Boss Gt-8

arkadaşlar bi sorum olcak reverb açıkken (diğer efektler de yapıyor olabilir tam emin değilim) çaldığın şeyi fakedilecek derecede geç duyuyorsun, hızlanmaya başladığında ciddi kayma oluyor

Re: GT-8 TONLARI DiNLE

elixxirr demiş ki:
Kaydettiğim GT-8 Tonları
Akustik Gitar tonu
http://www.youtube.com/watch?v=wrQV6D_-zNY

Distortion (Hem Ritmde hem de soloda)
http://www.youtube.com/watch?v=az3DZ-G2OPY

Distortion (Sadece Solo)
http://www.youtube.com/watch?v=rJpHFHoFDD8

Wah Tonu
http://www.youtube.com/watch?v=H0pgd8mUXIk

abi bu tonları sen mi yazdın yoksa kayıtlılar mı? Bu arada 3. örnekteki tonlar mükemmel.. pentagram tonuna da çok yakın..

Re: GT-8 TONLARI DiNLE

elixxirr demiş ki:
Kaydettiğim GT-8 Tonları
Akustik Gitar tonu
http://www.youtube.com/watch?v=wrQV6D_-zNY

Distortion (Hem Ritmde hem de soloda)
http://www.youtube.com/watch?v=az3DZ-G2OPY

Distortion (Sadece Solo)
http://www.youtube.com/watch?v=rJpHFHoFDD8

Wah Tonu
http://www.youtube.com/watch?v=H0pgd8mUXIk

distortion tonlarının parametrelini yazarsan sevinirim.

Arkadaşlar, hemen hemen aynı pedallar diye GT-6 hakkında bir şey soracağım! Şimdi gt-6 da iki tane çıkış var L, R diye..

Öyle ahım şahım ses kartım yok. Bildiğiniz bilgisayar ses kartı. Şimdi elde bir bilgisayar bir de gt-6 olduğuna göre ( e bırakın gitar da olsun ) bu kombinasyonla stereo ve kaliteli ses kaydı naısl yapabilirim?

1. Bu aletlerle nasıl bir giriş/çıkış olayı yapabilir?
2. Ne tür kablolar lazım?
3. USB'ye giriş yapıp (bir şekilde) oradan ses kaydı yapılabilir mi?
4. Kulaklık çıkışını küçültücü ile kullansam, ses kaybı, yada efektin orjinal halini kaybetmiş olur muyum?
5. 4. madde olmaz derseniz, hem L, hem de R çıkışını aynı anda kullanmak adına bir kablo yaptırıp onu kullansam stereo, ve kaliteli olur mu? (bir tarafında iki jack, bir tarafında da bir jack)
6. 5. madde daha iyi bir çözüm yolu derseniz, bu kablo nasıl yaptırılır 😀 Yada hazırı var mıdır? Daha doğrusu 5. madde mümkün müdür?

7. Çok garip sorular olduysa kusuruma bakmayın🙂
8. Teşekkürler.

deLarocx demiş ki:
Arkadaşlar, hemen hemen aynı pedallar diye GT-6 hakkında bir şey soracağım! Şimdi gt-6 da iki tane çıkış var L, R diye..

Öyle ahım şahım ses kartım yok. Bildiğiniz bilgisayar ses kartı. Şimdi elde bir bilgisayar bir de gt-6 olduğuna göre ( e bırakın gitar da olsun ) bu kombinasyonla stereo ve kaliteli ses kaydı naısl yapabilirim?

1. Bu aletlerle nasıl bir giriş/çıkış olayı yapabilir?
2. Ne tür kablolar lazım?
3. USB'ye giriş yapıp (bir şekilde) oradan ses kaydı yapılabilir mi?
4. Kulaklık çıkışını küçültücü ile kullansam, ses kaybı, yada efektin orjinal halini kaybetmiş olur muyum?
5. 4. madde olmaz derseniz, hem L, hem de R çıkışını aynı anda kullanmak adına bir kablo yaptırıp onu kullansam stereo, ve kaliteli olur mu? (bir tarafında iki jack, bir tarafında da bir jack)
6. 5. madde daha iyi bir çözüm yolu derseniz, bu kablo nasıl yaptırılır 😀 Yada hazırı var mıdır? Daha doğrusu 5. madde mümkün müdür?

