Cort gitarlar hakkında

abi nie bence guzel duruyodu alette hac olayi felan? bide penta larda var zati uyum olusturmus.. valla secim sansi varsa hacliyi secerim daha sekil duruyo.. bukadar ince dusunmeyelim baba ozaman t de yazmayalim dimi?? yok anasini siparis verip uzerine cami resmi bastiralim olmadi..

EVL-K6 cok hosuma gitti.. yine 81/85.. eger x-th in solagini yaptiramassam bunu alirim.. bununda yapmiyolarmis solagini falan ..allaaah gider bombalarim herhalde cort u..

ya ben benim rg1570 ede 81/85 takicam simdi butun gitarlarimda 81/85 mi olacak?? neyse bunlardan birini alirsam ibanezede X2N felan takarim artikin..

ama cort bu sene saglam gelio ustadlar.. harbi adini yapicak bu sene..

Haçın kaldırılması ve bu gibi yerlerde kullanılmaması çok doğru bencede,tüm semavi dinlere ve dolayısıylada sembollerine ki aslında semavi dinlerin sembolleri olmaz bu semboller insanlar tarafından oluşturulur ki zaten haçta oyle ama din vs benzeri şeyleri müzik enstrümanlarının üzerine yaparak veya herhangi başka bir yerde amacı dışında kullanarak harcamak,gereksiz ve faydasızdır zaten ve tabiki de anlamsızdır 🙂

Aynen bence de EVL serisi esp lere baya benziyor ama daha değişik atraksiyonlara da girmişler. (tone,volume noblarının üzerindeki pentagramlar, inlaylerin pentagram olması vs.) Gothic havası var biraz da.

yjm demiş ki:
Haçın kaldırılması ve bu gibi yerlerde kullanılmaması çok doğru bencede,tüm semavi dinlere ve dolayısıylada sembollerine ki aslında semavi dinlerin sembolleri olmaz bu semboller insanlar tarafından oluşturulur ki zaten haçta oyle ama din vs benzeri şeyleri müzik enstrümanlarının üzerine yaparak veya herhangi başka bir yerde amacı dışında kullanarak harcamak,gereksiz ve faydasızdır zaten ve tabiki de anlamsızdır 🙂

+1 dir abi...

Hoca yanlış başlık.

http://www.turkrock.com/ftopic26041-120.html

Direk Cort x-th kopyalamışlar bu arada. (Acaba Kore de üretilmesi bir tesadüf mü yoksa İbanez deki elemanlar X-th yi görüp beğenmişte gelip 'hoca bundan bi tane de bizim için üretin' demiş olabilir mi Cort fabrikasına çünkü tamamen aynı neredeyse 🙂 )

img10291888897.jpeg

Cort bi hava,rekabet getirdi demekki piyasaya. Tek farkı bubinga yerine walnut kullanmışlar birde gövdesi Mahogany değil basswood. (Birde boyama tabi.)

Tabi bunu fiyatı kafadan en az 1500$ olur. O ayrı mesele.

01 demiş ki:
rastansaga demiş ki:
turke01 demiş ki:
EVL K-6, bi de X-11 hoşuma gitti. Görünüm olarak tabi.

Resimdeki X-11'in rengi benim pek hoşuma gitmedi kırmızı çok dandik durmuş. Ama bunun siyahı falan güzel durur baya gibime geliyor.

Benim sahibi olduğum x-11 in rengide siyah,akçaağaç kaplama ve siyah renk birleşince muhteşem bir görüntü olmuş,e zaten tasarım süper...

Yeni modeldeki inlay leri biraz Jackson dan araklamışlar ama olsun 🙂

rastansaga demiş ki:
01 demiş ki:
rastansaga demiş ki:
turke01 demiş ki:
EVL K-6, bi de X-11 hoşuma gitti. Görünüm olarak tabi.

Resimdeki X-11'in rengi benim pek hoşuma gitmedi kırmızı çok dandik durmuş. Ama bunun siyahı falan güzel durur baya gibime geliyor.

Benim sahibi olduğum x-11 in rengide siyah,akçaağaç kaplama ve siyah renk birleşince muhteşem bir görüntü olmuş,e zaten tasarım süper...

Yeni modeldeki inlay leri biraz Jackson dan araklamışlar ama olsun 🙂

İşin otarafına bakarsan İbanezden Jackson dan bayabişey araklamışlar,hele cutawaylar İbanez Rg lerden araklama 😆

Bizde dedektif olduk yahu...

Geri