Boss Gt-8

outcry demiş ki:
selama arkadaşlar.2 sorum var:

1-kulaklıkla ton yazsam direk mixere girsem sesler farklı olurmu yazdığımdan?

2-mixere bağladığımda boss umu çıkış seçeneği olarak neyi seçicen? jc-120 var o mu acaba? yoksa stack amp falan mı?

*bu arda çıkış seçenklerinin açıklamasını bilen varsa daha aydınlatıcı olur.

*bi soru daha:mixer a tek jackla mı bağlanayım 2. çıkış var stereo.bunun amacı nedir.basit şekilde açıklayabilirseniz?? teşekkürler.

mixere girerken output sellectten line/phone seçeneğini seçeceksin.kulaklık çıkışından bilgisayara mixere her yere verebilirsin ondan sonra.tonda fark olmaması lazım.fakat mixerin kalitesi önemli burda.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

arkadaşlar aleti alalı 1 hafta oluyor kurcalayıp çoğu özelliğini öğrendim ama istediğim tonları yakalamakta büyük güçlükler çekiyorum..

en önemli sorunum (şimdilik) manual modunun kullanırken... örneğin bank6 nın 1 tonu olan metal stack tonunu ele alalım...

ben bu ton açıkken manual moduna geçtiğimde distortion efektini açmadan distortion parametreleriyle oynayamıyorum ve distortion efektini açtığım zamanda distortion tonu çok gürültülü gelmeye başlıyor ki galiba iki tane distortion u aynı anda kullanmamdan dolayı.
preamp seçeneğini değiştirip r-frier clean i kullandığımda(clean ton alabildiğim tek preamp) ise ayarladığım distortion un tonu çok derinlerden geliyor

benim yapmak istediğim sanki gt8i distortionu kapalı herhengi bir ampli ye bağlamış ve distortion ve diğer tonları analog pedaldan ayarlarmış gibi gt8 den ayarlamak. tabi bunu herhangi bir ampli kullanmadan yapmak
başka bir deyişle preamp seçeneğiinin distortion tonundan kurtulup distortion efektini açarak kendi tonumu ayarlamak

ben aleti camdan atmadan önce bana yardım ederseniz çok mutlu olurum🙂

arkadaşlar aleti alalı 1 hafta oluyor kurcalayıp çoğu özelliğini öğrendim ama istediğim tonları yakalamakta büyük güçlükler çekiyorum..

en önemli sorunum (şimdilik) manual modunun kullanırken... örneğin bank6 nın 1 tonu olan metal stack tonunu ele alalım...

ben bu ton açıkken manual moduna geçtiğimde distortion efektini açmadan distortion parametreleriyle oynayamıyorum ve distortion efektini açtığım zamanda distortion tonu çok gürültülü gelmeye başlıyor ki galiba iki tane distortion u aynı anda kullanmamdan dolayı.
preamp seçeneğini değiştirip r-frier clean i kullandığımda(clean ton alabildiğim tek preamp) ise ayarladığım distortion un tonu çok derinlerden geliyor

benim yapmak istediğim sanki gt8i distortionu kapalı herhengi bir ampli ye bağlamış ve distortion ve diğer tonları analog pedaldan ayarlarmış gibi gt8 den ayarlamak. tabi bunu herhangi bir ampli kullanmadan yapmak
başka bir deyişle preamp seçeneğiinin distortion tonundan kurtulup distortion efektini açarak kendi tonumu ayarlamak

anatolia999 demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar size 2 sorum olcak.

1. şimdi ben evimdeki konum istibariile evde anfi kullanamıyorum bunun içinde anfim yok.GT-8 ilede ton yazarkende kulaklık,hoporlör ve bilgisayardan birinden faydalanıyorum.yani anfi sim. ini kullanarak ton yazıyorum.şimdi bi yere çalmaya çalışmaya gittiğimde mixere girersem sanırım tonlarda çok değişiklik olmayacaktır.ama gittiğim yerde mixer yoksa anfiye girmek zorundaysam tonlar zortlar direk.bunun bi çaresi varmı.anfiyi sadece ses çıkışı vercek şekilde sanıl kullanırım.bi arkadaş anfinin return ünden girince anfinin sadece ses çıkışını kullandığını söyledibu doğrumudur?

senin sorununun cevabi 4 kablo methodu sanirsam gecmis sayfalarda yazilar mevcut

sanırım 4 kablo metodu ilede bağlayınca ampli simleri kapamak gerekiyo yada en azında ton değişiyo.benim istediğim anfinin mekanizmalarını(gain,mid,bas vs) edvre dışı bırakarak anfiye bağlamak.yani anfinin sadece hoparlör görevini görmesini istiyorum kısacası.yardınmı olursanız sevinirim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

anatolia999 demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar size 2 sorum olcak.

1. şimdi ben evimdeki konum istibariile evde anfi kullanamıyorum bunun içinde anfim yok.GT-8 ilede ton yazarkende kulaklık,hoporlör ve bilgisayardan birinden faydalanıyorum.yani anfi sim. ini kullanarak ton yazıyorum.şimdi bi yere çalmaya çalışmaya gittiğimde mixere girersem sanırım tonlarda çok değişiklik olmayacaktır.ama gittiğim yerde mixer yoksa anfiye girmek zorundaysam tonlar zortlar direk.bunun bi çaresi varmı.anfiyi sadece ses çıkışı vercek şekilde sanıl kullanırım.bi arkadaş anfinin return ünden girince anfinin sadece ses çıkışını kullandığını söyledibu doğrumudur?