7. Çok garip sorular olduysa kusuruma bakmayın🙂
8. Teşekkürler.

Analog bağlantı için:

Resimli örnek hazırladım. Görmek için link: www.gramofonmuzik.com/share/gt8connect.jpg

Dijital bağlantı için:

Digital out diye birşey var pedalda. Yine Ses kartında Digital giriş varsa buradan bağlayarak. Pedaldaki en gerçek tonu aynen kaydedebilirsin. hiçbir değişmeye uğramadan dijital olarak kayda geçer. Bunun içinde iki tarafı RCA olan bi kablo gerekir.

Midi bağlantısı için

Midi kablosu alarak (eğer bilgisayarında midi girişi varsa) mididen bağlayabilir ve internetten ton yükleyebilirsin.. Ve cubase'de bazı gitar vst pluginlerinde pedalınla kontrol sağlayabilirsin

Kulaklık çıkışını istediğin gibi kullan ses kaybı falan olmaz. Tamamen kulaklığının kalitesi ile alakalı bu.

Pedaldaki bazı tonlar stereo olduğu için stereo bağlantı tabi ki daha iyi olur. Zaten resimle gösterdiğim bağlantıların ikisi de stereodur. Bu kabloların hazırları var. İstersen yaptırabilirsin .

Tamemen yanlış bilgiler vermişsiniz.
Arkadaş kayıt yapmak için bağlayayım demiş Midi kablosu ile bağlantıda kayıt alamazsınız.

Djital out, standart rca lar ile sinyal alamazsın dijital/analog cevirici kullanman gerekir. Lakin resimdeki rca lar analogtur.Resimdekilerle olmaz.
Ayrica dijital bağlantıda left/right çıkışlar olmaz. Dijital çıkış başlı başına streodur. Zaten gt8 de left ve right çıkışlar olmal üzere iki adet rca çıkışı da bulunmamaktadır.
Aleti bilmeden cevap vererek insanları yanlış yönlendirmiş oluyorsunuz.

Bağlantıları gösteren resim düzeltilmiştir...

kelle demiş ki:
Tamemen yanlış bilgiler vermişsiniz.
Arkadaş kayıt yapmak için bağlayayım demiş Midi kablosu ile bağlantıda kayıt alamazsınız.

Djital out, standart rca lar ile sinyal alamazsın dijital/analog cevirici kullanman gerekir. Lakin resimdeki rca lar analogtur.Resimdekilerle olmaz.
Ayrica dijital bağlantıda left/right çıkışlar olmaz. Dijital çıkış başlı başına streodur. Zaten gt8 de left ve right çıkışlar olmal üzere iki adet rca çıkışı da bulunmamaktadır.
Aleti bilmeden cevap vererek insanları yanlış yönlendirmiş oluyorsunuz.

Dostum öncelikle yazımı anlayarak okumamışsın. Bi kere arkadaş madde madde saymış genel olarak demiş ki ne tür bağlantılar var ve ne tür kablolar kullanmalıyım demiş. Sadece kayıt amaçlı bağlantıları sormamış yanlış anlamıyorsam. Söylemiş olduğum 3 bağlantı şekli sadece kayıt amaçlı bağlantılar değildi. Tüm bağlantı şekilleriydi. Midi bağlantısı ile kayıt yapıyoruz da demedim.

İkincisi, resimlerde dijital bağlantı için herhangi bir kablo göstermedim ve bu kablonun Left-right çıkışından da bahsetmedim. Resimdeki bağlantıların ikisi de, bilgisayarın girişi ile pedalın L ve R çıkışı arasındaki bağlantılardır. Sadece; birisi ses kartı olup da Line girişi RCA olanlar için, diğeri de olmayanlar için. Gitar jack bağlantılarını yanlışlıkla RCA vermişim.Sanırım karışıklık burdN. Hemen düzelttim. (dalgınlık). Özür..

Bağlantılar: www.gramofonmuzik.com/share/gt8connect.jpg

Dijital bağlantı için sadece iki ucu rca bağlantı olan tek kablo kullanın dedim (ses kartında digital giriş olanlar için). Bende M-Audio AudioPhile 2496 var ve çıkışlarında digital giriş var. Özel bir kablo kullanmıorum. Dinlemek istersen kayıt aşağıda. Bu tamamen ses kartının digital girişi olmasıyla alakalı. Özel kablo ile değil. Bu şekilde gt-8 beynindeki sesi aynen dijital olarak aktarmış olup orjinal tonu korumuş oluyoruz.

