blackstar id core 10 v3 evde kullanım için yeterli olur mu?

ilk defa bi amfi alıcağım için bu konulardan çok anlamıyorum, 10 watt evde çalmak için yeterli olur mu? bazende dışarda arkadaşlarla falan çalmak istiyorum ama konser gibi değil bi kaç kişi beraberken falan.

Ev için yeterli, kulaklık takılabilir fakat dışarıda priz bulmak biraz sıkıntı dersen NUX mighty modellerine de bakabilirsin onlar pil ile de çalışıyor, performansları da yakın biririne.

Merhaba. 20 yasinda kızım için yamaha pacifica 112j aldım. Ilk defa enstrüman calacak. Cok azimli görüyorum. Gitar sanirim bugün teslim edilecek. Ampli konusunda kararsizim. Blackstar 10 veya 20 mi yoksa rolland cube10gx mi? Açıkçası 10bin tl ye kadar rakama çıkabilirim. 1-2 bin tl altı üstü olur.

Merhaba. 20 yasinda kızım için yamaha pacifica 112j aldım. Ilk defa enstrüman calacak. Cok azimli görüyorum. Gitar sanirim bugün teslim edilecek. Ampli konusunda kararsizim. Blackstar 10 veya 20 mi yoksa rolland cube10gx mi? Açıkçası 10bin tl ye kadar rakama çıkabilirim. 1-2 bin tl altı üstü olur.
Blackstar ID Core 10 yeter. Versiyon 3 olanı almanızı tavsiye ederim.

10 değil de 20 biraz daha hacimli ses verir... fark büyük değilse 20 al... cube iyi amfi de benzer fiyat ise demode kaldı ID'lere göre
v3 olsun almışken...

@Hakan Baysal ve @solitude71 tavsiyeniz için teşekkürler. Aralarındaki çok fiyat farkı yok aslında sanırım 1250 civarı. Aslinda Hakan Baysal üstadın da inceledigi boss katana 50 mk2 de butceyi zorlayarak alabilirim. Fakat hem olurda pes ederse bir kenarda atıl durmasından hemde kullanımı zor olur diye çekiniyorum. Derseniz ki 50mk2 tercih et kesinlikle tavsiyeniz uyarım. Ama yok gerçekten bu aşamada kesinlikle gereksiz olur derseniz core20 v3 tercih ederiz. Bu arada v4 çıkmış sanırım. Fakat stoklar erimeden satışa çıkmaz diye tahmin ediyorum. Bu arada gitar az önce geldi. Çok mutlu oldu. Açıkçası bende çok heyecanlandım 🙂 ampli içinde bir o kadar heyecanliyim. Zira evimde var 82 odel pioneer ve 92 model kenwood müzik sistemimde kenwood mx500 karaoke mic girişine bağladım. Tabiki ham bir ses aldık. Sadece reverb ve zaman var. Bu bile heyecan vericiydi.

Dosyalar

• 20240815_142503.webp
    20240815_142503.webp
    1.8 MB · Gösterim: 27
müzik sistemine gitar bağlamak insanı gitardan soğutur... gitar mp3 player gibi kendi ses üreten bir şey değil

ne katana ne de ID hiçbir zorluğu yok... app ile bilgisayar veya telefon ile uğraşmadan SADECE panel üzerindeki ayarlarla bile çok fazla şey yapılabilir, korkmaya gerek yok

şu aşamada gitarın da heyecanıyla fazla beyin yakmaya gerek yok... V4 piyasaya gelmesi vakit alabilir burası 3. dünya pazarı ne de olsa... ID:Core o fiyata bir an önce başlamak için güzel bir seçenek

Hakan Baysal üstadın da inceledigi boss katana 50 mk2 de butceyi zorlayarak alabilirim.

Hocam valla üstad falan değilim. Sadece kişisel deneyimlerimi hobi olarak aktaran basit bir ev müzisyeniyim 😊

Bu arada Boss Katana'yı alabilirim dediğiniz için benim Katana'yı Airstep pedalıyla beraber satılığa çıkardım. Airstep'i de amatörce incelemiştim kanalda, o da amfinin efekt panelini processor gibi kullanmanıza olanak sağlıyor. İlgilenirseniz özelden yazarak ya da sarı sitedeki numaram açık telden de iletişime geçebilirsiniz. Katana'yı tavsiye eder miyim? Elbette ederim. Özellikle Airstep ile oldukça keyifli bir kullanımı var. Ben neden satıyorum? Headrush Core aldım, FRFR kabin de var o nedenle satıyorum.

müzik sistemine gitar bağlamak insanı gitardan soğutur... gitar mp3 player gibi kendi ses üreten bir şey değil

ne katana ne de ID hiçbir zorluğu yok... app ile bilgisayar veya telefon ile uğraşmadan SADECE panel üzerindeki ayarlarla bile çok fazla şey yapılabilir, korkmaya gerek yok

şu aşamada gitarın da heyecanıyla fazla beyin yakmaya gerek yok... V4 piyasaya gelmesi vakit alabilir burası 3. dünya pazarı ne de olsa... ID:Core o fiyata bir an önce başlamak için güzel bir seçenek
Ustad sadece
Hocam valla üstad falan değilim. Sadece kişisel deneyimlerimi hobi olarak aktaran basit bir ev müzisyeniyim 😊

Bu arada Boss Katana'yı alabilirim dediğiniz için benim Katana'yı Airstep pedalıyla beraber satılığa çıkardım. Airstep'i de amatörce incelemiştim kanalda, o da amfinin efekt panelini processor gibi kullanmanıza olanak sağlıyor. İlgilenirseniz özelden yazarak ya da sarı sitedeki numaram açık telden de iletişime geçebilirsiniz. Katana'yı tavsiye eder miyim? Elbette ederim. Özellikle Airstep ile oldukça keyifli bir kullanımı var. Ben neden satıyorum? Headrush Core aldım, FRFR kabin de var o nedenle satıyorum.

