapacaklardır🙂 Bu arada çağlar o gün buluşamadık seninle..
sanırım işin çıktı. taner aramış cvp yokmuş senden..

Soundmax demiş ki:
Arkdaşlar şu an izmirdeki en iyi soundllu gruplardan birisiniz. yeni seçiceğiniz davulcunuzun bunu bozmaycak nitelikte olmasına özen gösterin lütfen. aslında ne haddime be bole şeyler söylemem ama işte alive değişmesin sadece onu istiyorum. neyse ya kafanıza göre bi adam bulun işte başarılar bizde beğeniriz nası olsa + sizi seviyoruz ha şunuda bilin hani

eywallah saolasın baba yeni davulcumuz elbette tecrübesiz birisi olmayacak. Soundumuza uygun bir davulcu bulucaz insallah. Zaten bu hafta içinde belli olacak davulcu işide. Umarım sizde beğenirsiniz :roll:

Buarada yılbaşında BIOS tayız. Giriş 20 ytl (1 yerli içki dahil), yada 50 ytl (sınırsız yerli içki) şeklindedir. istediğinizi seçebilirsiniz. Hep beraber içip güzelleşiriz artık.

oooo ben internetten uzak kalalı baya bi uzamış başlık, sevindim. başlığı açtığımda grup üyeleri gelir de ele alırlar dedim, baya bi yoktunuz ortalıkta iyi olmuş geldiğiniz. inşallah işe yaramıştır başlığınız. sadece izmir değil ankara istanbul falan da tanısın istedim sizleri gerçekten çok iyiydiniz.
ankaraya bekleriz mutlaka en yakın zamanda , bu arada eski davulcunuz çok başarılıydı umarım yenisi de uyum sağlar çabucak. hadi kolaylıklar şimdilik.

Alsancakta yılbaşı bir başka olur!!.. Cumartesi biostayız 10 gibi. Yılbaşında özel bi sahne şovu düşünüyormusunuz? Aydok soyunsa hiç fena olmaz seviyos sisi kolay gelsin cumartesi günü görüşmek üzre

AlsancakTayfa demiş ki:
slm... Alive'a başarılar severek dinliyoruz. grup üyelerini bazı cumartesi günleri genelde 23:00 sularında bahanede görüyorum oturup çay içiyolar. Bi gün gelicem yanınıza tanışmaya. Belki biosa beleş gireriz o sayede ehuehue!!!
Eywallah baba gel bekleriz tanışalım. Biz genelde soundcheckten sonra dediğin gibi 23:00 sularında, çarşamba veya cumartesi farketmez bahanede oturup çay içiyoruz yada BIOS ta takılıyoruz.

Buarada McMannes kardeş Ibanez olayı için Çağları biraz sıkıştırman lazım. Eğer 1 kere getirirse bikaç hafta çalar. ben zaten haber weririm hemen sana çalıyo diye.

ElisaDay demiş ki:
-Neden erkekler yalniz danseden bir kadin gorunce kendilerini onunla konsumak zorunda hissederler?
-Barlar sadece birileriyle tanisma mekani midir?
-Kalabalik bir ortamda milleti itip kakarak durmaksizin gezinmek adetten midir?
-Phsyco diye bagirmaktan neden bikilmaz?...
Sana hak veriyorum birçok bayan arkadaşım aynı dertten müzdarip ve çok şikayet ediyolar zaman zaman. Sanırım sorun biraz sosyolojik. Bazı erkekler sadece kız bulmak için bara geliyolar ne yazıkki. Barlar dediğin gibi tanışma mekanı değil ama alkolün etkisiyle bitişik duran insanlar birbirleriyle daha yakın iletişime geçebiliyorlar. Buda ortaya bu tarz sorunlar çıkarabiliyo.
Kalabalık zaten benide sıkan bi hadise sorma. Biosta haftasonu ara verdiğimizde tuvalete giderken neler çekiyoruz bi bilsen. Ayağıma en az 2 kişi basıyo emin olabilirsin. Phsyco olayına gelince adet oldu artık Phsyco diye bağırmak bizde çok sıkıldık o parçadan.

