Charvel / Jackson Başlığı

inşallah ben de en geç yılbaşına alcam beyaz olcak benimki sarı istiyodum ama sarı yok renkler arasında malasef,klavyesi en iyiyse kesin almam lazım,çok çekiyorum şimdiki jacksonımın(jdr94)klavyesinden daha doğrusu fretler ve bridgeten.Ne zaman ki bu hayvani sweepleri fln yapmaya başladım gitar bana berbat gelmeye başladı,alt perdelerde zaten teller kendi başına buyruk 😆

Bir de benim kv2 isteme sebebim bu dinky vari kasa gitarları iyi solo performansı için askıda baya yukarı çekmek gerekiyo,o da düdük gibi oluyo ritm fln çalarken,v kasa gitarları bu askı takma yerinin pozisyonundan dolayı ne kadar yukarı çekersen çek çok iyi görünüyor,ama ben çekmiycem yukarı.Ritm çalarken altta olcak soloda o kanatları dizimin üstüne koycam alexi laiho gibi 😆 ne fantazi kurdum ama olsun o kadar kv 2 alacaz

Atalay demiş ki:
anti-social demiş ki:
usa select kv2ler hakk?nda bilgisi olan var m? alcam da allah izin verirse

Bu "select" nedir bilmiyorum ama her USA KV2 en iyi Jackson fretboarda sahip. Su gibi kay?yor.

Select bir seri, yani ibanez'in rg'leri gibi bir şey. Soloistler ve kelly'ler de select serisinden...

Kv2'de speed neck diye tabir ettiğimiz sap var. soloist ve kellylerdekinin daha incesi yani 🙂

Bunun dışında bence çok fazla bir şey söylemeye gerek yok, süper bir gitar 😀

bende de japon ke3 var. genel olarak çok memnunum ama ayakta çalarken klavyenin aşağı düşmesini bir türlü önleyemedim. bunun bir çözümü var mı? :roll:

gitarın dengesi iyi değil demekki,ondan düşüyor.
zannedersem bir yolu yok kendine sabitlemezsen tabi =)

en iyi denge explorer kasa gitarlarda gibson lardaymış diye duydum,ne esp ne jackson

bauglir demiş ki:
bende de japon ke3 var. genel olarak çok memnunum ama ayakta çalarken klavyenin aşağı düşmesini bir türlü önleyemedim. bunun bir çözümü var mı? :roll:

Bu kelly'lerde yaşanan bir şey bunun tek bir yolu var o da askılıkların yerini değiştirmek. 90 öncesi student kelly'ler daha küçük gövdeleriyle daha iyi dengede duruyorlarmış bir de onlardan bir tane alabilirsin. Ya da hayvani gövdeli olan king kelly'lerden 😀 Tabii bulabilirsen 😆

Askılıkların yerini değiştirmen içinse sna bir tüyo verebilirim, %99 gitarını deldirmek istemezsin onun için hali hazırda bulunan bir deliği kullanmayı denemelisin. mesela floyd rose kapağının kafaya en yakın olan üstteki vidasını çıkar oraya tak, sol üst "horn"da olan askılıkı. O zaman dengede durması lazım 🙂

student da bir seri bildiğim kadarıyla. 90 öncesi üretilmiş. Emin değilim ama ben sadece 90 öncesi olanlarını gördüm 🙂 Genelde bildiğimiz rhoads, soloist ve kelly'lerin rosewood klavye ve dot inlayli üretilenleriymiş. O zamanlar o olay da revaçtaymış yani şimdiki gibi düşük model göstergesi değilmiş. Student Kellylerin gövdeleri bildiğimiz kelly'ye göre biraz daha küçük.

Yalnız bişeyi de belirtmek lazım önceden de konuşulmuştu 90 öncesi üretilen jacksonların hepsi yarı custom yani seri numaralarından çok birşey çıkartmak nerde ne zaman üretildiğini bilmek mümkün değil. ayrıca aslına bakarsanız "seri" olayı da yokmuş. Zaten seri üretime 90 yılından sonra geçmiş Jackson 🙂

DaveMustaine_64 demiş ki:
bauglir demiş ki:

Bu kelly'lerde yaşanan bir şey bunun tek bir yolu var o da askılıkların yerini değiştirmek. 90 öncesi student kelly'ler daha küçük gövdeleriyle daha iyi dengede duruyorlarmış bir de onlardan bir tane alabilirsin. Ya da hayvani gövdeli olan king kelly'lerden 😀 Tabii bulabilirsen 😆

Askılıkların yerini değiştirmen içinse sna bir tüyo verebilirim, %99 gitarını deldirmek istemezsin onun için hali hazırda bulunan bir deliği kullanmayı denemelisin. mesela floyd rose kapağının kafaya en yakın olan üstteki vidasını çıkar oraya tak, sol üst "horn"da olan askılıkı. O zaman dengede durması lazım 🙂

çok teşekkürler. boş bi zamanım olunca denerim.. 🙂 yakında oyle konser falan yok da 😳 evde oturarak çalarım şimdilik...kolay bişiyse diye sordum. 😉

ya bu ülkede kv2 ya da herhangi bir usa jackson almak için illaki laylayloma kazıklanmak mı lazım,hadi fiyatta anlaştın diyelim ya getirmezse bu insan evlatları napcaz...isyan ediyorum ya kv2 almak istiyorum ve türkiyede yaşadığıma isyan ediyorum!

7 yıllık bi ps2'im var..ekonomik durumlardan dolayı hala değiştiremedim..sadece yanına bi ibanez gax-30 koyabildim. 7 yıldan sonra bile canavar ses veriyor alet. Klavyesi aşırı rahat, adeta kayar gibi çok hızlı ve kontrollü çalmaya izin veriyor. Jackson'ın bence en iyi yaptığı şey gitarı dayanıklı, klavyesini konforlu yapabilmek.

sl-1 de neck stk-1 yerine bi hot rails veya Dimarzio YJM takmayı düşünüyorum Neck için alternatif olarak başka bir manyetik alcam sanırım. Jacksonlarda neck manyetikleri güçsüz biraz sanırım

jackson lafı o kadar çok dönüyor ki bu form da insan ister istemez jackson gitarlara merak duymaya başlıyor ve öğrenmek istiyor.
En çok merak ettiğim sl1 nedir??Gitar seçiminde klavyenin rahat olması beni en çok etkiliyen faktör,bildiğim kadarıyla en rahat ibanez'ler,sl1'ler ile ibanez'leri karşılaştırırsak klavye açısından ne gibi farklılıklar var ve sl1'ler neden bu kadar pahalı ??

Geri