Bağlantılardaki dikkatsizliğimi hatırlattığın için saol bu arada.. Ve bu arada kulaklık çıkışından ses almak komik bi olay bence 8)

Ağağıdaki linkten kayıtlarımızı dinleyebilirsin. Tüm efektler GT-8 den sağlanmış olup tümünde standart bir RCA kablosuyla Dijital bağlantı kullanılmıştır. Dikkat edersen kayıtlarda en iyi soundun gitar soundu olduğunu göreceksin. Ayrıca bu bizim yapabildiğimiz. Çok daha iyisi de mümkün.

www.gramofonmuzik.com/share/gt8records.rar

Yanlis anlama yanlis yada tamamlanmami; bilgiler var idi. amacim duzeltmek. Su rca konusunda da bir ek bilgi ekleyeyim. Bir cok arkadas standart rca larin hepsini dijital zannediyor. Bende eskiden oyle dusunurdum.

Evet simdiki koydugun resim dogru. Fakat resimde asagida bulunan kablo sadece cevirici dahilinde dijitale giriyorsa ise yarar.onun haricinde standart analog girisden farki yok tabi ses kartinizda d/a convertor var ise farketmez. Zaten 2496 i ya oyle bile girsen gayet guzel sonuclar verir. Tabi sen 2496 nin spidif nden direk dijital giriyorsundur muhtemelen o dahada guze sonuclar verir.

Kulaklik cikisi surekli kullanilir. Forumun baslarinda da bir cok arkadas onermistir. Djital baglanti ile arasindaki fark elbette gece ile gunduz gibi.
Left right kablo yapip girmektense headphones cikisindan daha kolay stereo kayit alinir.

kelle demiş ki:
Kulaklik cikisi surekli kullanilir. Forumun baslarinda da bir cok arkadas onermistir. Djital baglanti ile arasindaki fark elbette gece ile gunduz gibi.
Arkadasda m audio ses karti olmadigi ve standart bir ses karti oldugunu oldugunu dusunursek dijital girisi olmadigini anlayabiliriz. analog girisler icinde illaki convertor lazim illaki digitalden cikilacaksa/. Left right kablo girmektense headphones cikisindan daha kolay stereo kayit alinir.

Evet simdiki koydugun resim dogru. Fakat asagidaki resim deki kablo sadece cevirici dahilinde dijitale giriyorsa ise yarar/ onun haricinde standart analog girisden farki yok. Tabi sen 2496 nin spidif nden direk dijital giriyorsundur muhtemelen.

Dostum niye anlamıyosun yaa. Resimlerde dijital bağlantıyla ilgili hiçbirşey vermiyorum. Resimdekilerin ikisi de analog bağlantı için. ses kartında rca line in varsa alttaki , yoksa üstteki... Bu kadar 😀 dijitalle ilgili bi bağlantı kablosu çizmedim...

ses kartı olmayan adamın dijital bağlantıyla işi yok. Ben genel tüm bağlantıları verdim işte. Hangisini yapabilme imkanı varsa onu yapsın.

Hehe olur böyle arkadaşlar.

Bilgilerin hepsini takip ediyordum. İkinizin de eline koluna sağlık. Ben başta bilgisayara digital out imkanım olmadığı için en sağlam nasıl kayıt yaparım diye soru sormuştum. Daha doğrusu kendi üstüme alınacağım soru buydu. Ama ilk sorumda tüm bağlantı çeşitlerini de bir öğreneyim istemiştim, ki sağolsun elixxirr olaya el atmış bayağı.

Yalnız bu kulaklık işi sakat galiba? Zira Persembe nickli Tual grubunun gitaristi abim de bana L, R için bilgisayara giden, bir tafaında 2 büyük, diğer tarafında 1 küçük giriş olan kablo yaptırmamı söylemişti. Yani resimde gösterilen ilk şema. Sanırım en mantıklısı bu?

arkadaşlar elimde gt-3 var.ve hakkında hiç bişey bilmiyorum.öğrenmem gerek.mesela midi kablosunu nasıl temin edicem.int.den gt-3 patchlarını bulablrmym.gt-8 patchlarııyla uyum sağlar mı?lütfen yardım edin🙂

Geri