ya tabii ki kadin ve erkegin oldugu her ortamda bu tur sey seyler yasanir, dogaldir ama kardesim az yol-yordam ogrenin di mi? hatun seni begendiyse zaten belli eder. kiz arkadaslara tavsiye ben yaklasana sadece ve direkt " kaybol " diyorum cok etkili oluyor🙂

neyseee yilbasinda musaitseniz size geleceyizdir. umarim sonuna dek kalaceyizdir bu defa🙂

walla onun ibanezi gelin gibi olduğu için tabikide o gece getirmesi gerekir🙂)
Yani getirmezse ayııp eder🙂) sahne show'u isteyen arkadaşlara tavsiyem bence sizde ısrar edin ki dostumuz o gitarla çıksın 😆
Hadi bir kampanya başlatalım 😆 Tüm desteklerinizi bekliyorum.. 😉
O gitarı o gece sahnede görmek isteyen arkadaşlar şimdi sıra sizde gösterin kendinizi :twisted: 8) 😀 :!:

funky_marla demiş ki:
Cevapların için saol egemen...yani sonuç olarak tarza yapabilceiniz bişi yok,saglık olsun,ben yinede seviyorum sizi :roll:
buarada barda bayan olarak takılmak harbiden çok zor,ben açıkçası etrafa bakınmaya bile çekiniyorum,biri üstüne alıncakta,gelcek diye..kızkıza nezaman takılabilcez biiiizz!
ya önceki yazılardan alive'ın klip olayını okudum,e klip varsa bestede vardır yani..artık gruplar bestelerini çıtlatıyo sahneden,alive'danda bekleriz...
Barlarda bayan olarak takılmak gerçekten zormu bukadar bilmiyodum bak. Hak veriyorum size bir kızı rahatsız edenleri bazen sahneden bile farkedebiliyoruz. Walla ne zaman biter? kafaların değişmesi lazım. Benim Almanyadan bi kız arkadaşım gelmişti biara oda çok şikayetçiydi bu konudan. Almanyada çok seyrek oluyomuş bu tarz muhabbetler bar ortamında.
Buarada bestelerimiz var. 1tanesinin kanal kaydıda yapıldı. sahnedede çaldık biara, ama sana denk gelmemiş demek. Yılbaşına sahneye Son olurmu? diye bi istek gönder veya hatırlat mutlaka çalarız senin için.😀

_erotoMaNia_ demiş ki:
oooo ben internetten uzak kalalı baya bi uzamış başlık, sevindim. başlığı açtığımda grup üyeleri gelir de ele alırlar dedim, baya bi yoktunuz ortalıkta iyi olmuş geldiğiniz. inşallah işe yaramıştır başlığınız. sadece izmir değil ankara istanbul falan da tanısın istedim sizleri gerçekten çok iyiydiniz.
ankaraya bekleriz mutlaka en yakın zamanda , bu arada eski davulcunuz çok başarılıydı umarım yenisi de uyum sağlar çabucak. hadi kolaylıklar şimdilik.
Eywallah baba biraz geç kaldık ama geldik nihayet. Gerçi şimdilik sadece ben ve Çağlar var ama yakında umuyorum diğerleride katılır foruma. Ankaraya gelmeyi çok isteriz. Öncelikli olarak yolumuzda tekrar İstanbula bi uğramak var ama konser falan olursa Ankara neden olmasın?
Eski davulcumuzu aratmıycak bi davulcu bulmaya çalışıyoruz. Henüz kesinleştiremedik ama yılbaşına kadar belli olur kim olduğu açıklarım zaten bende burda tanıyanlar wardır belki. Şu anki en güçlü ihtimal eskilerden bir isim stage ve eski punta döneminden bir müzisyen.

sedaozdilmen demiş ki:
Alsancakta yılbaşı bir başka olur!!.. Cumartesi biostayız 10 gibi. Yılbaşında özel bi sahne şovu düşünüyormusunuz? Aydok soyunsa hiç fena olmaz seviyos sisi kolay gelsin cumartesi günü görüşmek üzre
Gel bekleriz BIOS'a. Yılbaşının çok eğlenceli olacağını düşünüyorum, çünkü geçen sene grupça bolca içip acayip eğlenmiştik. Muhtemelen busenede gaza gelip içeriz. Aydok soyunurmu bilmem ama sen gel sahneye danset soyun takıl kafana göre rahat ol. 😛

Buarada hatırlatma Yılbaşında BIOS giriş 20 ytl. Sınırsız içki isteyenlerede 50 ytl. Dansçı kızlar varmı bilmiyorum yarın sorucam haber weririm.

Geri