Charvel / Jackson Başlığı

soulwalker demiş ki:
Farkettiysen ton ile alakalı bir şey söylemedim. Sapın stabil hale gelmesi ile de alakası yok bahsettiğimin , sapta kullanılan ağaç odun gibi. İstanbuldaysan lütfen bi gidip o gitar oradaysa sana kusurlarını göstereyim. İşin psikoloji ile alakası yok, sen bu kadar bunun üstünde duruyosan bi arkadaş var alım satımda usa jackson satıyor, satışında neden acaba fender öncesi jackson diye belirtiyo ve sen buna en ufak bir şey demiyorsun ki benim bahsettiğim fender öncesi bile değil laylaylomun getirdiği son partiden bahsettim o da fender sonrası ama şu an zuhal in getirdiği jacksonlar ancak o fiyata alıcı bulur. Japon jackson'ın nası kötüleştiğini bana değil jacksondaki adamlara soracaksın 🙂

o arkadaşın öyle yazdığını gözden kaçırmışım eğer görseydim yazardım bununla ilgili çünkü ben her yıl gidip gitar denemedim en kısası 4 ay olmak üzere kullandım en eskisi 93 en yenisi 2007 model olmak üzere sapta kullanılan ağaç odun gibi derken nedemek istediğini anlamadım klavye kalın demek istiosan bu kalitesiz olduğu anlamına gelmez sapta ağaç kötü diyorsan nasıl anladın diye sorayım denemedim ama gidip denicem gelen gitarları sana soruyorum çünkü sen kötü diyorsun jacksondaki adamlar değil neyse bir gitarı eline alıp kalitesi hakkında yorum yapmanın doğru olmadığı anlatmaya çalışıyorum ancak şu yorumu yaparsın fretler düzgün çakılmamış köprü düzgün yerleştirilmemiş vb bu işçilik hatasıdır jacksonda olmaz jackson hindistanları bile işçilik olarak standartın üstündedir çünkü fabrika olayını oturtmuş adamlar modeller belli bu yüzden düzgün tüm gitarları malzeme kaliteside ilk bakışta tonundan ve metal aksamından anlaşılır bunlardanda bahsetmemişsin beğenmemiş olabilirsin klavye ölçüleri değişebiliyor rahat gelmemiş olabilir ama kalite düştü demek için yeterli şeyler değil bunlar.

Ibanez rg1570 yerine Jackson DK2 Dinky Tercih ettim ve aldım. Gerçi bu vakitten sonra bişey değişmeyecek ama yinede fikrinizi öğrenmek istedim. Nasıl bir tercih yaptım sizce ? 🙂

soulwalker demiş ki:
Bariz ortada derken 2006 öncesi jacksonları kastediyosun di mi İlker? 😀 Yoksa yazık olmuş arkadaşın parasına. 😀

aslına bakacak olursak USA Jacksonlar dışında bana Ibanez Prestige Seriside, Jackson PRO seriside ESP'lerde hep aynı görünüyor, hepsi japon, hepside orta kalite. Jackson DK2 2006 öncesi ve sonrası fark tam olarak nedir? fiziksel farklılıkmı yoksa japonyada çalışan kadromu değişti? 😀 ya da 2006'lar USA miydi?

kalite değişti deniyor, ama bence 2006 da değil 2000lerin başında değişti kalite.

bu arada yeni üretim jacksonlardan da gayet sağlamlarına denk geldim ben, paraya yazık olmuş demek bence çok abartı.

obican demiş ki:
kalite değişti deniyor, ama bence 2006 da değil 2000lerin başında değişti kalite.

bu arada yeni üretim jacksonlardan da gayet sağlamlarına denk geldim ben, paraya yazık olmuş demek bence çok abartı.

kalite farklılığı noktasında yorum yapmak için eski bir jackson takipçisi değilim bunu kabul ederim. ama paraya yazık olmuş demek evet cidden abartı 😉 sanırım muadil modeller arasında tercih yapmak (Ibanez rg1570 ve DK2 arasında yapmış olduğum tercih gibi) tamamen kişisel tercih ve beğeniden öteye gitmiyor gibi. 😉