[EMBED content="thread-115773"][/embed]

Gördüğüm kadarıyla katana , id core dan daha büyük ölçülerde ve agirlik olarak daha fazla haliyle. . Üniversiteye giderse yurt vs yerlere götürmek için biraz daha küçük birsey mi alsak diye düşündüm. Yasadigim ilçede malesef bu tür cihazları satan yer yok ki boyut ve agirlik olarak inceleyelim. Var bir tane ama orada da tahmin edersiniz çok basit cihazlar var. Bu durumu da gözden geçirmek gerekecek sanırım.

Gördüğüm kadarıyla katana , id core dan daha büyük ölçülerde ve agirlik olarak daha fazla haliyle. . Üniversiteye giderse yurt vs yerlere götürmek için biraz daha küçük birsey mi alsak diye düşündüm.
boyut önemliyse küçük amfi olarak

ID:Core v3 (tercihen 20)
Boss Dual Cube LX
Hotone Pulze
NUX Mighty Space
Katana AIR EX
Yamaha THRii (üç model de olur, temelde aynılar)

hepsini kullandım hatta şu anda THR, Pulze ve Dual aynı anda karşımda... kızın için tavsiye edeceğim şu aşamada ve konuşulanlar ışığında net olarak THR ama bütçe daha düşükse ID

Ustad sadece

[EMBED content="thread-115773"][/embed]
Gördüğüm kadarıyla katana , id core dan daha büyük ölçülerde ve agirlik olarak daha fazla haliyle. . Üniversiteye giderse yurt vs yerlere götürmek için biraz daha küçük birsey mi alsak diye düşündüm. Yasadigim ilçede malesef bu tür cihazları satan yer yok ki boyut ve agirlik olarak inceleyelim. Var bir tane ama orada da tahmin edersiniz çok basit cihazlar var. Bu durumu da gözden geçirmek gerekecek sanırım.
Katana bi hayli ağır bir amfi. Oda içinde bile yeri sürekli değişecekse kesinlikle daha hafif olan id core tercih edilmeli bence. Boyut olarak da çalışma masasına zar zor sığacak kadar büyük. Yani yana bi laptop açıp ayar yapmak için bile yer kalmayacaktır.

boyut önemliyse küçük amfi olarak

ID:Core v3 (tercihen 20)
Boss Dual Cube LX
Hotone Pulze
NUX Mighty Space
Katana AIR EX
Yamaha THRii (üç model de olur, temelde aynılar)

hepsini kullandım hatta şu anda THR, Pulze ve Dual aynı anda karşımda... kızın için tavsiye edeceğim şu aşamada ve konuşulanlar ışığında net olarak THR ama bütçe daha düşükse ID
Merhaba. Ustad thr10ii ile 30ii arasinda çok büyük bir fark var mı acaba? Mutlaka 30 olan daha güçlüdür ama tam 2 kati da fiyatı var. Id core dan yola çıktık thr serisine kadar geldik. Acikcasi en azindan ileride gitar hevesi geçerse bluetooth sayesinde keyfimce müzik dinlerim diye düşündüm. Zira anladigim kadariyla full range hoparlör var bu seride.

10 ile 30 hoparlör farklı... biri 3 biri 3.5 inci sanırım... duyumda bir tık daha iyi tabi büyük olan ama 10 da gayet iyi
30 olanda Modern, Boutique, Classic ton seçimi düğme ile, 10'da app içerisinden... her dakika değiştirmeye gerek olmuyor açıkçası zaten preset kaydetmek mümkün
10 olan da tam hatırlayamadım ama rechargeable olmayabilir sadece adaptör, bir de 30'da wireless Jack dahil, 10 olanda wireless yok, 20 olan sanırım ara model o wireless'a hazır ama Jack yok
aslında 20 mükemmel amfi... 10 biraz özellikleri eksik ama sesi mükemmel, 30 da kral... bence almışken 20 al eğer 30 pahalıysa

10 ile 30 hoparlör farklı... biri 3 biri 3.5 inci sanırım... duyumda bir tık daha iyi tabi büyük olan ama 10 da gayet iyi
30 olanda Modern, Boutique, Classic ton seçimi düğme ile, 10'da app içerisinden... her dakika değiştirmeye gerek olmuyor açıkçası zaten preset kaydetmek mümkün
10 olan da tam hatırlayamadım ama rechargeable olmayabilir sadece adaptör, bir de 30'da wireless Jack dahil, 10 olanda wireless yok, 20 olan sanırım ara model o wireless'a hazır ama Jack yok
aslında 20 mükemmel amfi... 10 biraz özellikleri eksik ama sesi mükemmel, 30 da kral... bence almışken 20 al eğer 30 pahalıysa

Model thr10ii ama 2x10watt. Dediğiniz gibi 10 olan 2x10 watt 3.1inc ,30 olan 2x15 watt 3.5 inç hoparlöre sahip. Ama işte gerçekten çok fiyat farkı var. Yamaha THR10 II 2x3" 20-Watt Modeling Combo Amfi | doremusic

watt'a takılma... gözünü bağlasam farkını zor anlarsın... özelliklere bak... dediğim gibi wireless jack ve şarjlı olması çok önemli değilse düz 10 Watt olan yeter.. yurtta dışarıda filan çalacak dedin diye olmuşken şarjlı model olsun dedim.

Geri