Gitarım Kaç Para Eder?

gitar.webp

2011 yılında gitar hocamdan yaklaşık 2 bin liraya aldığım toplama Fender David Gilmour gitarımı satmak istiyorum.. Parçalar yurtdışından sipariş edilerek toplandı, köprüde dimarzio humbucker var... Verdiğim parayı o yılın dolar kuru ortalamasına bölüp şu anki dolar kuruyla çarptığımda yaklaşık 40 bin lira ediyor.. Sizce 40 bin lira eder mi gitar veya hangi fiyata satmalıyım yardımcı olur musunuz?

40 bin liraya kral gibi sıfır gitarlar var. Hem de ciddi markalar.
Ne eder bilemem ama sök takçı hobici biri yedek parça fiyatına alır ancak bu tarz bir şeyi. Beklentiyi gerçekçi oluşturmak lazım.

167510 eklentisini görüntüle

2011 yılında gitar hocamdan yaklaşık 2 bin liraya aldığım toplama Fender David Gilmour gitarımı satmak istiyorum.. Parçalar yurtdışından sipariş edilerek toplandı, köprüde dimarzio humbucker var... Verdiğim parayı o yılın dolar kuru ortalamasına bölüp şu anki dolar kuruyla çarptığımda yaklaşık 40 bin lira ediyor.. Sizce 40 bin lira eder mi gitar veya hangi fiyata satmalıyım yardımcı olur musunuz?
Toplama Fender David Gilmour ne demek? Kafada isim bile yazmıyor ki... O model Fender baz alınarak toplanmış bir Strat bu benim anladığım? Adını doğru koymak gerekir böyle şeylerin, yoksa sıkıntı yaşarsınız.
Ayrıca hangi parça nereden, bunları da yazmanız lazım potansiyel alıcılar için.
Bence siz dolar kuru üzerinden filan hesap yapmayın (zaten mantıksız; çünkü hiç eskime payı filan düşünmeden düz mantıkla o iş olmaz böyle bir gitarda...). Benzer özelliklerde gitarları sahibinden üzerinden arayıp piyasasına bakın. Meksika Fender ile filan kapışacak ise mesela, onun altına düşmek lazım çünkü bizim millet markaya bakar alırken, kaliteye değil.

Geri