Cem Köksal

• Konuyu açan Konuyu açan MrDark
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Teknik sorunlar yüzünden olabilir. Grup ne çaldığını duymuyorsa sonuç pek de iç açıcı olmaz. Ben daha önce bu ekipten Mr.Crowley i dinledim hayvan gibi çalıyorlardı açıkçası.

slm

ben grind dinler ,grind yaparım ama manowar fanlığım sorgulanamayacak boyuttadır... Buna rağmen kesinlikle yapılan konuşmanın haklı ve doğru olduğunu düşünüyorum. Türk gruplarına yapılan saygısızlıklar insanı çileden çıkarıyor ve bu sürekli her büyük metal organizasyonunda(istisnalardan bahsetmiyorum) oluyor. Türk müzisyenleri yapancı gruplar altında saygısızca ezilmeye mahküm ediliyor. Unutulmaması gereken....Önemli olan türk grupları...

Cem Köksal'ın müziğini sevmiyorum. Genel olarak Malmsteen, Petrucci gibi türleri sevmiyorum. Gitarist olarak Satriani ve Axel Rudi Pell dinlemek daha çok hoşuma gider.
Öte yandan yaptığı işe ve emeğine saygım sonsuz, dedim ya ben sadece müziğin genelini sevmiyorum. Ama vokali ile ekibi ile bence çok iyi bir grup.

Manowar hakkında dediklerinde haklılık payı var. Biraz da sahneden yeni inmiş, halen sinirli olmanın verdiği adrenalin ile çıkışmış olabilir. Manowar ya da Metallica büyüktür diye saygıda kusur etmemezlik olmayacak diye bir şey yok. Son yıllarda TÜM festivallerde yerli gruplar ıezme gibi bir durum söz konusu. Organizasyon bunu bu şekilde yaparsa, seyirci de ne saygı duyar, ne özen gösterir, ne de takipçisi olur o grubun. Grup da kendini asla bir adım öteye taşıyamaz.

Ne yazık ki yerli grupların değeri konser ve festivaller ile daha da düşüyor.
İyi bir soundcheck alamadan, ekipmanını deneyemeden sahneye çıkan grup ne kadar verimli olabilir ki... Aynı şekilde daha seyirci doğru dürüst içeri alınmamışken çıkan grup psikolojik olarak darmadağın olmuştur, maça 3-0 yenik başlar zaten.
Çıksa da olur, çıkmasa da olur mantığı ile hareket edildiği sürece yerli gruplara iyilik yapmış, destek vermiş olmuorsunuz. YALAN o...
İçeride bir grup sahne almış çalarken dışarıda gezmeyi tercih ediyorsanız da grupları desteklediğiniz yalandır.
İzlemek zorunda değil kimse elbette ama hem izlemeyip, sevmeyip, hem de seviyorum demesin kimse.

Cem Köksal'ı haklı buluyorum ben de.
Bunu anlamak için o duruma düşmek gerek ki Allah düşürmesin ne diyeyim...

aynen katılıyorum.cem köksal çok doğru.bende dün yüxexeste izledim,helal olsun adama dedim.hani dedi ya,biz bu müziğin gelişmesi için kendi paramından bile verdik diye,gözlerim doldu valla.böylesine bir adama haksızlık yapılması türk organizatörleri için ayıplanacak bişe.cem köksalı sonuna kadar destekliyorum.

Her ne kadar Manowar tayfası kendisini ipe çekse de umursamaması gerek. Dikkate alınacak adam var, alınmayacak adam var. Kayda değer yorum var, kuylağıma damlatmayacağım yorum var.

Umarım organizasyonlar kendilerine çeki düzen verirler artık. RTN bu konuda çok abartmadı ama kendini tanrı gibi gören organizatörlere pirim vermemek gerek. Ne olacak ki gerçi, bu defa da normalde sahne şansı bulamayan kalitesiz isimler ile gerçekleşir... :roll:

16inchcrash demiş ki:
haklı ne kelime..o an elini öpüp başıma koymak "büyüksün baba" gibi bi cümle söylemek isterdim.sonuna kadar destekliyorum kendisini
Hakkaten bende duyunca televizyonda Cem Koksal'in bu sozlerini icmdeki gaza gelme duygusu baya bi kabardi bi anda!!Yuru be abi, arkandayiz, yasaa nidalariyla kendisine o anda orda desteklemek isterdim!!:metalhead

