Charvel / Jackson Başlığı

Hayır cleanleri iyi değildi diyorum 🙂 Bak bir grup var, adı "mat" idi galiba. Türk grup. Onların klipleri var galiba sitelerinde vardı. Onu indirip bir izlersen yeterli fikir sahibi olcaksın bence 🙂 Ordaki gitaristte de ps-4 var da...

Daha çok metal müzik için [metalinde türevine göre değişir ama olsun ortalama anlayın işte..],Solo çalmayı seven, rahat - ince klavyeli önerebilceğiniz jackson ları söylermisiniz?Pahalılardan da, ucuzlardan da...

Bi de ne tip ağaçları önerirsiniz, yani hepsinin iyi yönleri vardır da, yukarda yazdıklarıma göre hangisine yönelmeliyim..

Söylediklerinden sonra ben şiddetle Dk-2 öneririm, jackson'ın ürettiği en ince klavye... H-s-s konfigürasyonu da tonla müzik türü için uygun tonlar yakalamanı sağlar. Manyetik modifikasyonuyla süper gitar olur diyorum ben. Ama bir şey daha, köprüsü süper bir köprü değil ama iyi 🙂

İnce klavye tabusnu yıkmak lazım. Asıl olay aslında fretboardın kesit kalınlığından çok, fretlerin takıldığı ağacın arkının ve o ağacın sertliği ile elinizin ne kadar rahat ettiğidir. Ark derken, fretlerin dümdüz olmadığını bilirsiniz ve görürsünüz, işte o yay fretboard da da mevcuttur tabi. Bunun derecesi bence daha önemli.

Parmaklarım gitarist standartlarına göre kısa kalabilen bir yapıya sahip ama ciddi anlamda ince diyemeyeceğim KV2 nin fretboardında çok rahat ediyorum. SL1 klavyesi biraz daha zorluyor ama halen ne gözle ne elimle o iki gitarın klavyesinin farkını çözemedim. Çok ilginç...

Atalay demiş ki:
KV-2: Neck-thru. Süper klavye ve tonu var. Söylenecek birşey yok. 10 tam puan.

SL Soloist : Neck-Thru. Çok değişik tonları var ben manyetiklerini değiştirdim hepsini SM yaptım. Fretboardı çok iyi ve 15 yıldır kullanıyorum.

Kelly KE : SM manyetikler var Floyd Rose Tremolo taktım. klavyesi tabi ki daha kaba ama ister inanın ister inanmayın Yngwee Malmsteen çalabildiğim en rahat gitarım!

Atalay abi kv-2 demi mustainden aldigin manyetikler vardi?

Atalay demiş ki:
İnce klavye tabusnu yıkmak lazım. Asıl olay aslında fretboardın kesit kalınlığından çok, fretlerin takıldığı ağacın arkının ve o ağacın sertliği ile elinizin ne kadar rahat ettiğidir. Ark derken, fretlerin dümdüz olmadığını bilirsiniz ve görürsünüz, işte o yay fretboard da da mevcuttur tabi. Bunun derecesi bence daha önemli.

Parmaklarım gitarist standartlarına göre kısa kalabilen bir yapıya sahip ama ciddi anlamda ince diyemeyeceğim KV2 nin fretboardında çok rahat ediyorum. SL1 klavyesi biraz daha zorluyor ama halen ne gözle ne elimle o iki gitarın klavyesinin farkını çözemedim. Çok ilginç...
katılıyorum tamamen,ince klavye gerçekten bence solo için çok rahatlık sağlayan bişey değil,ritm için sağladığı kesin ama.Malmsteen strat kullanıyor ve klavyeleri o kadar ince değil 😉

Kv2,Sl1 bir olayına gelince ben de değişik bişey farkettim ikisini arka arkaya çalınca kv2nin radius daha farklı ve perdeler bariz daha ince oysa ikisinin aynı olması lazım

İnce klavye istememin nedeni tamamen ince klavyede rahat etmemden dolayı, ince klavye rahat klavye demektir diye düşündüğümden değil ki.. Gitarla uzun zamandır uğraşıyorum da , gitar modelleri fln fazla bilgim yok açıkcası, netten araştırdığım da her gitarın fiyatını ve resmini bulamıyorum, resmini bulduğumda klavyesi ince mi kalın mı anlıyamıyorum ondan yardım istedim daha çok...

Dxmg sizce yazdıklarımla örtüşecek bi gitar mı?

Şimdi DK2 ye baktım , fakat ben 2 tane humbucker istiyorum söylemeyi unutmuşum 🙂

Fiyat farkını yaratan 3 temel şey var.
1.si Dkmg 'lerin carved top, ya da başka bir deyişle "arch top" olmaları. Yani gövdenin üstü düz değil girintili çıkıntılı
2.si Dkmg'de Duncan Designed yerine Emg hz manyetiklerin olması. Hangisi hangisinden daha üstündür tartışılır ama emg hz'lerin daha pahalı olduğu kesin

3.sü de Dkmg'deki turbocharger devresi. Gain'i 20 db kadar artırabiliyor bu devre 🙂

Dk-2'nin grafik desenli olanlarının bazıları dkmg fiyatında bazıları da daha pahalı bunu da göz önünde bulundurmak lazım 🙂

DXMG'de turbocharger yok 🙂 Bi de kasa farkıdır heralde :? .. Bi de herkes 81-85'lerden bahsediyor forumda.. EMG HZ'lerle 81-85 lerin arasındaki fark nedir 😳 ??

Hmm yavaş yavaş öğreniyorum işte napıyım 😛 Valla şu anda tondan pek çakmıyorum ve seviyorum gitarımın seslerini vurdum mu bas bas bağırıyo'lar 😀 (manyak terim oldu 😆 ) .. Ha bişey daha.. Şimdi ben bi aktif manyetik taksam buna iki pil olur mu? Bu booster çalışmaya devam eder mi 😛 Veya başka bi marka yine pasif bi manyetik falan 😛

**Konuyu bayağı bi saptırdım ama bu son sorum söz 😳

Tek bildiğim Laylaylom'da bana gösterdikleri bi gitar.. Ben o sıra DKMG'yle ilgileniyo'dum dikkat etmedim ama fiyatı 690 euroydu bi'tek bunu biliyorum..

**Çok mu boş konuşuyorum 😀 ??

Geri