Crossfire

• Konuyu açan Konuyu açan sava
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kesinlikle bu konuda herkesin duyarlı davranması gerekir.Herkesin elinden geldiğince yardım etmesi lazım bu konuyu burda insanlara duyurmak bile büyük bir iş

Ülkemizde Rock/Metal yayını yapan bir elin beş parmağını bile geçmeyen birkaç radyo ve televizyon var zaten. Onları da kaybetmeyelim. Yakında bu ülkede Heavy Metal dinlemeyi de yasaklayacaklar :evil: Mümkünse herkes bu durumu ciddiye alıp harekete geçsin, Rock Market'i geri alalım :evil:

Catharsis demiş ki:
Ülkemizde Rock/Metal yayını yapan bir elin beş parmağını bile geçmeyen birkaç radyo ve televizyon var zaten. Onları da kaybetmeyelim. Yakında bu ülkede Heavy Metal dinlemeyi de yasaklayacaklar :evil: Mümkünse herkes bu durumu ciddiye alıp harekete geçsin, Rock Market'i geri alalım :evil:

ben e-posta yoluyla Trt üst düzey çalışanlarına ulaştım. Lütfen herkes harekete geçsin.

Umarım attığımız mailleri ciddiye alırlar. Ben de kendi düşüncelerimi ekleyerek mail attım..Artık bu tarz çirkin uygulamalarla bazı şeylere zemin hazırlamaya çalışanların, bilinçli bir kitlenin varlığını farkına varmaları gerek. TRT' nin Rock Marketi kaldırması sadece bir başlangıç . Herkes duyarlı olursa belki Rock Market yeniden yayınlanır.

evet ya ne güzel olur istedikleri gibi program yaparlar belki haftada bir yayınlanır saati düzgün olur herkes bilir o zaman eminim izlenme rekorları kırar ben şahsen rock market in açılışına bile bayılıyordum hehe 🙂

Catharsis demiş ki:
Evet olabilir aslında. Öyle söylentiler dolanıyor ortalarda ama bakalım görcez. Yayına yeniden başlasın da, kanal önemli değil.

Kanal önemli bence. TRT'de yayınlanmış düşünün, devlet televizyonu! Bütün özel kanallar isterlerse böyle bir program yapar ne var ki? Devlet, kendi kanalında bu tür şeyleri yayınlamalı bence...

Yayınlamalı yayınlamasına da, yayınlamak istemiyorsa da elimizden ne gelir. Adamlara o kadar atıyoruz maillar, yazılar ama daha fazla da birşey yapamayız ne yazık ki. Keşke elimizden daha fazlası gelebilse de yapsak.

Beyler nedir bu Rock Market olayının kaldırılması ya doğrumu . İnanın haberim yok. Saat 24 .00 dan sonra cuma geceleri bir programa rast geliyorum uykusuzda olsam yarı açık yarı kapalı gözle izliyorum. Onu damı kaybediyoruz yoksa ??
aBİ 1990 lardan beri devam eder bu program nasıl olur ya ulan Melodi miydi neydi programın adı ilk Iron Maiden, Metallica kliplerimizi orada izledik bu bir tarih yaaaa...... Doktorumuza dokunmasınlar.....
Ne yapmamız gerektiğini lütfen bana da iletin hangi adrese mail attığınızı bizde destek maillerimizi gönderelim.

Can_Besli demiş ki:
Catharsis demiş ki:
Evet olabilir aslında. Öyle söylentiler dolanıyor ortalarda ama bakalım görcez. Yayına yeniden başlasın da, kanal önemli değil.

Kanal önemli bence. TRT'de yayınlanmış düşünün, devlet televizyonu! Bütün özel kanallar isterlerse böyle bir program yapar ne var ki? Devlet, kendi kanalında bu tür şeyleri yayınlamalı bence...

Bence de TRT'de yayınlanması çok önemli. Evet, belki özel bir kanalda yayınlanırsa saati, günü, reklamı daha iyi olabilir ama bir devlet kanalında müziğin bu tarzına uygun da bir program olmalıydı. Üstelik bu kadar seneden sonra kaldırılması daha da üzücü.

Reyting ile ilgili bir problem yok sanırım. Zira yerine daha dandik bir program konmuş.
AKP'lilerin devletin dört bir yanında kadrolaştığını düşünürsek programın yayından kaldırılmasına pek şaşırdığımı söyleyemem. Kültür Bakanı'nın yazar-çizerleri dava ettiği, sövdüğü bir ülkede, devletin kültür kanalında rock müzik adına bir programın olması birçok geri kafalı için gayet normal bir durum.