Ben bugüne kadar ilk konserde dinlediğim (yani albümünü, şarkısını daha önce hiç duymadığım) gruplara bir türlü ısınamadım. Bu seneki RTN'de de bu gerçekleşti. Crossfire'a yetişemedim 🙁 ama diğer grupları dinleme forsatım oldu ancak beğenmedim. Bence Mr.Crowly'i bile kötü çaldılar belki ses sisteminden bana öyle geldi belki de o esnada çimlerde olduğum için. Sadece Gorefest'i sahne önünde seyrettim o da Manowar için önlerde olabilmek için. Sebebini sorarsanız biraz yaşlandık artık enerji toplamamız laızm geliyor Manowar için. Bir de seyircideki genel psikoloji bir an evvel "Manowar çıksa da izlesek" pskilojisidir. Kusura bakmayın oraya çoğu kimse Cem Köksal için gelmedi. Ağırlıkla Manowar ve biraz da Gorefest için geldi. Bu yüzden organizatörlerin de "burnu büyüklüklerini" hoş görmek lazım. Sonuçta bu festivalin bir headliner'ı vardı. Bu ülke büyük grupları 92-95 arasından beri yeni yeni görmeye başladı. O yüzden bu tarz olaylar normal. Ama azalacaktır. Organizatörlerde de yavaş yavaş bu bilinç olmaya başladı. Mesela eskiden bir festivalin tek Headliner' ı olurken bu sene Megadeth,Garbage; Slayer,Overkill,In Flames; Manowar,Gorefest (Üstelik tek günlük olmasına rağmen) aynı festivallerde seyredebildik. Gruplar Türkiye'ye alıştıkça şartlarını yumuşatacaktır,organizatörlerde bizim grupları saat dolsun diye çıkartmayacaktır. Yani kısaca mutlu ve güzel günler bizleri bekliyor metin olalım 😆

ya abiler bi kere organizasyonun adı rock the nations ama her eyrde manowar konseri olarak geçti yanlış mıyım... organizasyonun resmi sitesinde bile organizasyon adından ön planda manowar duruyordu...

Çünkü Manowar Türkiye'ye ilk defa geldi ve headliner olarak geldi.Türkiye'de en sevdiğim Köksal,Dünya'da Manowar ama bende xxx tv de izlerken helal lean Köksal dedim.Adam haklı bence.Yalnız Cem Köksal'a bu hep yapılıyor.Antalya'da adamın arkasından ağladım.Ama Murat Ilgan süper bir insan :twisted:

bence bu insanın yıllarca gizli kalıp bir anda ortaya çıkmasını ve böyle ses getiren bir olayla ortaya çıkmasını çekemiyorlar... kimi zaman çok ukala diye bahsediliyor ama bence bu cem köksalın kendine olan güveninin simgesidir... kesinlikle en kısa zamanda 2. albümünü çıkar cem abi burayı okuduğunu biliyoruz da ondan dedim 😀

oo dikkat etmedim.Hele bi gelsin de gideriz hacı merak etme sen.

Bu arada xxx tv'de izlediğimde röportajı biz madion'dan,manowar'dan,metallica'dan iyiyiz onlar gelse yine biz headliner cıkarız filan dedi cok abarttı be.Ama sinirliliğine vermek lazım.

tekrar diyorum,sonuna kadar destekliyorum cem abiyi,sonuna kadar!HELLAL valla!sadece antalya beklemiyor onu ADANA da bekliyor....soundwave de çok sewinmiştik ama adanada olmadı🙁(en yakın zamanda kendisini TEK bekliyoruz adanaya :!:

Yönetici Uyarısı:Mesajınız yönetici tarafından düzeltilmiştir. "V" yerine "W" kullanmayınız. Forum kurallarını okuyunuz.

'Ardından sahneye çıkan CEM KÖKSAL, kendi şarkıları yanı sıra çaldığı cover şarkılarla da seyirciyi eğlendirdi.'
'TEŞEKKÜRLER:ROCK THE NATIONS III’te sahne alan MANOWAR, GOREFEST, BALANCE OF POWER, CATAFALQUE, FALSE IN TRUTH ve CROSSFIRE gruplarına...'

Rock the nations sitesinden ilginç bir tavır!?cem köksalın söylediklerini sonunda yüxexesin tekrarında izleyebildim bence çok haklı bir sitem ama cem köksal söylemek istediklerini çok yanlış aktarmış bence 🙁

RTN, sitesinde bütün gruplara tek tek teşekkür ederken, Cem Köksal'ı unutmuş. Bunu kınıyorum. Manowar Manowar diye diye kendi gruplarımıza sırtımızı çevirerek nereye varabiliriz?

MANOWAR konserinde olanlar için cem köksalı sonuna kadar destekliyorum.Manowar ne kadar büyük grup olsada diğer gruba saygılı olmalıdır.Hele hele bu bir festival herkesin sırası kaç şarkı söyliyeceği açık.Bir şarkı daha çalmaması nasıl istenir bi gruptan anlayamadım doğrusu.

Geri