Charvel / Jackson Başlığı

midnite demiş ki:
arkadaşlari gitarımın( dk2 ) köprü manyetiğini upgrade etmek üzereyim. 80ler heavy metal çalıyorum. hangi manyetiği almalıyım sizce dk2 ye?

not: bunu manyetikler topic ine açsam daha iyi olurdu heralde ama orda pek dikkat çekeceğini sanmıyorum yanlış mı oldu?

Ben dk-2 ile duncan designed, dimarzio tone zone ve duncan distortion kullandım. Bir kaç kere de üstünde duncan custom custom olan bir dxmg çaldım.. Dk-2ler içerisinde en iyi olan açık ara duncan distortion olandı sound olarak. Fakat üzerinde custom custom olan dxmg senin söylediğin tarz için acayip başarılı bir sound veriyordu bence 🙂

Ben olsam tb-5 custom veya tb-11 custom custom denerdim.. İlk sırada tb-11 hatta...

Edit: Bir daha düşündüm de kelly'nin tasarım yılı galiba 84tü, yine de tam emin olamadım şimdi :mrgreen:[/quote]

teşekkür ederim cevap için.

Arkadaslar bu jackson uzerinde kullanilan maple top nasil birsey oluyor? heralde gibsondakilerle ayni cesit degil.. govde siyaha boyanacak olsa ne yapilmali kazinmali mi :?:

Reeve demiş ki:
Arkadaslar bu jackson uzerinde kullanilan maple top nasil birsey oluyor? heralde gibsondakilerle ayni cesit degil.. govde siyaha boyanacak olsa ne yapilmali kazinmali mi :?:

Jacksonlar üzerinde 3 çeşit flame top kullanılıyor

1-)Dr-3 gibi Japon gitarlarda kullanılan "photo flame" denen şey. Yani aslında flame maple değil de boyanmış karton gibi bir şey :mrgreen:
2-)Sl2h vs. gibi Amerikan Jacksonlarda kullanılan flame top. Bunlar da veneer dediğimiz, flame maple'dan kesilmiş 1 veya 2mmlik tabakalar..
3-)Slatqh gibi gitarlarda ve custom shopta istek durumunda kullanılan işte X cm olabilen flame veya quilt toplar 🙂

Gitarı boyamaya gelince, bilirsin bu tarz bir şey olunca gitarın üstünde "trans finish" yani trasnparan bir boya kullanılır kullanılmazsa görünmez. Her ne kadar flame/flamed maple da olsa o da tahtadır, ağaçtır :mrgreen: onun için onun da üstü boyanabilir herhangi bir boyayla, eğer boya trans değilse görünmeyecektir..

Bir de gitarı boyamadan önce üstündeki boyayı sökmek için zımparalamanız gerekecek sonra da boya için pürüzsüz bir yüzey oluşturmanız. Zaten eğer gitarın üstündeki flame top ince birşeyse o sırada kaybolacaktır, kaybolmazsa da dediğim gibi transparan bir boya kullanmadığınız sürece görünmeyecektir veya sorun çıkartmayacaktır 🙂 Bence o flame top gitarın yüzeyini pürüzsüz yapıp yapmadığınızı anlamanız için size iyi bir rehber olacaktır...

yine konuyu Ke-1 e getircem 😀
Birde şöyle birşey var,bilindiği gibi Ke-1 tek manyetik,Doğal olarak insanın aklına acaba nasıl clean ton alınır bundan diye düşünmek geliyor,yabancı bir tanıdıkta aynı gitardan var camera ile falan gösterdi Clean tonlarını sordum gayet mükemmel dedi,ama bazılarıda özellike bu forumdan clean tonlar iyi olmaz güzel olmaz gibi şeyler söylüyorlar,Clean tonları gayet güzel gibi ,dinlediklerimde,Marty F. nın ve o deidğim arkadaşın sizin yorumlarınız nelerdir ?

simdi oncelikle bu forumda scks nickli arkadasın bu gitara sahip olduğunu biliyorsundur.zamanında kendisi strat tonları alıyorum demişti.ki bence yanlsı da soylemiyor.o gitarın govde ağacı ve yapısı dolayısıyla clean ton vermeye cok yatkın.popların yapısı parlak ve tiz olduğu için parlak cleanler alırsın.tek manyetik olunca clean alınmaz yanlısına bende düsmüstüm.ama kesinlikle sap manyetiği olunca cleanler iyi olucak diye bir kaide yok.

Atalay demiş ki:
Biraz manyetik modeli, markası, biraz da ekipman önemli. KE-1 in ağacını bilmiyorum ama ağaç ta önemli tabi.

Alder sanırım da , dediğim gibi clean tonlar cok iyi gibi yada bana öyle geliyor.Önceki msjımda bahsettiğim tanıdığım arkadaşın videoları var youtube da, Marty f. cok büyük bir hayranı ,penalayışı falan herşeyi bire bir taklit demiyimde aynılarını yapan biri ,siz de gömüş olabilirsiniz.
Örnek video için > http://www.youtube.com/watch?v=c73WHLTdO74
sonundaki clean bölümü dinleyebilirsiniz 😉

Geri