Biz yine de uğraşalım. Atalım mailları, şişirelim kafalarını...

Biz gürültü yapıp rahatsızlık yaratalım da yayınlamazsa yayınlamazsa yayınlamasın AKPrt kanalı.
Bu tarz programların bir devlet kanalında olması gerçekten çok önemli, küçük gibi gözüken ama göz ardı da edilmesi imkansız ayrıntılar.
Rating ya da sertlik kaygılarına yer vermeden, magazine taşmadan, canlı performanslar için grupları el üzerinde tutan bir programdı.

Düşünün ki sizi Ulusoy ile Ankara'ya getiriyor, TRT lüks misafirhanesinde ağırlıyor, yediriyor - içiriyor program öncesi, ve ve ve hatta faturalamak şartı ile kaldığınız 2 gün boyu yaptığınız yeme içme masraflarını da nakit olarak ödüyor, bir de üzerine performansınız için TELİF ödüyor !!!
Bunu demolu - albümlü yrli gruplarımız yaşıyor.
Bugün konuk oldukları festivallere, radyo - tv programlarına bile cepten para ve ekipman harcayarak giden gruplarımız için bu muamele grup dağılsa bile unutulmayacak bir manevi tatmin değeri taşıyor.
Rock Market önünde saygı ile eğiliyorum.
Bu sadece TRT bütçesi ile değil, bakış açısı ile de ilgili.
Hele ki yerli gruplarımızın gerek seyirci, gerek ulusal,yerel ya da metal basını, gerekse de organizasyonlar tarafından haber değeri taşımadığı bir dönemde bunlar yapıldı. Hala da yapılıyor. Hala da bu saydığım kurumlar o bakış açılarını sürdürüyorlar gerçi... Ne yazık ki... (bu vesile ile sizin sapladığınızın 1000'de 1'ini iade edebilmişimdir belki, saygılarımla)

Bir dönem ara sıra Ebru Hanım vasıtası ile saçmalamış da olsa tartışmasız bu ülkenin rock ve metal dinleyicisi için en değerli programdır.
Netten çatır çatır download olmadığı ya da kopya CD ile müziğin ve emeğin ele ayağa düşmediği yıllarda ekran başında es kaza denk gelebileceğimiz bir klip için saatler harcayıp, onun sevinci ve gazı ya da hüznü ve gelecek hafta sabırsızlığı ile geceyi noktalamak nedir ben çok iyi bilirim.
İşte "değer" de budur zaten.
Bu nedenle ait olduğu yerde kalarak devam etmeli...

Şimdi, dikkate alınıp alınmayacağına bakmadan DAHA FAZLA GÜRÜLTÜ YAPIP programımızı geri almalıyız. Eğer dikkate alınmayacağını düşünen ve müziğini de gerçekten seven varsa (evlenince ya da üniversiteyi bitirince biz de eskiden bıdı bıdıcıları kastetmiyorum) üşenmesin bir de telefon etsin, bir de mektup yazsın, bir daha mail atsın... Bir de arkadaşına attırsın...

Böylece değişen bir şey olmadığı zaman ağlayıp zırlamak yerine "ben elimden geleni yaptım" deme gibi bir lüksünüz olabilir.

Arkadaşlar mailleri dikkate alcaklarını zannetmiyorum. Hatta okuduklarını bile zannetmiyorum. Bu yüzden hurrrraaaaa diye mail başlığına "ROCK MARKETİ KALDIRMAYIN ÜLEEEN!"vb. falan yazmayın sinirlerinize hakim olun 😉 . Herşeye rağmen kaldırırlarsada Fuck'm All ABİ ne diyim. :evil:

Bir arkadaş "Rock Market Yayından Kaldırıldı" konu başlığına şöyle yazmış(Mesajı burayada pastelemek istedim):

mail yollayanlardan birine şöyle bir cevap gelmiş trt'den, ekşi sözlükte yazılmış:

sayin izleyicimiz,

"rock market" isimli programimiz ayni tarzda baska programlara yer verebilmek sebebiyle kaldirilmis olup yeni yayin dönemimizde ayni formatta müzik programlari yer alacaktir.
talebinizin degerlendirilmeye alinmasi için mesajiniz ilgili birimimize iletilmistir.

bundan sonra yollayacaginiz mesajlar (ayni metni iceren toplu basvurular ve grup mesajlari) sistemimizi yavaslattigindan degerlendirilmeye alinmayacaktir. konuyu hazirladiginiz protesto organizasyonuna katilan diger grup arkadaslariniza da iletebilirsiniz.

saygilarimizla,

trt aktif hat

Geri