[/quote] aslına bakacak olursak USA Jacksonlar dışında bana Ibanez Prestige Seriside, Jackson PRO seriside ESP'lerde hep aynı görünüyor, hepsi japon, hepside orta kalite. [/quote]

Bu sözde forum tarihine geçecek sözlerden biri. Prestige serisi (üst modellerini de kattın) ve Esp'ler ve hepsi japon hepsi orta kalite. 😀 Daha ne yazayım ki ben sana. 🙂

soulwalker demiş ki:
Bu sözde forum tarihine geçecek sözlerden biri. Prestige serisi (üst modellerini de kattın) ve Esp'ler ve hepsi japon hepsi orta kalite. 😀 Daha ne yazayım ki ben sana. 🙂

Benim yukarıda "Prestige" derken kastettiğim modeller 1570 ve buna yakın modeller, ama sen "Jem" seviyesindeki gitarları anladıysan benim ilk yazdığım yazıdan itibaren bir anlaşmazlık içine düşmüşsün demektir 😉 esp içinde tüm modeller değil. Şimdi sana tutup benim orta seviye olarak kastettiğim modelleri tek tek yazmak gibi bir lüksüm ya da zamanım yok, anlayan anlıyor zaten. Ben hangi gitarın ne mal olduğunu bilmesem buraya tutup 1570 ile DK2 karşılaştırması yapmazdım, ya da çok saçma modelleri compare ederdim. Bişey demene gerek yok zaten senin yorumların çokta yapıcı değil. sağolasın. Senden aslında 2006 ve üzeri modellerden sonraki kalite düşümünün nedenini duymak isterdim ama onuda boşver sağlık olsun 😉

1570 in diğer prestijlerden tek farkı manyetiklerinin v7 v8 olmasıdır bana kalırsa. buda birçok kişinin o modeli seçmesinin nedenidir. herkes kendi isteğine göre manyetik modifikasyonu yapar. istemediğin bir manyetiğe para vermek zorunda olmadığın için diğer modellerdende ucuzdur. tabi sen buna kalitesizlik diyorsan oda başkadır. 1570 ile dk2 bambaşka kulvarlarda iki gitar sen nasıl hemen 1570 i bir kalemde sildin onuda anlamadım.

"Ben hangi gitarın ne mal olduğunu bilmesem buraya tutup 1570 ile DK2 karşılaştırması yapmazdım, ya da çok saçma modelleri COMPARE ederdim." hayrola türkçeye ne oldu?

bu jackson ibanez muhabbeti arada hortluyor.nedense diğer gitar markalarında bu sidik yarışı pek yok.fenerbahçe galatasaray muhabbeti gibi.1570 ve 2550 prestigler arasında fiyat kalite bakımından dikkat çeken modeller.keza dk2 dkmg dinky de öyle.öyle abartı farklar olan gitarlar değiller.rahat rahat alınıp kullanabilinir.yalnız iki markayıda uzun süre kullanmış biri olarak söyleyebilirim ibanezin fiyat politikası jacksona göre çok daha iyi.yani orta halli bir gitar olan 1570 güzel bir modifiyeyle üst model gitarları aratmamakta.aynı şeyi jackson için söyleyemem.çok güzel gitarlar üretiyor ama fiyatlar yüksek.çalıştığım stüdyoda modelini tam hatırlamıyorum v kasa jackson ve nuno modeli washburn kullanıyorduk.genelde gelen gruplar jacksonu tercih ediyordu.alırkende jacksonu washburnun iki katı fiyata aldık.ama tüm yaptığımız kayıtlarda washburnu kullandık.ama yinede her zaman hayalim beyaz renkli maple klavyeli bir charveldır. 😀