senin sorununun cevabi 4 kablo methodu sanirsam gecmis sayfalarda yazilar mevcut

sanırım 4 kablo metodu ilede bağlayınca ampli simleri kapamak gerekiyo yada en azında ton değişiyo.benim istediğim anfinin mekanizmalarını(gain,mid,bas vs) edvre dışı bırakarak anfiye bağlamak.yani anfinin sadece hoparlör görevini görmesini istiyorum kısacası.yardınmı olursanız sevinirim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

freebullet demiş ki:

hocam senin dediğin olayın bi sürü yolu var aslında.her kişi biraz kurcalayarak kendi keyfine göre yazar bu tonları.ben biraz daha net temiz distortionları seviyorum mesela.sanırım sende böyle bişey istiyosun.ampli sim. den jc clean yada tw clean i seç.sonra distortion'ı aç.keyfine göre bi distortion seçeneğini seç.mesela metal zone u seç.biraz parametreleri ile oyna.derinden gelme problemini çözersin.şu an alet açık değil yoksa sana direk gönderirdim.ben bi kaç tane böyle ton yazdım çünkü.mesela çok hafif distortionlı bi solo tonu falan.eğer gt-8 den bilgisayara upload olayını başarabilirsem sana dosya olarak gönderirim.sende direk gt-8 ine atarsın.ama birinin bana upload ı anlatması lazım.ben bi türlü yapamadım.neyse İnşallah yardımcı olmuşumdur.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

Dark-Saga demiş ki:
Melih yazdıklarımı okumadın mı?

Varsa amplinin power amp girişine giriceksin prosesörünü.

abi pardon senin yazdıkalarını okudum.ama sonra unutmuşum.bir ikicisi anlamadım pek fazla.yani diğelim amplinin powe amp girişi yok.olur ya gittiğim studyoda falan.o zaman nasıl kendi preampının kullancam aletin?
kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

ya gencler bisi sorcam bir processor hakkında bu kadar anlatıp durulmuş neler neler denmiş yaratılmayacak ton yok bilmemne...bilmiyorum ben mi çok bağnazım ama hiçbi processor hiçbi zaman bana o eski tubescreamer sesini veremicek hatta yaklaşamıyacak gibi gelio?
vardır ya...strat-ts808-lambali anfi klasik üçlemesi
vardır ya hani kovboylar...🙂

arkadaşlar.ben bossumun önce sol yada sağ sonra diğer hoparlörden ses gelmesi özelliğini bulamadım.bunun zaman ayarı varmı bide ? mesla 2 akor bastım önce sağdan sonra sola geçicek sonra 2 sinden birden gelicek.bunu nasıl yapıcam. delay de hold diye bi özellik var ordan biraz kurcaladım ama o değil heraldde 2.8 saniyelik bi kayıt olayı var başka bişey yok 🙂 benim aradığım şey nerde?

stevierayvaughan demiş ki:
ya gencler bisi sorcam bir processor hakkında bu kadar anlatıp durulmuş neler neler denmiş yaratılmayacak ton yok bilmemne...bilmiyorum ben mi çok bağnazım ama hiçbi processor hiçbi zaman bana o eski tubescreamer sesini veremicek hatta yaklaşamıyacak gibi gelio?
vardır ya...strat-ts808-lambali anfi klasik üçlemesi
vardır ya hani kovboylar...🙂

Hiçbir zaman o orjinal sesi veremez çok çok haklısın...

outcry demiş ki:
arkadaşlar.ben bossumun önce sol yada sağ sonra diğer hoparlörden ses gelmesi özelliğini bulamadım.bunun zaman ayarı varmı bide ? mesla 2 akor bastım önce sağdan sonra sola geçicek sonra 2 sinden birden gelicek.bunu nasıl yapıcam. delay de hold diye bi özellik var ordan biraz kurcaladım ama o değil heraldde 2.8 saniyelik bi kayıt olayı var başka bişey yok benim aradığım şey nerde?

Hold başka hocam. Senin dediğini manualde anlatıyordu. Şuan alet yakınımda değil yardımcı olamıyorum direk; dikkatli oku manuali orda olması lazım...

melihbozkurt84 demiş ki:
Dark-Saga demiş ki:
Melih yazdıklarımı okumadın mı?

Varsa amplinin power amp girişine giriceksin prosesörünü.

abi pardon senin yazdıkalarını okudum.ama sonra unutmuşum.bir ikicisi anlamadım pek fazla.yani diğelim amplinin powe amp girişi yok.olur ya gittiğim studyoda falan.o zaman nasıl kendi preampının kullancam aletin?
kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

hocam olay tam olarak şöyle izah edelim amfinin fx -retrn girişi muhakkak vardır oraya giriceksin o zmana pre amfi kullanılmamış olur ve amfini sadece power kısmını kullanırsın 4 kablo yöntmeide amfininde pre sini istedigin sıraya koymak içindir

outcry demiş ki:
arkadaşlar.ben bossumun önce sol yada sağ sonra diğer hoparlörden ses gelmesi özelliğini bulamadım.bunun zaman ayarı varmı bide ? mesla 2 akor bastım önce sağdan sonra sola geçicek sonra 2 sinden birden gelicek.bunu nasıl yapıcam. delay de hold diye bi özellik var ordan biraz kurcaladım ama o değil heraldde 2.8 saniyelik bi kayıt olayı var başka bişey yok 🙂 benim aradığım şey nerde?

hocam fx1 deki efectlerden bi tanesi senin dediğin eşyi zaten yapıyo.ayrıca delay vs. atamana gerek yok.fx leri bi kurcala bulursun.hatta ayarlarına girince o efectin kaç sn yede bir yerdeğiştireceğini falan herşeyi ayarlayabiliyorsun.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.😀

ben bulamadım abi aradığım şeyi.bilen biri yada denemiş biri varsa lütfen adım adım tarif etsin müzik aşkına boss-gt8 aşkına..boss kardeşliğimizi sürdürelim böylece 🙂

Geri