Barış Akarsu

rockerrocker demiş ki:
fatalsmile demiş ki:
05 haziran çankaya üniversitesi, ankara ....
.
hasan85 sakın kaçırma bu seferki konseri 🙂))

yener sende kaçırma ....

guitarist vatani görev ha ne diyelim kolay gelsin .... bu arada ıslak ıslakı tekrar gündeme taşımak falan değil amacımız bence albümde o kadar güzel parçalar var ki ama powerturk un yaptığı haksızlıklar oldukça fazlalaştı ve ıslak ıslak böyle gündeme geldi
Hardblack ne mi yapıyoruz valla tüm BAG hergün ortalama 10-15 kere power ı mail bombardımanına turuyoruz tabi bu sayı kişi başı bir sayı ilkim karacaya durumu bildirdik oda avukatıyla görüşüyor yüksel aytuğa bildirdik yani bilimum çabalama içerisindeyiz yılmamızı bekliyorlarsa yanılıyorlar
yıkılmadık ayaktayız _mahsun_misali 😆

guitarist

BAG= BARIŞ'ı ANLAYANLAR GURUBU

8) 8)
sğl.teşekkürler.her ne kadar uzun bi süre forumdan uzak kalacak olsamda bi şekilde nete girmek için uğraşıcam.

Bu yıl rock müziğin yılı oldu hele bu ay süper albümler çıktı Haluk Levent Aylin Aslım Kurban Gripin Hepside çok güzeller Barış Akarsu acilen klip çekmeli albümünü unutturmamak adına...

rockerrocker demiş ki:
O kitleye ulaşamaması şimdiki dinleyenlermi???

Bu konu tartışılır.. Her şey olabilir.. Sonuca bakmak lazım ki sonuç da böyle olmadığını gösteriyor. Demek ki gerekli bu konserler de. Yaşıtlarına da hitab etmesi gerektiğini düşünüyorum bir sanatçı ( adayının ).

gokceowyn demiş ki:
rockerrocker demiş ki:
O kitleye ulaşamaması şimdiki dinleyenlermi???

Bu konu tartışılır.. Her şey olabilir.. Sonuca bakmak lazım ki sonuç da böyle olmadığını gösteriyor. Demek ki gerekli bu konserler de. Yaşıtlarına da hitab etmesi gerektiğini düşünüyorum bir sanatçı ( adayının ).

Aslında rockbarlardaki genel ortama uymuyor Barış ın dinleyici kitlesi bu bir gerçek ama son zamanlarda gözlemlediğim odur ki geniş bir kitleye hitap ediyor yani çok çeşitli yaş aralıklarından insanlar söz konusu zaten bir yere kadar ne kadar Barış sevgisi söz konusu olsada rock müziği sevmeyen insanlar zamanla gelmeyeceklerdir kalanlar ise o müziği seven kitle olacaktır ama Cem Karaca sarkılarıyla büyümüş büyük bir kitlede var Barışı severek dinleyen bunuda göz ardı etmemek lazım

Ne yani Barış Akarsu Cem Karaca söyleyerekmi kendine kitle oluşturmaya çalışıyor bu bumu demek abi.Sonunda benim gibi düşünenlerde var demekki adamın dinleyici kitlesi ile ilgili yorumlarımın gerçekçiliği çıkıyor ortaya.Dinleyen dinlesin abi birşey demedikki ama çevresindeki yapışık tiplerden bbööğğğkk olmuş durumdayım ben hala...

ya ne alaka cem karacayı tabu haline getirdiniz.yetti artık....bende yetmişlerin rock müziğiyle büyümüş bir insan olarak barış akarsuyu asla cem karaca şarkısını iyi söylediği için beğenmedim.ben barış akarsuyu ses rengiyle enerjisiyle şarkıları adeta yaşayarak yorumlamasıyla sevdim.ve severek dinliyorum.barış bulutsuz özleminin şarkılarınıda çok güzel yorumluyor,pentagramın şarkılarınıda.tutturmuşsunuz bir cem karaca yetti artık.çocukda bıktı usandı...albümüne koyduğuna koyacağına pişman olmuştur....hardblack, yapışık kitleyi bilemem çünkü ben konserlerine katılamıyacak kadar uzaktayım.sadece bir konserine gittim.ama lütfen yaş sınırı getirmeyelim müzik sevgisine. dediğim gibi ben deep purple,led zeppelin v.s kuşağında gençliğini yaşamış biri olarak yaşım ilerleyince klasik müziğemi dönmeliyim.artık yaşlandım rock dinlemem ayıpmı olur demeliyim?yada siz gençler öylemi yapacaksınız?o zaman rockerlerde yaşları ilerleyince artık banarockerlik yakışmaz köşememi çekileyim diyecekler??