matushella demiş ki:
tabi sen buna kalitesizlik diyorsan oda başkadır. 1570 ile dk2 bambaşka kulvarlarda iki gitar sen nasıl hemen 1570 i bir kalemde sildin onuda anlamadım.
Ibanezlerin Prestige Serisinin bazı modelleri (açıklama yapmak gerekirse 1570 ve ona yakın modeller) her zaman için sevdiğim modellerdir ve kaliteleri "USA JACKSON"lara göre orta seviyededir, Keza Jackson'un pro serileride öyle, yani orta seviye, öncelikle bunu bir kabul etmeli herkes, eğer kabul etmiyorum diyen çıkarsa ben daha fazla bu konuda birşeyler eklemek istemiyorum, lüften iyi okuyalım arkadaşlar yazılanları, "kalitesiz" diye bir kelime yazmadım ben asla, orta kalite demekdeki kasıt sadece "USA JACKSON"lara göredir, yoksa bir prestige serisi öyle kolay kolay silinip atılamaz, kalite olarak: "Evet kaliteli" gitarlardır, Ben buradaki herkesin üst seviyede düşündüğünü var sayarak ayrıntılara girmekten kaçındım ama maşallah keşke ayrıntılı yazsaymışım dedirttiniz bana 😉

matushella demiş ki:
"Ben hangi gitarın ne mal olduğunu bilmesem buraya tutup 1570 ile DK2 karşılaştırması yapmazdım, ya da çok saçma modelleri COMPARE ederdim." hayrola türkçeye ne oldu?

evet burada ingilizce "Compare" türkçe "Karşılaştırma" kelimesini kullandım özür dilerim, kendimi kaptırmış giderken aradan kaymış kusura bakmayın 😉

Özetle : Jackson PRO ve Ibanez Prestige serilerinin bir kısmı (tekrar yazmıyorum) Benim Bu giriler için Baz aldığım gitar serisi olan "USA Jackson" modeller için Orta seviyedir görüşündeyim. Dikkat ediniz "Genelde orta seviye" demiyorum. Geneli baz alacak olursak "Kaliteli gitarlar"dır. Umarım anlaşılmıştır artık herşey 🙂

Daha başka sorusu olan ya da anlaşılmayan birşey olduğunu düşünen varsa söylesinde bir daha ne fikir alayım ne de sizin tepkinizi çekeyim 😉

halilpazarlama demiş ki:
1570 ve 2550 prestigler arasında fiyat kalite bakımından dikkat çeken modeller.keza dk2 dkmg dinky de öyle.öyle abartı farklar olan gitarlar değiller.rahat rahat alınıp kullanabilinir.yalnız iki markayıda uzun süre kullanmış biri olarak söyleyebilirim ibanezin fiyat politikası jacksona göre çok daha iyi.
halilpazarlama demiş ki:
orta halli bir gitar olan 1570 güzel bir modifiyeyle üst model gitarları aratmamakta.aynı şeyi jackson için söyleyemem.çok güzel gitarlar üretiyor ama fiyatlar yüksek.

Burada yazılanlar demek istediğime biraz yakın açıklamalar olmuş 😉 yani orta seviye demekle neyi kastettiğim birileri tarafından anlaşılmış gibi.

Arkadaşlar yeni yeni açıklamalar yaparım, dilerseniz özele atın çünkü bu forumun böyle bir sebepten ötürü kirlenmesini istemem. Ama yok illaki burada tartışalım deniyorsa onada varım 😉

halilpazarlama demiş ki:
bu jackson ibanez muhabbeti arada hortluyor.nedense diğer gitar markalarında bu sidik yarışı pek yok.fenerbahçe galatasaray muhabbeti gibi.1570 ve 2550 prestigler arasında fiyat kalite bakımından dikkat çeken modeller.keza dk2 dkmg dinky de öyle.öyle abartı farklar olan gitarlar değiller.rahat rahat alınıp kullanabilinir.yalnız iki markayıda uzun süre kullanmış biri olarak söyleyebilirim ibanezin fiyat politikası jacksona göre çok daha iyi.yani orta halli bir gitar olan 1570 güzel bir modifiyeyle üst model gitarları aratmamakta.aynı şeyi jackson için söyleyemem.çok güzel gitarlar üretiyor ama fiyatlar yüksek.çalıştığım stüdyoda modelini tam hatırlamıyorum v kasa jackson ve nuno modeli washburn kullanıyorduk.genelde gelen gruplar jacksonu tercih ediyordu.alırkende jacksonu washburnun iki katı fiyata aldık.ama tüm yaptığımız kayıtlarda washburnu kullandık.ama yinede her zaman hayalim beyaz renkli maple klavyeli bir charveldır. 😀

beyaz renk maple klavye charvel,r.i.p criss oliva.ağzını tadını biliyosun abi 😀

Geri