Neden yaş ilerleyince rock dinlenmesin sevilmesin heryşta sevilir dinlenir ama bu adamın çevresinde rockla işi olmayan çok özenti ve yapışık tipler görüyorum ben.
Yoksa dinleyenlere ve sesine lafım yok.Eyvallah adamda ses iyi karizma iyi daha ne olsun.

HARDBLACK demiş ki:
Neden yaş ilerleyince rock dinlenmesin sevilmesin heryşta sevilir dinlenir ama bu adamın çevresinde rockla işi olmayan çok özenti ve yapışık tipler görüyorum ben.
Yoksa dinleyenlere ve sesine lafım yok.Eyvallah adamda ses iyi karizma iyi daha ne olsun.

Bu sayfanın başında anlatmaya çalıştığım şeyi sanırım her ikinizde yanlış anladınız, ben Barış ın dinleyici kitlesinin çok geniş olduğunu söylemiştim ve evet konserlerine sadece Barış ı insan olarak sevdikleri içinde gelen insanlar var ve tabiki bir süre sonra bunlar gelme olaylarından vazgeçip yada daha aza indirgeyeceklerdir demek istediğim. Cem Karaca dan bahsetmem de asla Barışın boynuna astığım bir yafta değildir. burda Alizeze katılıyorum sanırım bunca spekülasyondan sonra oda Islak Islağı albüme aldığına pişman olmuştur. Ama yine senin dediğin gibi Alizez Cem Karaca değil pek çok bu bağlamdaki besteyi güzel yorumluyor ses aralığı ve rengi Bulutsuzluk parçalarınada kurban parçalarınada pek çok besteye gidiyor. Ama aslolan "BARIŞ AKARSU" yapıtlarına iyi gitmesi öyle değil mi? ve oda olacak Rockerlık olayının yaşla alakası olamaz buna inanmıyorum zaman içinde tarzınız daha yumuşayabilir belki ama özünüz değişmez ama kabul edilmesi gereken yaptığı müzik kadar onu sadece oğlu gibi seven bir kitleninde olduğu gözardı edilmemeli ama bu daha önce rastlanmamış bir olgu bence ve ben şahsen yapışık bir kitleden ne kastettiğini anlamıyorum Hardblack öyle çılgın kendinden geçmiş ve kaybetmiş bir kitleyi ben görmedim şahsen...

Anlatamıyorum ben derdimi galiba hoş derdimde değil sadece dışardan gördüklerim Barış Akarsu önü açık biri ama etrafındaki insanlarla daha geniş kitlelere açılmasını engelliyor.
Yarışmadan çıkmış biri olarak zaten çok fazla kabul görmediği aşikar ama hala aynı tutum devam ediyor sonrada rock camiası beni kabul etmiyor diyor etmez tabiii. Çevresindeki tiplerede o yüzden takmış durumdayım bırakın adam yoluna gitsin daha öncedende yazdım aynı cümleleri umarım bu sefer anlanır.

tamam tamam ben anladım 😆 😆 😆 :twisted:

haklısın aslında üslup açısından biraz sert anlatiosun ama doğruda söylemiyo değilsin (çok göreceli orta bir cümle oldu neyse 😆 )

yalnız bir durum var yani bu camia sadece bu sebeptenmi olanı görmüyorlar ve haksızlık yapıyorlar dışardan bir gözlemci olarak bunu söyle hani bu insanın kabul edilmemesinin tek nedeni buysa inan tüm BAG hiç bir konsere gitmez yeterki o yolunda ilerlesin dermişim :roll:

Ne alakası var tabiki tek neden bu değildir ben otorite değilim bu konuda benide germez ama benim dünyamdaki rocker daha farklı kendim sevmediğim gibi kimseyi kalıplar iine sokmam zaten birine zorla bir kalıp tarz oluşturmak olmaz yalan olur yani sonunda patlar biryerde.Bu adamada sanki bir kalıp oluşturulmaya çalışılıyor bir kalıp içine sokulmaya çalışılıyor gibi algılıyorum ben madem rock kendini ifade şekli ifade etsin ozaman abi bizde anlayalım.

Geri